Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

zaczynam seronil. trzeci dzień biorę 20 mg. czuję sie fatalnie, ewidentnie przez ten lek. zawroty głowy mam i nudności okropne :(

wy też mieliście takie objawy? nie wiem, minie to, czy iść do lekarza po zmiane leku? :/

Wszystko zależy od tego jak bardzo źle się czujesz.

Brałam Seronil prawie 4 miesiące, zaczęłam od dawki 5 mg aż doszłam do 20 mg. Przez to że zaczynałam od tak małej dawki miałam znikome skutki uboczne. Nie miałam zawrotów głowy tylko niewielkie mdłości przy zwiększaniu dawek.

Z kolei teraz biorę Seroxat i przez pierwszy tydzień miałam zawroty głowy.

Myslę że ta dawka na początek jest dla Ciebie za duża. Jeśli nadal będzie źle pogadaj z lekarzem o zmniejszeniu dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę fluo w postaci seronilu, pierwszy tydzień był dla mnie nie do wytrzymania, nieustanne zawroty głowy i mdłości. trzeba przetrzymać ten okres, potem już tylko z górki :)

 

uwaga - fluoksetyna to antydepresant, seronil np. może przyczyniać się wzmożenia lęków. jest dobry na depresję, ale czy na nerwice? nie jestem lekarzem, ale czasem naprawde nie rozumiem dlaczego niektóre antydepresanty zostają przepisywane w nerwicy :/

ja osobiście bardzie się denerwuję odkąd biore seronil i czasem nie mogę wyjść z domu (wtedy biore benzo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola -napisałam prawdę, może faktycznie zbyt emocjonalnie,Ale ten lek pomógł mi naprawdę,z tym że jest to lek raczej na depresję.Ja leczę się na nerwicę lękowo-depresyjną.I do fluoksetyny miałam afobam.Razem nie złam mieszanina, ale SKUTECZNA- a dla nas to jest najważniejsze!!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kratka Fluoksetyna w badaniach wychodzi bardzo dobrze w zaburzeniach nerwicowych, "może przyczyniać się wzmożenia lęków" - to jest nieprawda. Ponieważ gdyby wzmagała lęk to pewnie coniektorzy by jeszcze zyli.

 

nie rozumiem ostatniego zdania.

dlaczego miałoby nie być prawdą to, co pisza na ulotce? ja odkąd biorę fluo mam bardzo wzmożone uczucie lęku i niepokoju, dla mnie to oczywiste, że to po leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to że niby po tym leku to juz człowiek sie niczego nie boi? Bez przesady chyba nie staniesz przed barierką i cie najdzie że możesz latać bo niczego sie nie boisz, przecież każdy ma instynkt samozachowawczy :shock:

 

Proszę poszukać artykułow dotyczących fluoksetyny i kontrowersji z nia zwiazanych. I prosze nie popadać w skrajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lęk nas chroni przed popełnieniem samobójstwa???????hedanos nie żartuj!!! znam ludzi, którzy się chcieli zabić,gdy zaczęli chorować na nerwicę lękową.A przy okazji fluoksetyna wzmaża lęki, dlatego piłam ją z Afobamem. A ludzie chorujący psychicznie, są czasem tak zdesperowani życiem.........że są gotowi na wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aga1 i limba To jest temat dosyć trudny, może porozmawiajcie o tym z psychologiem i koniecznie psychiatra. Albo z kimś zaufanym kto sie zna na rzeczy np Rafikiem- gdzie ty sie podziewasz?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Fluoksetynę także brałem, ale dostałem to od lekarza rodzinnego.była niezła jazda :)) fajnie było mnie z tym, ale dostałem świądu po tygodniu stosowania i musiałem odstawić. teraz biorę Velafax.tłumi we mnie lęki, ale przestrzegam tych wszystkich, którzy dopiero od niedawna biorą leki na nerwicę.LEKI NIE LECZĄ OBJAWÓW NERWICY. NAJWAŻNIEJSZA JEST TERAPIA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hedanos, co ty pieprzysz w ogóle? wszystkie rozumy pozjadałeś? siedzę w tym interesie nie od dziś i wiem, że prawde piszą o fluoksetynie, że może WZMAGAĆ LĘK I NIEPOKÓJ - jak to jest w moim przypadku.

a że niby lęk chroni nas przed popełnieniem samobójstwa? może w niektórych przypadkach, gdy jest to lęk przed śmiercią - owszem. ale chyba tylko wtedy. ja nie ominęłam próby i myśli samobójczych, ale fakt faktem nie choruję jedynie na nerwice, ale też na depresje i mam zaburzenia osobowości.

 

limba - rzeszów sie kłania

hedanos - lublin też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o lęk to jednak może chronić przed samobójstwem-tak jest w moim przypadku. odnośnie fluoksetyny to brałem ją 2 miesiące. dość dobrze dziłał na moją fobię społeczną, ale tylko przez miesiąc. nie wiem czemu ale lekarz nie zwiększył mi dawki tylko kazał odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×