Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, a na co dostałeś Fluo? Zwykle przy depresji  na początek bierze się 10 po tygodniu 20 i po 4 tygodniach kontrola.
 

Ja właśnie od wczoraj biorę 10 mg i po tygodniu mam zwiększyć na 20, bo to jest minimalna dawka co działa na depresję. Do tego mam brać ketrel 25 na noc. Zastanawiał się czy nie bać od razu 20 mg.  Zaczynał ktoś od takiej dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel1945 napisał:

Ja dostałem na zaburzenia depresyjne lekowe zażywam już 5tydzien od 7dni na 40mg fluo

I co, czujesz jakąś poprawę? Ja też mam depresję z lękami. Brałem przez 7 tygodni triticco i mój stan się pogorszył. Teraz dopiero zacząłem seronil 10 + Ketrel 25. Czułem się dzisiaj okropnie. Lęk i czarna rozpacz. Teraz na wieczór jest lepiej. Wydaje mi się, że nałożyły mi się efekty uboczne nowych leków i efekt nagłego odstawienia triticco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez tydzień brać 10 mg, a potem 20. Trochę jestem niecierpliwy więc sobie to zmodyfikowałem tzn. Po 4 dniach wziąłem 15 mg przez 2 dni, a dzisiaj jest 6 dzień i wziąłem 20. Rano czułem się źle. Cały roztrzęsiony z lękiem uogólnionym i depresyjny nastrój. Dlatego zdecydowałem się wziąć pół tabletki sedam 3 (benzodiazepina). Nigdy wcześniej tego nie brałem.

 

Po południu zacząłem się czuć bardzo dobrze. Wręcz euforycznie. Lęki poszły precz i nastrój mam bardzo dobry. Łudzę się, że to efekt antydepresyjny seronilu, ale jednak biorę go bardzo krótko. To chyba jednak ten Sedam. Nie dziwię się, że ludzie się od tego uzależniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój 9 dzień na seronilu, 3 dzień 2 dawce 20 mg. Rano czuję się kiepsko, nic mi się nie chce, ale po kawie zaczyna być lepiej. Na pewno poprawił mi się napęd i wydajność w pracy. Chwilami czuję się wręcz jak po malutkiej dawce amfetaminy, z tym że oprócz zwiększonego napędu czuję dosyć silny niepokój, a chwilami lęk. Fachowo to się chyba nazywa "akatyzja". Coś jakby ten lek mnie za mocno pobudzał.

 

Miał ktoś tak samo? Po jakim czasie takie "naspeedowanie" powinno przejść? Może powinienem zmniejszyć dawkę? Oprócz tego zauważyłem, że pogorszył mi się trochę wzrok. Rano wraca to do normy, ale po tabletce znowu pogorszenie. Powinienem się tym niepokoić?

 

Edytowane przez Kedar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siódmy dzień na dawce 20 mg. Akatyzje już mi przeszły. Codziennie rano czuję lęk i mam depresyjny nastrój. Na szczęście po południu jest już całkiem znośnie. Mam nadzieję, że to znaczy, że lek zaczyna działać i kiedyś będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Chorujacy napisał:

W żadnej. Fluo to najbardziej prolękowy lęk z wszystkich ssri. 

 

Wielu ludziom fluoxetyna pomogła na lęki. Moja depresja zawsze przebiegała z lękiem i do tej pory Fluoxetyna mi pomagała. To mój 4 epizod depresji w ciągu ostatnich 11 lat. Aczkolwiek przyznaję , że obecnie odczuwam silny lęk i Fluo mi go zwiększyła. Myślę jednak, że to chwilowy efekt uboczny (biorę niecałe 2 tygodnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że nie zmniejszy tylko to najbardziej nasilający lęk specyfik z grupy ssri. Jest też najsłabiej hamującym wychwyt zwrotny serotoniny. Po co się męczyć gdy inne leki działają trochę szybciej i dają mniej objawów ubocznych. Fluoksetyna jest też lekiem o sporym potencjale wchodzenia w interakcje i gdy trzeba zmienić na coś innego to trzeba przerwę robić ok 2 tygodni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna lekarka nie była entuzjastycznie nastawiona do seronilu. W sumie nigdy nie próbowałem innych SSRI. Niestety dałem się namówić na początku leczenia obecnego epizodu na branie trozadonu. Niby miał działać przeciwlękowo, a jeszcze pogorszył mój stan. Po 7 tygodniach już nie miałem siły na eksperymentowanie z nowym lekiem i dostałem stary, sprawdzony seronil. Jak to nie pomoże, to będę próbował dalej. Przetestowałbym paroxetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety trazodon ma niby działać przeciwlękowo a działa ale max pół roku a później co raz gorzej i lęk oraz bezsennośc narasta. Mnie po 6 miesiącach wytrząsł nieźle. Wieczorem oczy się same zamykały przed trittico a po zażyciu do rana nie szło zasnąć. To bloker 5ht2a i uwrażliwia te receptory co skutkuje j/w. Paroksetyna może pomóc ale i fevarin ładnie uspokaja tylko też działa na początku. Sertralina pobudza. Citalopram to takie wypośrodkowanie ale podobny do sertraliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną już 3 tygodnie na seronilu w tym trochę ponad 2 tygodnie dawka 20 mg. Dzisiaj czuję się całkiem dobrze. Tylko rano budzę się z lękiem. Poza tym ciągle odczuwam takie dziwny ucisk i mrowienie na czubku głowy. Wydaje mi się, że to akatyzje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilka dni już na dawce 40mg fluo biorę trazodone 50mg doktorka mi dodała trittico xr75mg też czy to mam sens narazie tak nie biorę biorę codziennie kilka kropli cbd soplowke 1000mg oraz męczennicę 1000mg od kilku dni mam uderzenia goraca całego ciała  temperatura w normie ciśnienie czy to może być powod zwiększenia dawki z 30 na 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, używaj proszę znaków interpunkcyjnych, bo ciężko czyta się Twoje posty. Uderzenia gorąca to może być efekt uboczny leków, ale może to być też objaw nerwicy. Radziłbym skonsultować z lekarzem czy można brać te „ziółka” razem z lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel1945 Tak czytam Ciebie na kilku forach (tu zmieniłeś nick, ale łatwo się domyślić po stylu pisania) i muszę Ci coś powiedzieć, nie bierz tego proszę osobiście.

1. Fora nie diagnozują chorób, od tego jest lekarz

2. Piszesz bez ładu i składu, brak interpunkcji, spamujesz

3. Różne osoby inaczej Ci podpowiadają, co tworzy mętlik i jeszcze bardziej Cię nakręca

4. O swoich objawach rozmawiaj ze specjalistą, czyli z lekarzem.

 

Zdrowia 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazywam fluo już ponad 2 miesiące na dawce 30mg pani doktor naciskała abym podniósł na 40 i podniosłem po kilku dniach brania wystąpiły umnie uderzenia goraca całego ciała utrzymujące się 24h już 8dzien mnie trzyma od 4dni mam ataki wysokiego ciśnienia 140na 100 135 na 110 136na 97 choruje na nadciśnienie i tachykardie nie jestem wstanie zbic żadnymi lekami ciśnienia psychiatra kazała mi zejść na 20mg a teraz zmieniła devyzje żeby idstawic całkowicie czy mogę tak obrazu to ciśnienie i uderzenia goraca wykanczaja mnie temperatura w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×