Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

odstawiam właśnie paroksetynę i przerzucam się na fluoksetynę.

Skutki odstawienne dramatyczne, jestem nie do życia, mam wrażenie że chyba nie dam rady…. Musiałam odstawić paro ze względów zdrowotnych :( 

kiedy spodziewać się działania fluoksetyny? Czy działa również dobrze na lęki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, namelessmaya napisał:

Hej.

odstawiam właśnie paroksetynę i przerzucam się na fluoksetynę.

Skutki odstawienne dramatyczne, jestem nie do życia, mam wrażenie że chyba nie dam rady…. Musiałam odstawić paro ze względów zdrowotnych :( 

kiedy spodziewać się działania fluoksetyny? Czy działa również dobrze na lęki? 

Jak dla mnie żaden lek nie działał tak mocno jak paroksetyna. Odstawiłem paro, epizod z lamo i pręgą, później fluoksetyna i teraz cital i przy nim zostaje na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zoom napisał:

Jak dla mnie żaden lek nie działał tak mocno jak paroksetyna. Odstawiłem paro, epizod z lamo i pręgą, później fluoksetyna i teraz cital i przy nim zostaje na razie

Tak, ja paroksetynie czułam się jak uzdrowiona jeśli chodzi o lęki ale przytyłam 14 kg w 4 miesiące i zanikł mi okres. Prolaktyna na poziomie 160…. 
Biorę lamo 200 na dobę i teraz do tego fluoksetyna. Jak na razie mam dosyć nasilone lęki i boje się że nie zadziała :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole to fluo się rozkręcało u mnie chyba z 5 miesięcy to masakra jakaś byla no i finalnie efekt działania był taki se. Ja to na depresję, nerwica lękowa natręctw brałem. Plus jest taki że na tym nie przytyłem nic a chyba jeszcze chudłem także ten problem będziesz mieć z glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zoom napisał:

Wogole to fluo się rozkręcało u mnie chyba z 5 miesięcy to masakra jakaś byla no i finalnie efekt działania był taki se. Ja to na depresję, nerwica lękowa natręctw brałem. Plus jest taki że na tym nie przytyłem nic a chyba jeszcze chudłem także ten problem będziesz mieć z glowy

Dzięki za odpowiedz. Czyli nadziei nie mam co pokładać… :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zoom napisał:

Oczywiście że masz pokładać, mechanizm działanie tych leków jest jaki jest, że na jednego zadziała a na drugiego nie. Więc głową do góry i czekaj na efekty. Będzie dobrze 3 mam kciuki

Dziękuje Ci bardzo. Minął tydzień, 2 dzień bez paro i zaczynam sobie wkręcać… najgorsze przede mną :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało osób bierze ten lek?

Jakiś czas temu napisał mi tu ktoś w wątku o wenlafeksynie, że jak się z nią skończy będzie gorzej no i co...

wróciłam, ale czy do punktu wyjścia?

Poczułam, że nie dam rady i jestem po wizycie i po wenlafeksynie, po której to miałam te okropne bóle głowy od ciśnienia, lekarz przepisał mi Bioxetin.

Co mam sądzić o tym leku? Nie będzie mi głowy rozwalał? Pomaga w ustabilizowaniu nastroju, poprawie?

Prócz tego dostałam Ketrel na sen i doraźnie coś na T.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zielona-welonka napisał:

Mało osób bierze ten lek?

Jakiś czas temu napisał mi tu ktoś w wątku o wenlafeksynie, że jak się z nią skończy będzie gorzej no i co...

wróciłam, ale czy do punktu wyjścia?

Poczułam, że nie dam rady i jestem po wizycie i po wenlafeksynie, po której to miałam te okropne bóle głowy od ciśnienia, lekarz przepisał mi Bioxetin.

Co mam sądzić o tym leku? Nie będzie mi głowy rozwalał? Pomaga w ustabilizowaniu nastroju, poprawie?

Prócz tego dostałam Ketrel na sen i doraźnie coś na T.

 

Fluoksetyna nie podwyższa ciśnienia w przeciwieństwie do wenlafaksyny. Sam przeszedłem z wenli na fluoksetynę i od razu mogłem odstawić 2 leki na ciśnienie. Nie tak mało osób bierze fluo. Po prostu na forum jest mało wpisów o nim. Mi fluoksetyna ustabilizowała nastrój i trochę pomaga w lękach. Jak dla mnie, to lek dobry. Jedyny minus to odruchy wymiotne z rana i przy myciu zębów, więc ciężko teraz się je myje... Ale ja biorę dużo fluoksetyny, 60 mg.

Edytowane przez ProstyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy fluoksetyna faktycznie taka słaba jest? Na wikipedii piszą że jest najbardziej stymulującym SSRI i z tego powodu może powodować lęk. Poza tym u nas rzadko lekarze stosują wyższe dawki a w stanach zdaje się że nawet 80 mg jest przepisywane. Ja mogę od siebie dodać że faktycznie trochę mnie 20 mg stymuluje i lekko zwiększa lęk, na pewno osłabia też apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zburzony napisał:

Czy ja wiem czy fluoksetyna faktycznie taka słaba jest? Na wikipedii piszą że jest najbardziej stymulującym SSRI i z tego powodu może powodować lęk. Poza tym u nas rzadko lekarze stosują wyższe dawki a w stanach zdaje się że nawet 80 mg jest przepisywane. Ja mogę od siebie dodać że faktycznie trochę mnie 20 mg stymuluje i lekko zwiększa lęk, na pewno osłabia też apetyt.

W Polsce na OCD stosuje się 80mg off-label. Mimo wszystko 80mg to logiczny ruch jak ktoś dobrze reaguje na fluoksetynę.

A stymulująca jest z powodu wpływu na receptory 5-HT 2C których jest wyjątkowo wśród SSRI, antagonistą.

Edytowane przez ProstyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielona-welonkau każdego jest trochę inaczej, na mnie większość leków działa dość szybko ale fluoksetyna raczej długo może się rozkręcać, 6 tygodni nawet. A z dobrych wiadomości to fluoksetyna jest najbardziej teoretycznie stymulującym SSRI więc na taką senność i brak motywacji powinna pomóc, jak nie w dawce 20 mg to 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×