Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Ale macie tak że po długim braniu FLUO - zauważacie słabnięcie działania?

Ja coś takiego obserwuje..

 

nie wydaje mi się - fluo (kiedy zacznie działać) podnosi nastrój w górę,może po paru miesiącach przyzwyczajasz się do tego stanu i oczekujesz ciągłego podbijania nastroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie tak że po długim braniu FLUO - zauważacie słabnięcie działania?

Ja coś takiego obserwuje..

 

nie wydaje mi się - fluo (kiedy zacznie działać) podnosi nastrój w górę,może po paru miesiącach przyzwyczajasz się do tego stanu i oczekujesz ciągłego podbijania nastroju

 

Może i tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu należy brać fluo, żeby działanie terapeutyczne utrzymywało się przez dłuższy czas po odstawieniu?

 

(od 2 tygodni biorę 20mg i narazie nie ma żadnej reakcji)

 

wchodzi po 5-6 tygodniach mniej więcej (i bierze się do skutku, zależy od rodzaju zaburzeń - czy są nawracające, czy sezonowe, czy epizodyczne itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, czy seronil można brać z lekiem betaserc? I tak z ciekawosci zapytam czy seronil mozna laczyc z relanium, czy one kategorycznie sie wykluczaja?

 

Co sadzicie tez o przeciwlekowym dzialaniu seronilu, bo mam coraz wieksze watpliwosci, czy to jest lek, ktorego najbardziej potrzebuje i czy mam dobrze zdiagnozowana chorobe? Lekarz stwierdzil depresje lekowa, a mi moje objawy wygladaja na nerwice. Moj glowny problem to nerwy, napiecie miesni, problemy z zasnieciem. Objawy to: nadmierna potliwosc, drzenie konczyn, napiecie miesniowe glownie nog, bicie serca, ktore slysze, niespokojny plytki sen, rozmazany obraz. Ciekawi mnie co sami o tym sadzicie? A moze ja bladze moze objawy nerwicy sa inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, czy seronil można brać z lekiem betaserc? I tak z ciekawosci zapytam czy seronil mozna laczyc z relanium, czy one kategorycznie sie wykluczaja?

 

Co sadzicie tez o przeciwlekowym dzialaniu seronilu, bo mam coraz wieksze watpliwosci, czy to jest lek, ktorego najbardziej potrzebuje i czy mam dobrze zdiagnozowana chorobe? Lekarz stwierdzil depresje lekowa, a mi moje objawy wygladaja na nerwice. Moj glowny problem to nerwy, napiecie miesni, problemy z zasnieciem. Objawy to: nadmierna potliwosc, drzenie konczyn, napiecie miesniowe glownie nog, bicie serca, ktore slysze, niespokojny plytki sen, rozmazany obraz. Ciekawi mnie co sami o tym sadzicie? A moze ja bladze moze objawy nerwicy sa inne?

 

tez mam takie objawy, u mnie to nerwica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, czy seronil można brać z lekiem betaserc? I tak z ciekawosci zapytam czy seronil mozna laczyc z relanium, czy one kategorycznie sie wykluczaja? Co sadzicie tez o przeciwlekowym dzialaniu seronilu, bo mam coraz wieksze watpliwosci, czy to jest lek, ktorego najbardziej potrzebuje i czy mam dobrze zdiagnozowana chorobe? Lekarz stwierdzil depresje lekowa, a mi moje objawy wygladaja na nerwice. Moj glowny problem to nerwy, napiecie miesni, problemy z zasnieciem. Objawy to: nadmierna potliwosc, drzenie konczyn, napiecie miesniowe glownie nog, bicie serca, ktore slysze, niespokojny plytki sen, rozmazany obraz. Ciekawi mnie co sami o tym sadzicie? A moze ja bladze moze objawy nerwicy sa inne?

 

W pierwszych tygodniach prozak (jak inne SSRI) może podbijać lęki - można na ten czas poprosić o relanium czy xanax, pomoże przetrwać; potem powinno się poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore ten lek 5 dni. Zawsze kolo poludnia 12-14. Wieczorem i w nocy odczuwam dziwne napiecie w klatce piersiowej, jakby lek, niepokoj. Nie umiem tego opisac slowami, ale to uczucie towarzyszy mi od zawsze. Plytszy oddech. Teraz jakby wsyztsko sie nasililo. Czy to normalne. Dodam ejszcze ze mam arytmie i czasem skacze mi serce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore ten lek 5 dni. Zawsze kolo poludnia 12-14. Wieczorem i w nocy odczuwam dziwne napiecie w klatce piersiowej, jakby lek, niepokoj. Nie umiem tego opisac slowami, ale to uczucie towarzyszy mi od zawsze. Plytszy oddech. Teraz jakby wsyztsko sie nasililo. Czy to normalne. Dodam ejszcze ze mam arytmie i czasem skacze mi serce .

