Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Dragon Ball napisał:

Powinnaś brać raczej razem., fluoksetyna ma bardzo długi okres półtrwania.

Z reguły leki SSRI przyjmuje się w jednej dawce, bardzo rzadko się spotyka ludzi którzy dzielą na dwie.

Powodzenia z lekiem

Dzięki za odpowiedź.

W ulotce Bioxetinu jest napisane, żeby przyjmować raz lub dwa razy dziennie.

Znalazłam kartkę od lekarza i napisał mi "2 tabl. rano".

Przestraszyłam się, bo mnie po tej dawce trochę wytrzęsło i wytelepało. Myslałam, że mi mózg "wybuchnie", albo dostanę jakiegoś udaru.

Nie miałam kiedyś takich reakcji. Na szczęście już jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do fluoksetyny biorę jeszcze Ketrel na sen. Ostatnio nie wzięłam, bo chciało mi się spać bez niego i byłam zmęczona. Efekt? Dwie godziny wiercenia się w łóżku 😞

Z tym, że ja miałam poważne problemy ze snem przed rozpoczęciem przyjmowania fluoksetyny, więc u mnie chyba nie działa po prostu w żaden sposób na sen, bo jest tak, jak było i muszę brać Ketrel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2018 o 18:55, Dragon Ball napisał:

Ja będę zbiżał się ku końcowi 2,5 miesięcznej terapi prozakiem. Zostały mi dwa tabsy.

Liczyłem bardzo na ten lek.  Naczytałem się o tych antagonizmach 5-HT2C   , co to się miało nie dziać, jak miał nie aktywizować. Nie chcę rozprzestrzeniać pesymizmu po internetach, bo zapewne ktoś to będzie czytał. Niby leki to kwestia osobnicza, na jednego zadziała ten, a inny nie, na drugiego na odwrót. Fajnie by było. To by znaczyło, że jest większa szansa , że zadziała następny (citalopram).

Jutro idę do apteki i zaczynam kurację. W sumie, gdyby działał tak jak esci to może by było nie najgorzej? Pamiętam, że esci super wpływał na rytm dobowy, o 19-20 chciało mi się tak naturalnie przyjemnie spać więc się kładłem. No nic, ja się przenoszę do wątku o citalopramie i zobaczymy jak to będzie. Walczymy dalej!

mnie fluo wyciągnęła z depresji. Zadziałała po 2 miesiącach. Było super przez 5 lat, zapomniałam o chorobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytanie było na poprzedniej stronie.

U mnie nie poprawia na razie snu. Bez kwetiapiny raczej bym nie usnęła. Mój lekarz powiedział, że fluoksetyna może zaburzać sen, o czym napisałam powyżej, z tym, że ja miałam poważne problemy ze snem przed rozpoczęciem stosowania fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po trzech miesiącach brania odstawiłem fluo. Oczywiście stopniowo, i nie odczułem tego  wcale. Być może, dawka była mała 10 mg i już wcześniej przestała działać. Tak ogólnie czuje się tak samo jak przed braniem i w trakcie. Powątpiewam czy miałem depresje. Lekarze zbyt często przepisują te leki nie wiedząc czy faktycznie są potrzebne, a przecież mają masę skutków ubocznych.

Na lęki trochę pomogła ale raz że okoliczności je powodujące minęły, a dwa lepiej nie brać SRRI zbyt długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, skutki uboczne branie tych leków to niezła loteria i trzeba być świadomym na co kto się decyduje. A nie ma Pan depresje sezonową wiec bierz pan fluoksetyne. Jeśli ktoś myśli ze leki rozwiozą wszystkie problemy to dopiero jest kapica. Najbardziej  przerażający jest zespól pssd, na szczęście u mnie nie wystąpił. Poza tym możliwe jest "przepalenie" receptorów co nie każdemu się może spodobać.

