Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

hej ja nie biore tego leku mam seroxat ale efekty uboczne mijaja po ok 2 tygodniach a nawet szybciej a dzialanie leku po 4 do 6 tygodni.

ja wspomagalam sie afobamem w krytycznych momentach ale on uzaleznia wiec uwazaj.

Na co dokładnie chorujesz?

natrectwa? lękowa? czy agorafobia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wg mnie to agorafobia ale to musi stwierdzic lekarz.

Ja tez na nia choruje dostalam Trittiko CR i Seroxat no i afobam.

Z tego co wyczytalam na forum najlepsze leki to Efektin i seroxat.

Ja biore seroxat dopiero 2 tygodnie czuje juz poprawe ale nie do konca jeszcze chyba musze poczekac ale ogolnie jest super lęki sie zmniejszyly

zostalo mi pocenie sie rak i lekka trzesawka. na poczatku brania jest gorzej chociaz nie zawsze.

W agorafobii wazne jest to aby starac sie wychodzic z domu chociaz na chwilke no i najwazniejsza jest psychoterapia to jest podstawa wyleczenia sie z tej choroby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simba, ja bralam bioxetin przez 3 miesiace, na poczatku przez pierwszy tydzien mozesz miec wieksze leki, bo organizam musi sie przyzwyczaic, dlatego na poczatku laczylam z przeciwlekowym tranxene...

zaczelam odczuwac zmiany po 3 tygodniach, miesiacu.... po dwoch bylo jeszcze lepiej, a po trzech wyrazna poprawa...

po zaprzestaniu brania jezeli nie rozwiazesz swoich problemow psychologicznych efekty moga powrocic, dlatego pracuj tez nad soba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, seronil to nie jest lek antypsychotyczny

 

po dwóch miesiącach brania, mówię:

 

-pomógł mi, działał przed 2 miesiące i przestał

-miałam po nim fatalne skutki uboczne, ale przeszły po 2 tygodniach

-w ciągu 2 miesięcy schudłam 6 kilo

-pocę się jak cholera

-mam spore problemy z orgazmem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcinam dawke 60 mg dziennie zgodnie z zaleceniem mojego lekarza,ale wydaje mi sie,ze ten lek przestal na mnie dzialac....

Przy takiej dawce powinienem chodzic szczesliwy i zadowolony:)))),a jest kompletnie inaczej.Moze dlatego,ze w moim przypadku nie eliminuje on prawie wcale lęków ktore mi towarzysza niemal kazdego dnia,a to zabiera mi wszelka radosc zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez pierwsze 2 tygodnie brałem seronil 2x20mg dziennie + cloranxen

potem tylko jedną kapsułkę dziennie, 20 mg...

poprawa stanu wyraźna już po około miesiącu, po 3 miesiącach stan metastabilny ;)

na początku niezłe huśtawki nastrojów: od eforii i napadów śmiechu do płaczu przy filmach i muzyce haha (ja to nazywam ekspander emocjonalny)

wyraźnymi skutkami ubocznymi u mnie były straszna potliwość i spadek popędu seksualnego :oops:

no i momentami zdawać by się mogło, ale paradoksalnie wywoływał lęczki :roll:

brałem 7 miesięcy chociaż psychiatra nie podał daty odstawienia...

3 miesiące bez brania był spokój ale ostatnio zaobserwowałem pierwsze objawy powrotne nerwicy (małe problemy z oddychaniem, ściskanie w gardle itp) ale zdają się być na stabilnym poziomie więc bez paniki lol 8)

 

pożyjemy, zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zażywam seronil już 10 m-cy.Na początku była potworna sennośc.Po 3 m-cach minęło.W ciągu całego okresu leczenia rózne nastroje , ale bez ataku lęku( nadal lęk przed samotnym podróżowaniem).Powiem szczerze ze nie wiem czy przy dawce 20 mg na dobę nie jest to efekt placebo . Leczyć sie muszę jeszcze przez rok (takie zalecenia).