 

To , że masz napięcie w klatce to normalne. Sam wchodziłem na fluoksetynę i było podobnie jak u Ciebie. Zwłaszcza ścisk w klatce piersiowej. Zauważyłeś wyciszenie po zażyciu leku i koncentracje na czynności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma doswiadczenie w lecznie nerwicy natręctw tym lekiem ????? jakie rezultaty ?

Można powiedzieć że ja mam doświadczenie, choć krótkie :) Moja nerwica natręctw całkowicie mnie opanowała do tego stopnia że zupełnie nie potrafiłam żyć. Teraz funkcjonuję w miarę normalnie (natręty dalej są ale o wiele rzadziej i nie utrudniają tak życia), lęki związane z natręctwami też bardzo zmalały. Fluo zaczęłam brać pod koniec czerwca - lepiej poczułam się dopiero po dwóch miesiącach, po czym zwiększyłam dawkę z 20 mg do 40 mg i poczułam się jeszcze lepiej. Czasem wydaje mi się, że to nie lek działa, tylko że sama sobie z tym poradziłam - bo czuję się po prostu normalniej, prawie tak jak przed nn - ale to pewnie złudzenie. Myślę, że najważniejsze jest to, żeby się nie zrażać do tego leku i wytrzymać ten czas kiedy nic się nie dzieje i traci się nadzieję że pomoże. Ja na działanie czekałam 2 miesiące - i były to naprawdę ciężkie miesiące - tzn. zero zmian na lepsze a czasem lęki i natręctwa doprowadzały mnie do szału. I dopiero po 2 miesiącach stopniowa poprawa. Tak więc życzę wszystkim zaczynającym cierpliwości :)

Aha i jeszcze jedno - u mnie zero skutków ubocznych, nawet na zwiększonej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko dawka 20 mg moze przyniesc efekt? Czy seronil 10 mg wogole nie dziala? Jak to jest? Czy zwiekszajac dawke na przyklad z 20 mg na 30 znow trzeba czekac na efekt do 2 miesiecy, czy z racji tego ze wczesniej zazywalo sie w koncu terapeutyczna dawke 20 mg efekt powinien przyjsc szybciej? Zmiana dawki resetuje wczesniejsza terapie inna dawka, bo takie doszly mnie nieprzyjemne sluchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

 

biore fluo 3 tydzień i mam przez to problemy z bezsennością, budzę się o 2 w nocy i nie mogę zasnąć a później cały dzień chodzę przemęczony, czy możecie mi powiedzieć, czy to z czasem minie, czy tak będzie przez cały czas brania tego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia pory o której bierzesz tabletki? Generalnie fluo powinna działać nakręcająco, więc powinno się ją brać rano. Może być tak, że jeśli bierzesz ją zbyt późno to właśnie w nocy osiąga największe stężenie i dlatego się wybudzasz. Ja zawsze byłam wielkim śpiochem a ostatnio budzę się o 6-7 wyspana i pełna energii :)

Natomiast jeśli bierzesz je rano a mimo to tak się dzieje - to może wchłaniasz je na tyle wolno, że lepiej by było żebyś brał je przed snem? Może warto spróbować poeksperymentować z tą porą - niczego nie ryzykujesz.

 

Co do wcześniejszego pytania o zwiększenie dawki - ja zwiększyłam swoją w trakcie kiedy zaczęło mi być lepiej - i nie zrobiło się gorzej tylko ciągle się poprawiało - tak więc nawet nie wiem czy to jeszcze pozytywne działanie starej dawki czy to już nowa dawka robi swoje. Chyba najważniejsze, że się nie pogorszyło:) - więc teoria o anulowaniu wcześniejszej terapii jest raczej błędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro włączam do kuracji 20mg fluoksetyny. Jestem ciekawe jak się sprawdzi w kombinacji z wenlafaksyną. Będzie to mój pierwszy raz z tym SSRI tak na poważnie, wczesniej traktowałem fluo trochę po macoszemu. Jestem ciekaw efektów, szkoda tylko, że trzeba tak długo czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Po ostaniach dwóch latach rożnych niefajnych wydarzeń w swoim życiu się posypałam zupełnie.

 

Kołatanie serca, skoki ciśnienia, trzęsienie rękami, wszędzie widzę kolejne zagrożenia itp itd. Psychiatra zdiagnozował lekką nerwicę.

Ale dostałam na to generyk Prozacu - Seronil. Przyznam że trochę zgłupiałam: czy antydepresantem można leczyć nerwicę?

Wiadomo że z tego wszystkiego mam doły i czuję się jak kupa, ale do depresji to jeszcze kilometr.

 

Ma ktoś doświadczenia z leczenie nerwicy za pomocą leków z fluoksetyną?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem 60mg paroksetyny na 40mg fluoksetyny (w sumie to samo SSRI) ale i tak łapie na początku, jakbym brał pierwszy raz (poty nocne, bezsenność i w sumie tyle ;) i chyba zostanę na fluo, działa OK, kilka dni zażywam a już działa, może sobie wmówiłem może faktycznie zaczęła działać ;) ważne, że jest OK ;)

 

Co do alko ja pije i paro tak jakby nie działało później przez dzień/dwa... Ale to subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×