Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

Mi solian zwiekszal objawy ocd w dawce 100 mg. Tylko rispolept mi tłumił obsesje z neuroleptykow i trochę flupentiksol, który niby może nasilac ocd, a mi lagodzil. Teraz mam dziwnie stabilny nastrój i lekkie obsesję. Myślałem że po zmianie leków będę zdychal a natrętne myśli mnie zniszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rispolept strasznie odrealnia, dziwne samopoczucie jest na nim, a po kilku miesiącach zażywania deprecha. Olanzapina w ogóle mnie nie zamula w dzien, dobrze tonuje emocje. Myślę że gdyby nie ona, nie czuł bym się taki zrównoważony na początku lykania Seronilu. No ale w końcu biorę dwa stabilizatory nastroju w dużych dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 tygodni na 20mg seronilu,

tak po 4 tyg. pojawił sie spokoj, nikt i nic nie jest mnie w stanie wyprowadzic z równowagi, skonczyły sie niepotrzebne kłótnie itd itd wiec to dla mnie OGROMNY plus, ale razem z tym wew. spokojem i wyciszeniem doszło potworne zmeczenie, znuzenie, brak checi na cokolwiek, tak samo jak nic mnie nie denerwuje, tak samo i nic mnie nie cieszy, najgorzej w pracy, strasznie sie mecze, tak jakbym nie byla na ulopie lata swietlne. Brak emocji jeszcze do przejscia, ale to zmecznie jest takie uciazliwe, najchetniej nie robilabym nic tylko spala.
Czy ta energia zyciowa, chec, zapal wkoncu się pojawią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby tak bylo... w sumie to wlasnie sie dziwie ze fluo tak na mnie dziala, przeczytalam od poczatku troche tego watku i wiekszosc ma wlasnie problemy ze snem,  a ja spie ostatnio po 9-11 godzin, część czula pobudzenie - a ja jestem tak zmeczona i bez ochoty na jakiekolwiek dzialanie ze szok, a po 15ej to tylko ziewam, no i tak sie wlasnie czuje: znuzona wszystkim!
Strasznie mi to przeszkadza, jeszcze w domu to jeszcze jakos, ale w pracy to zaczyna sie robic koszmar, patrze tylko na zegarek, tak mi sie nic nie chce:(

Plusem ze nie chce mi sie nawet denerwowac, olewam wszelkie kłótnie, no nic mnie nie rusza. Skonczyly sie awantury = rodzina zadowolona
A myslalam ze po seronilu wroci mi radosc zycia, taka energia, optymizm itd A tu wszystko sie jakos splycilo, rozmylo, no ale dobrze ze tez te smutne mysli - bo juz nie sa takie ciezkie dreczace, no ale tych dobrych tez nie ma wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś kto bierze więcej niż jedną kapsulke 20 mg ? Też lekarz kazał wam dzielić dawki na rano i w południe ? Można brać wszystko razem z rana ? Bo trochę mnie wkurza pilnowanie tej dwunastej. Dziś już zapomniałem i wziąłem przed chwilą o 13:30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 11:47, aneta111 napisał:

6 tygodni na 20mg seronilu,

tak po 4 tyg. pojawił sie spokoj, nikt i nic nie jest mnie w stanie wyprowadzic z równowagi, skonczyły sie niepotrzebne kłótnie itd itd wiec to dla mnie OGROMNY plus, ale razem z tym wew. spokojem i wyciszeniem doszło potworne zmeczenie, znuzenie, brak checi na cokolwiek, tak samo jak nic mnie nie denerwuje, tak samo i nic mnie nie cieszy, najgorzej w pracy, strasznie sie mecze, tak jakbym nie byla na ulopie lata swietlne. Brak emocji jeszcze do przejscia, ale to zmecznie jest takie uciazliwe, najchetniej nie robilabym nic tylko spala.
Czy ta energia zyciowa, chec, zapal wkoncu się pojawią?