Najlepiej jakby lekarze sprawdzili czy rzeczywiście jest to depresja i czy można ją wyleczyć lekami a dopiero by to przepisywali. A nie przepisują SSRI jak cukierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, nico123 napisał:

Tak jak pisałem, skutki uboczne branie tych leków to niezła loteria i trzeba być świadomym na co kto się decyduje. A nie ma Pan depresje sezonową wiec bierz pan fluoksetyne. Jeśli ktoś myśli ze leki rozwiozą wszystkie problemy to dopiero jest kapica. Najbardziej  przerażający jest zespól pssd, na szczęście u mnie nie wystąpił. Poza tym możliwe jest "przepalenie" receptorów co nie każdemu się może spodobać.

Najlepiej jakby lekarze sprawdzili czy rzeczywiście jest to depresja i czy można ją wyleczyć lekami a dopiero by to przepisywali. A nie przepisują SSRI jak cukierki.

Jeśli chodzi o przepisywanie leków jak cukierki, to się zgadzam. 

Są jednak przypadki, gdy ktoś musi brać takie leki przez dłuższy czas, albo nawet przez całe życie. Dlatego nie można napisać, że lepiej nie brać leków zbyt długo, bo to zależy od konkretnego przypadku. 

Poza tym antydepresanty przepisuje się nie tylko na depresję. Stosuje się je np. w leczeniu nerwic. 

Leki nie rozwiążą problemów, fakt, od tego jest np. psychoterapia. Ale często bez leków ani rusz i dzięki nim można pozbierać się do kupy i wtedy rozwiązywać swoje problemy. 

Edytowane przez audreyhorne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Remusek napisał:

Ale masz chad? I co zrobilas ostawilas, zmniejszylas dawkę? Po jakim czasie ta hipomania minela? Piszcie kto jeszcze tyle bierze.

Prawdopodobnie mam ChAD, ale diagnoza nie została jeszcze potwierdzona. 

Teraz biorę 20 mg, trudno mi powiedzieć, po jakim czasie minęła mi hipomania, nie pamiętam, ale spadłam po niej mocno w dół i dopiero wychodzę na prostą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim jestem tutaj nowa... 

Moja historia jest bardzo długa nie będę was nią zameczac 😀 zastanawiam się tylko czy macie albo mieliście podobnie jak ja? A więc zmieniłam lekarza bo wszyscy poprzedni nie potrafili mi moim zdaniem pomoc... Trafiłam do bardzo dobrego profesora... Wcześniej brałam wiele leków ale ostatni rok Dulsevie 90mg i Pragiole 75mg 2-1-1 no była poprawa ale po roku brania nie widziałam rewelacji i pomału wracałam do punktu wyjścia... Nowy doktor kazał odstawić jak najszybciej te leki i to zrobiłam w 3 dni po czym dostałam Seronil który biorę od czwartku w dawce 10mg... Było okropnie zlaly mnie poty robiło mi się słabo czułam poddenerwowanie lęk sucho w ustach pieczenie języka wszystkie objawy grypy miałam do tego mdłości i jakieś dziwne myśli których nigdy wcześniej nie było... Nie wiem czy to te myśli czyli S.... Bo nie wiem jak to jest je mieć ale jeśli to one to masakra.... Dzisiaj jest 5 dzień na 10mg a w czwartek mam wejść na 20mg leczenie zaplanowane mam na rok czasu.... Z zakazem spożywania przez ten okres nawet kropli alkoholu... Chciałam spytać o te skutki uboczne i odstawienie ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informacji od osób które zmieniały duloksetyne na fluo... Mam straszne brain zapsy przy poruszaniu się i ruchach oczami... Czy długo to jeszcze może potrwać? Czy ktoś z was miał tak jak ja... Czy przy zwiększeniu dawki efekty uboczne będą równie silne.... Brałam już różne leki(elicee mozarin) ale tak jak teraz jeszcze nie było może to skutek odstawienia dulo... Albo sama sobie wkrecam😀 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×