Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.08.2019 o 20:15, Remusek napisał:

Planujesz już zostać na stałe na tym zestawie leków ? Ja postanowiłem na stałe brac 80 mg fluo bo dobrze się czuje na tej dawce, myślałem żeby zmniejszyć ale jednak nie. Od solianu się już chyba odzwyczailem na szczęście.

Pierdziele nic nie ruszam, kwetiapine tylko zwiekszylem do 100 mg, bo mam stany napięcia emocjonalnego, które podkrecaja ocd i rozdrażnienie. Jutro mija równe 6 tyg. na fluo i póki co mam wrażenie, że jest coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tego, te 80 mg fluo likwiduje natrectwa to chyba powinno też antydepresyjnie dzialac, czy moze antydepresyjnie dzialaja tylko nizsze dawki- nie no bez sensu. Nie ma nawet czym tego spotencjalizowac- solian sie juz wypalił, mirtazapina strasznie mocno usypia- nie da się funkcjonować a np reboksetyna powoduje totalną bezsenność a po tygodniu jeszcze silne obniżenie nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz taki depresyjny nastrój w postaci przygnębienia , smutku , myśli samobójczych czy brak napędu,energii i motywacji do działania , lenistwo i uczucie nic mi się nie chce ? bo jak te drugie to niestety essesereje tak działają w wyższych dawkach i na to nic nie poradzisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że fluoksetyna dziala tak długo,  jak dziś zmniejsze to muszę miesiąc czekac na efekt a jak się okaże ze jest gorzej to potem też się prędko nie poprawi. Z innymi ssri aż tak nie ma. To jest spora wada tego leku. A ja nie mam cierpliwości niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Lekarze uważają ze ssri są dobrze tolerowane przez pacjentów nawet w dużych  dawkach. Niestety z tego co obserwuję  pacjenci tego często nie potwierdzają. Mój lekarz mi już dawno mówił  żebym zmniejszył fluo do 40 mg a ja się wahałem ale w końcu to chyba zrobię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie leki antydepresyjne na depresję najlepiej działają w tych niższych/optymalnych dawkach. Niestety nie idzie to w parze z ocd, gdzie trzeba walić maksymalne dawki, a te nie koniecznie sprzyjają dobremu nastrojowi, chęci do życia itd. Ale dla osoby z ocd nawet stan zamulenia, gdzie nie ma obsesji to zbawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma to jak sprawdzona paroksetyna działa moim zdaniem najlepiej przeciwlękowo z SSRI ,a jestem na dawce docelowej bo maksymalna to 60 mg chociaż 50 mg już dla mnie za silnie działa. Może jeszcze fluwoksamina dałaby radę.

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąłem 80 mg i czuje się tak samo dobrze jak wczoraj na niższej dawce, chyba faktycznie się to utrzymuje jednak dłużej w organizmie. Nie zamula, przeciwnie jest moc ,wid ze ze to tylko w polaczeniu z neuroleptykiem tak zamula. Nie wiem czemu ludzie mówią ze ich antydepresanto zamulają ze jak zombie się czują. Mnie wszystkie ssri pobudzaly mocno a bralem wszystkie jakie sa, bardziej niz np reboksetyna co miala pobudzac a tylko stres po niej czulem i wrecz oslabienie. Ja tam bardzo lubie ssri nawet w najwiekszych dawkach swietnie dzialaja i nie wiem czemu tyle ludzi narzeka, moze dlatego ze biora do tego neuroleptyki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×