Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

@Michu95 możliwe że tak jak ja należysz do ludzi którzy szybko reagują na leki, przynajmniej niektóre. Wcale nie musi być tak jak wielu sądzi, to znaczy że na efekty czeka się minimum 4 tygodnie, zresztą mój dr to potwierdza. Inna kwestia jak długo ich efekty się utrzymają, bywa niestety że krótko ale wtedy chociaż można zwiększyć dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zburzony napisał:

Kac na fluoksetynie jest normalny, czasem tylko nastrój jest gorszy niż zwykle. Piłem kiedyś codziennie na fluoksetynie, nie polecam bo przy takim piciu lek nie będzie działać ale raz na jakiś czas nie ma większego znaczenia.

dzięki za odpowiedz. No właśnie przy Citalopramie jest mega kac, przy Wenlafaksynie można spokojnie pić i nie wiedziałem jak z fluoksetyną. Wiem że ogólnie alkohol nie polepsza sprawy ale czasami dla towarzystwa dwa piwka warto wypić, w końcu  chcemy normalnie zyć. Jeszcze raz dzięk Zaburzony za odpowiedz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie lek zawierający fluoksetynę występujący w postaci kapsułek mających w środku małe kuleczki (nie proszek)? Teraz biorę tylko małą część tabletki (cała jest za mocna) i łatwiej byłoby to dzielić równo, licząc kuleczki. Dla orientacji o co mi chodzi, załączam zdjęcie poglądowe.

tab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karola35 napisał:

Czy znacie lek zawierający fluoksetynę występujący w postaci kapsułek mających w środku małe kuleczki (nie proszek)? Teraz biorę tylko małą część tabletki (cała jest za mocna) i łatwiej byłoby to dzielić równo, licząc kuleczki. Dla orientacji o co mi chodzi, załączam zdjęcie poglądowe.

tab.jpg

Takie kuleczki są w preparatach o wolnym uwalnianiu, czyli takiej fluoksetyny nie ma. Jedyne co możesz zrobić to kupić tabletki 10mg i kroić je na dwie 5mg części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 09:28, zburzony napisał:

@arturop77nie ma problemu, brałem mnóstwo leków i chętnie dzielę się doświadczeniem, a nuż komuś się to przyda. Popieram to co napisałeś, wszyscy chcemy normalnie żyć a nie tylko leczyć się Bóg wie jak długo.

 

Cos byś polecił gdy paroksetyna wzmaga besennosc z ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Merl napisał:

Witam

 

Czy to że kiedyś już z powodzeniem stosowałem fluoksetynę ale ją odstawiłem może spowodować że już na mnie nie zadziała gdy zacznę ją stosować na nowo?

Może ale nie musi tak być. Wszystko zależy od człowieka tak naprawdę. Ja wróciłam do paro znowu i fakt tym razem biorę dwa razy tyle i o wiele dłużej czekałam aż zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2022 o 18:21, Merl napisał:

Witam

 

Czy to że kiedyś już z powodzeniem stosowałem fluoksetynę ale ją odstawiłem może spowodować że już na mnie nie zadziała gdy zacznę ją stosować na nowo?

Jak działała kiedyś to jest duża szansa że zadziała ponownie. Nie stu procentowa, ale wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć robaczki. Biorę od pół roku escitalopram 10mg. Niestety nie pomógł na brak motywacji. Nic mi się nie chce, jestem przymulony, zmęczony i brak motywacji do czegokolwiek. Lekarka proponuje zmianę na fluoksetynę. Czy ktoś z Was robił taką zmianę? Jak po fluo jest z motywacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zburzony napisał:

Myślę że twoja lekarka słusznie chce żebyś brał fluoksetynę, jest ona najsilniej stymulującym SSRI. Brałem i escitalopram i fluoksetynę, rzeczywiście fluoksetyna bardziej wpływa na motywację, więcej się chce itp.

Dzięki. Jest jeszcze opcja zwiększenia dawko esci do 15 albo 20 mg. Tylko boję się, że będzie gorzej... A wenla? Może spróbować z wenlafaksyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gonzek napisał:

Dzięki. Jest jeszcze opcja zwiększenia dawko esci do 15 albo 20 mg. Tylko boję się, że będzie gorzej... A wenla? Może spróbować z wenlafaksyną?

Esci 15/20 wydaje mi się dobrym pomysłem bo zwiększenie najkrócej by trwało. Jeśli zadziała to efekt będzie po prostu szybciej niż po zmianie na fluoksetynę lub wenlafaksynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gonzek napisał:

Dzięki. Jest jeszcze opcja zwiększenia dawko esci do 15 albo 20 mg. Tylko boję się, że będzie gorzej... A wenla? Może spróbować z wenlafaksyną?

 

Też uważam że spróbowanie wyższej dawki escitalopramu to dobry pomysł, całkiem możliwe że zadziała tak jak oczekujesz. Zawsze warto sprawdzić dany lek w wyższych dawkach zanim się go skreśli. Ale oczywiście nie ma żadnej gwarancji że będzie poprawa, równie dobrze może być gorzej ale i tak warto się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi pomożecie choc wiem, że to pytanie do lekarza, ale wizytę mam w połowie lutego, a nie daję rady biorę od zeszłego roku Fluxemed 40 mg, ale ostatnio kompletnie nic mi się nie chce, chce mi się płakać i jakiś lęk odczuwam czy można zwiększyć dawkę na 60 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×