Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Zenonek napisał:

W USA czesto biora po 100-140 i niekiedy dopiero wtedy maja fantastyczne efekty.

Jeśli tymi "fantastycznymi" efektami jest Zespół Serotoninowy to OK. Również znam bardzo dobrze ten lek ,a przy dawkach 60 mg. chodziłem tak wypizgany ,że najgorszemu wrogowi nie życzę .Skąd Ty bierzesz takie newsy ,że w USA leczą takimi dawkami?Jeszcze jakiś niedoświadczony to przeczyta i spróbuje jak piszesz,czego efekty mogą być naprawdę opłakane.Proszę ,przy całym szacunku dla Twojej osoby ,więcej odpowiedzialności za słowa(wysokości dawkowania).Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień na 40-tce. Mam muła, ale do zniesienia. Nastrój stabilny. W sumie nawet ok by było gdyby nie to zamulenie.

 

 

 

Tak w ogóle jaki jest najtańszy preparat z fluo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek napisał:

W USA czesto biora po 100-140 i niekiedy dopiero wtedy maja fantastyczne efekty.

Jeśli tymi "fantastycznymi" efektami jest Zespół Serotoninowy to OK. Również znam bardzo dobrze ten lek ,a przy dawkach 60 mg. chodziłem tak wypizgany ,że najgorszemu wrogowi nie życzę .Skąd Ty bierzesz takie newsy ,że w USA leczą takimi dawkami?Jeszcze jakiś niedoświadczony to przeczyta i spróbuje jak piszesz,czego efekty mogą być naprawdę opłakane.Proszę ,przy całym szacunku dla Twojej osoby ,więcej odpowiedzialności za słowa(wysokości dawkowania).Pozdrawiam.

 

W Polsce w warunkach szpitalnych 80-100 mg Fluo to normalka.

W USA lecza o wiele wyzszymi dawkami niz w Polsce, a wiadoma sprawa jest, ze poziom psychiatrii w Stanach jest najwyzszy na swiecie. Do 100 mg Fluo to normalne leczenie, 120-140 to juz bardzo duzo, ale tez sie zdarza. Tak samo jak np 30-40 mg Esci , 300 mg Sertry (byli tacy na forum co brali po 300-400 mg). WYstarczy poczytac fachowe amerykanskie fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek ,dziękuję za powyższe wyjaśnienie,skoro mówisz ,że tak jest,to OK. Jednak ja sam nie wyobrażam sobie u siebie tak masakryczno-kosmicznych dawek.Nie czytam i nie wchodzę na amerykańskie fora, stąd moja niewiedza ,ale nigdy nie zdecydowałbym się na tak wysokie loty z dawkami o których piszesz.Może inni... szczerze mówiąc to zaskoczyłeś mnie ,że gdzieś na świecie stosują tak wysokie dawkowanie ,ale jak trzeba to trzeba .Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nic z takich leków nigdy nie brałam

 

wiec ja mam alergie pokarmowa która objawia się wysypką lekarze stwierdzili ze abym o tym nie myślała to dadzą mi Fluo od poniedziałku pół tabletki dziennie zaznaczam ze nie mam żadnych bardzo smutnych dni ani myśli samobójczych ani leków, nie cięłam się ani nic z tych rzeczy, w miarę dobrze śpię i jem

 

nie wiem jak z skutkami ubocznymi od takich leków:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

zastanawiam sie nad braniem fluo ale mam wątpliwości po niezbyt dobrych doświadczeniech z valdoxanem który podobno miła byc rewelacyjny a okazał sie zupełnie nie dla mnie -czułam się kompletnie odcięta od jakichkolwiek uczuć, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, do tego doszly napady leku. Byc może była to kwesta zle dobranego leku (fluo miał byc nst) ale teraz jestem juz trochę uprzedzona i szczerze mówiąc boje się znowu próbować bo te pare dni na v.było gorsze niż wszystko przedtem.

Z drugiej str. bulimia (główny powód dla którego zdecydowałam się na leki) juz mnie wykańcza , a do tego ciagłe wahania nastroju.. chciałabym żeby sie to skończyło wiec może powinnam jeszcze spróbowac z fluo?

Boje się zwłaszcza pierwszego tygodnia.. czy ktos mógłby mi napisać czy miał doswiadczenia z tymi lekami? czy można je jakos porównac i czy działanie fluo tez moze objawiac sie poczatkowo w taki sposób - zobojetnieniem, lekami itp? Z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co dziewczyny?Bierzemy Seronil?Ja jutro chyba zacznę ale wezmę połowe tabletki,doiero otem zwiśkszę do jednej.Po efektach ubocznych z esci bardzo sie boję po Sronilu.Dxisiaj bez leków czułam sie duzo lepije,niż kiedy je brałam ale mam nerwice lękową,więc chce sie wyleczyć.Drpresji tez nie mam,zadnych myśli samobójczych itp..jutro rano chyba wezme pierwsze pół tabltki.A Wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę seronil już 2 miesiące, w tym od tygodnia dawkę 40 mg. Czuję się lepiej, ale nie na 100%. Nadal miewam huśtawki nastroju i w jeden dzień czuję się dobrze, a w inny lekko depresyjnie. Też poranki mam gorsze niż popołudnia co w sumie przy depresji jest normalne, ale już powinno się ustabilizować po takim czasie. Po za tym na 40 mg jest niewiele lepiej niż na 20 mg za to mam trudności z zasypianiem, a w dzień jestem zamulony. Do tej pory miałem kilka epizodów depresji ale zawsze seronil mnie wyciągał. Tym razem jest trochę inaczej, bo moim dominującym objawem jest lęk, niepokój, nieśmiałość do ludzi. Nie chcę zmieniać leku, ale obawiam się, że będzie trzeba. Może znacie coś dobrego na moje objawy tzn. wewnętrzny niepokój i zniechęcenie? Przy okazji, żeby nie zamulał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×