 

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 5:50 pm ]

No i stało się . Po ostatniej wizycie lekarskiej moja pani doktor zmieniła mi lek na efektin.Wiedziałam że jest coś nie tak , ponieważ po 10 miesiącach na seronilu dalej mam lęk przed samotnym podróżowaniem , przy tych upałach zaczęły mnie dopadać lęki.Zobaczymy jak będzie dalej.Napewno wam napiszę czy odczuwam jakąś zmianę w leczeniu efektinem .Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam bioxetin ,u mnie działanie tej tabletki nastawiło po miesiącu ...i wydaje mi sie ze bioxetin jest naprawdę dobry ,naprawdę mi pomógł ...tylko te tabletki można brać z rana bo po nich nie jesteś ospały i zmulony wręcz odwrotnie one dodają chęci do życia ...Bioxetin brałam pół roku i przestałam brać tak z dnia na dzień (bez zgody lekarza)bo stwierdziłam ze juz sie dobrze czuje i wtedy nastąpiły nawroty czułam sie jeszcze gorzej niz przed braniem tych leków bo podobno bioxetin odstawia sie stopniowo a nie tak z dnia na dzień...musze znowu isc do lekarza przepisać sobie moje antidotum...pozdrawiam serdecznie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam seronil ok. 2 tyg.Na mnie działał bardzo żle!Dopóki brałam małą dawkę(już nie pamiętam ile mg)było ok.Ale gdy zaczęłam brać optymalną to myślałam że oszaleję .Główny objaw -miałam odczucie że moję ciało oblewa wrzątek.Odczucie to potrafiło obudzić mnie w nocy.lekarz kazał odstawić mówiąc że niektórzy żle reagują na fluoksetynę(chyba taka jest substancja czynna)Oprócztego objawu byłam bardzo pobudzona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja popijalem, ale kac byl okrutny - leki, skoki cisnienia, cala msa paskudnych objawow ktorych nie pamietam, i ktorych nie bylo jak nie bralem lekow, na kaca szedl kolejny silny uspokajacz, NIE TEDY DROGA, MNIE TO DOPROWADZILO ZE ZACZALEM SIE CZUC TAK JAKBYM CODZIENNIE MIAL KACA, a zapomnialem dodac ze watrobie robisz tym skuteczny "killing"

pozdrawiam

j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

co do Seronilu dla mnie lepszy od Fluoksetyny i Bioxetinu, choc o ile dobrze pamietam substancja czynna ta sama,

ja bralem rano i w poludnie przez 6tyg, jednak bralem go z Clonem na noc,

chcesz pogadac o piciu pisz na priva,

pzdr

j

tak seronil byl zapisany po jezdzie z alko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że powinieneś wypróbować go na sobie. Ja biore polski odpowiednik Seronilu , który nazywa się Andepin, po prostu jest tańszy, ale działanie identyczne,lekarza który Ci to przepisał poproś żeby Ci przepisał polski odpowiednik po czo bulic niepotrzebnie kase.Ja biore od poł roku i czuje sie dobrze, czuje jego działanie, móje samopoczucie znacznie się poprawiło.przez pierwsze dwa trzy tygodnie możesz się czuc gorzej nawet fatalnie, na ulotce napisano że mozesz miec myśli samobujcze, ale to raczej rzadko sie zdarza, ale po trzech tygoniach nastrój powinien Ci się poprawiać stopniowo.Poczatkowo możesz czuc suchosc w jamie ustnej, wogóle na sluzówkach, ale z czasem to mija, wtedy trzeba pić dużo wody.Pozdrawiam, i życze efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie na temat Andepinu?? Ktos z Was to bierze?

 

Ja mam nerwice juz gdzies od pol roku (wrocila po roku przerwy- wczesniej trwala prawie 2 lata). tym razem gdzies w styczniu psychiatra przepisal mi wlasnie Andepin na rano i na noc Doxepine 25.(ktora juz kiedys zazywalam)

 

Na poczatku czulam sie strasznie,balam sie do tego stopnia, ze musialam poprosic moja mame zeby przyjechala do mnie na kilka dni bo balam sie zostac sama w domu :/( a mieszkam sama).

 

Pozniej bylo coraz lepiej ale teraz. Nie wiem czy to wina lekow czy tez moze jesieni ale nie najlepiej sie czuje. Czesto wieczorem, odczuwam niepokoj choc staram sie to opanowac to nie jest latwo :(

 

Ciekawa jestem czy komus z Was Andepin pomogl??

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×