Jestem na 20mg od prawie roku i od 2 miesięcy mam totalny spadek energii. Podobnie bym spała non stop, nie mogę się skoncentrować, mam problem z pamięcią i organizacją. Wcześniej było ok, był zastrzyk energii, humor był na zero lub lekki plus. Teraz to padaka. Wizytę u lekarza mam niestety dopiero za miesiąc:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak świetnego lekarza ,że jak zadzwoniłem bo źle się poczułem to przyjął mnie tego samego dnia bez kolejki chociaż podkreślał ,że od tego jest izba przyjęć w szpitalu chociaż ja mówiłem ,że tam mi nie pomogą bo co tam jestem to co raz bardziej wychodzę chory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, el33 napisał:

Jestem na 20mg od prawie roku i od 2 miesięcy mam totalny spadek energii. Podobnie bym spała non stop, nie mogę się skoncentrować, mam problem z pamięcią i organizacją. Wcześniej było ok, był zastrzyk energii, humor był na zero lub lekki plus. Teraz to padaka. Wizytę u lekarza mam niestety dopiero za miesiąc:/

 

 

Ja jestem na Seronilu od 7 lat, po 2 latach dorobilam się chronicznego zmęczenia a po 4 latach hipersomnii. Ostatnie 3 lata przespałam praktycznie. Musiałam zmienić pracę na zdalną - w domu, generalnie spałam po 14-17 godzin na dobę. Na początku była jedna drzemka 2 godzinna w ciągu dnia, od ostatniego roku już 2 i zaczęły się epizody narkolepsji ehh. Teraz leczę narkolepsję ale nie zrezygnowałam z Seronilu bo tylko on jest w stanie uwolnić mnie od lęków i natrętnych myśli ale niestety kosztem anhedonii i ciągłego spania. Aktualnie leczę już to spanie dodatkowym lekiem i zaczęło powoli wszystko się poprawiać, wrócił nastrój i energia, więc chyba branie Seronilu solo nie jest dobrym rizwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Natrętnik napisał:

Jest tu ktoś kto bierze więcej niż jedną kapsulke 20 mg ? Też lekarz kazał wam dzielić dawki na rano i w południe ? Można brać wszystko razem z rana ? Bo trochę mnie wkurza pilnowanie tej dwunastej. Dziś już zapomniałem i wziąłem przed chwilą o 13:30.

Ja znowu wróciłem do dawki 80 mg i biorę wszystko na raz. Nigdy nie dzielilem dawek tego leku, lekarz mi powiedział ze nie ma sensu biorąc  pod uwagę bardzo długi okres poltrwania. Biorę teraz ten lek w monoterapii już bez soli anu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow jestem w szoku jak ten sam lek może różnie działać na każdego człowieka . 

Mnie fluoksetyna bardzo pobudzała i miałam po niej bezsenność . Za każdym razem po 3 h się wybudzalam w nocy i nie mogłam spać dalej ...

a jak u Was z waga po fluoksetynie ? Tyjecie po dłuższym stosowaniu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lalunia93 napisał:

Wow jestem w szoku jak ten sam lek może różnie działać na każdego człowieka . 

Mnie fluoksetyna bardzo pobudzała i miałam po niej bezsenność . Za każdym razem po 3 h się wybudzalam w nocy i nie mogłam spać dalej ...

a jak u Was z waga po fluoksetynie ? Tyjecie po dłuższym stosowaniu ? 

 

 

Tez bym tak chciała bo bliżej mi do 3 ale za to aktywnych godzin na dobę 😂

 

ja od Seronilu nie tyję ale jak widać w dyskusji chyba każdy reaguje na ten lek inaczej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Remusek napisał:

Ja znowu wróciłem do dawki 80 mg i biorę wszystko na raz. Nigdy nie dzielilem dawek tego leku, lekarz mi powiedział ze nie ma sensu biorąc  pod uwagę bardzo długi okres poltrwania. Biorę teraz ten lek w monoterapii już bez soli anu.

 Czyli można powiedzieć, że fluo "z natury" działa jak leki o przedłużonym mechanizmie uwalniania. Dziś tak też zrobiłem, wszystko wziąłem z rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×