Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

neuroticking- to sobie poczekamy ;-/ ja 32 dni 8)

Ja widzę to tak. Świeżynki, które dostają swój pierwszy lek AD latają na churkach szczęścia już po 2 tygodniach- choć są i tacy co od pierwszej tabletki.

Nasze muzgi wymęczone nastawianiej przez "BOSKIE" mechanizmy "NOWOCZESNYCH" leków SSRI, już nie widzą w tym wielkiej frajdy, a zanim coś u nich zatrybi mija znacznie wiecej czasu i nie jest już tak spektakularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiacach mozesz dopiero stwierdzic czy lek ZACZAL dzialac. Nie oczekuj tak szybkich rezultatow, bo srataje to wolno dzialajace leki, bo prawdziwy efekt nie opiera sie na zwiekszaniu stezenia serotoniny. Jeszcze wiele miesiecy bedzie trwalo zanim poczuje sie pelny efekt. Ja rowniez nic nie czulem dlugo, u mnie tez mniej wiecej rozkrecala sie 3 miesiace, ale nie musi to byc regula, moze rownie dobrze wcale nie zadzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące to ok. 12 tygodni. Na ulotce jest napisane, że już po 3 tygodniu powinny być efekty odczuwalne. Mi do dwóch miesięcy brakuje 8 dni na fluoksetynie, a lęki, brak nastroju, objawy depresyjne ciągle są. Nie chce mi sie wychodzic z domu, nie interesuja mnie wlasne hobby. Musze sie do wszystkiego zmuszac. Masakra jakas. Myslalem o paroksetynie czy czymkolwiek innym, co dziala po 2 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiacach mozesz dopiero stwierdzic czy lek ZACZAL dzialac. Nie oczekuj tak szybkich rezultatow, bo srataje to wolno dzialajace leki, bo prawdziwy efekt nie opiera sie na zwiekszaniu stezenia serotoniny. Jeszcze wiele miesiecy bedzie trwalo zanim poczuje sie pelny efekt. Ja rowniez nic nie czulem dlugo, u mnie tez mniej wiecej rozkrecala sie 3 miesiace, ale nie musi to byc regula, moze rownie dobrze wcale nie zadzialac.

 

Brałem ponad 50 różnych leków w ciągu ostatnich 10 lat. I powiem tyle, przynajmniej na moim przykładzie - gówno prawda z tym 2-3 miesięcznym rozkręcaniem. Jak było do dupy po tygodniu, to nic się z reguły nie zmieniało po miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawa- ustały myśli obsesyjne, myśli ss, sen sie unormował, zmalały stany depresyjne, powoli sięgam do książek, chodzę do pracy bez ostrych jazd, NIE TYJE :-)

 

Brak poprawy- brak motywacji, ale tu pracuje behawioralnie czyli i tak uczestniczne w moich pasjach i powoli czuję je, deprealizacja- wykonuje niezbędne minimum, libido minus 50%, drżenie dłoni (ah w pracy na spotkaniach ciężko się tłumaczyć), stępienie emocji (cóz wiadomo że te złe, ale kosztem tych dobrych- wiec zaakcetuje na czas dojścia do siebie), suchość w ustach i miejscach intymnych.

 

Myślę, że leki wiecej się nie rozkręcają. One działają, ale że poprzedzała je trauma depresji i nerwicy. To polepszenie stanu odbywa się stopniowo nawet do kilku miesiecy.

 

Widzę postępującą póki co poprawę, ale szczerze wolno to idzie.

 

-- 19 wrz 2017, 10:14 --

 

Wiem, że niektórzy mają drżenie dłoni na tym leku. Czy to mija?

Mam kontakt z klientami i nie jest to pomocne :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore fluo juz rowne 2 miesiace i 11 dni. Nie mam atakow paniki ale nie mam tez checi do zycia. Za niedlugo rozpoczynam 2 rok studiow i nie chce zeby wszystko mi sie spierdolilo. Fakt, ze. lęków nie mam ale ochoty do zycia, smiechu rowniez. Rozpada mi sie zwiazek, dzis nie ide na wesele. Czy powinienem myslec juz o zmianie tego przekletego leku? Wiazalem z nim nadzieje a jest tylko minimalna poprawa. Co z tego ze nie mam lęku skoro nie chce przebywać nigdzie indziej niz we wlasnym domu? Prosze, pomozcie. Powoli trace nadzieje na normalne zycie, a w listopadzie koncze 20 lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzić na 20mg fluo? Brałam około roku, odstawiłam (bez konsultacji, głupota, wiem, nie polecam). Chcę wrócić, jak w czasie rozłożyć i jakie dawki? Wiem, to najmniejsza lecznicza, ale jestem drobna i przy wchodzeniu/odstawianiu fluo jest delikatnie mówiąc ciężko - nudności i silne migreny. Dlatego chcę stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzić na 20mg fluo? Brałam około roku, odstawiłam (bez konsultacji, głupota, wiem, nie polecam). Chcę wrócić, jak w czasie rozłożyć i jakie dawki? Wiem, to najmniejsza lecznicza, ale jestem drobna i przy wchodzeniu/odstawianiu fluo jest delikatnie mówiąc ciężko - nudności i silne migreny. Dlatego chcę stopniowo.

Zaczynaj od 1/4 tabletki (lub 1/2 jeśli ciężko jest przedzielić) i stopniowo co 10 dni zwiększaj dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biore seronil od 3 tyg. Pierwszy tydzien po 10mg, od drugiego tygodnia po 20mg, mam nerwice lekowa z napadami paniki i ogolnie silne stany lekowe. Pierwszy tydzien na lajcie, bylo nawet milo, ale po zwiekszeniu zaczely sie jazdy. Teraz biore xanax 3 razy dziennie, zeby to przejsc w miare bezbolesnie, ale zastanawiam sie czy ten lek w koncu pomoze...moj psychiatra mowi, ze tak, ze warto sie pomeczyc, bo potem jest pieknie. Komus to pomoglo? Wiem, ze tu pisza glownie ludzie szukajacy pomocy, ale moze ktos kto juz ma spokoj albo jest po kuracji moglby cos napisac o swoim doswiadczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mela1980, ja od 6 dni biorę Fluxemed, od razu zacząłem od dawki 20mg rano i nie zamierzam jej zwiększać. Czuje się dość stabilnie, tak jednostajnie wręcz, nie mam przy tym jadłowstrętu, ani lęków, co jest dość typowe na początku brania tego leku. Dodaje jednak codziennie do fluoksetyny klonazepam w 3 dawkach po 0,5 mg, co też wpływa na pewno na nastrój i łagodzi skutki uboczne.

Moje sny są bardzo dramatyczne odkąd zacząłem brać ten lek. W dzień jestem apatyczny i smutny, a w nocy walczę z koszmarami.

 

-- 16 paź 2017, 17:37 --

 

Czy sporadyczne wypicie do fluoksetyny małej dawki alkoholu np. do 4 piw (po dłuższym kilkumiesięcznym czasie brania fluoksetyny), może w jakiś sposób negatywnie wpłynąć na jej późniejsze działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może jest ktoś na forum, kto przyjmuje kilka lat Seronil i ma za sobą odstawienie i próbę życia bez pigułki szczęscia?

Jestem na 20 mg Seronilu, okres to 3,5 roku, masa czasu ale jest w porządku, dlatego ciągle przekładam czas, by spróbować odstawić, boję się nawrotu paskudnej deprechy i pernamentnego smutku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie, ale w innych krajach jest taki lek (Symbyax), gdzie w jednej kapsułce jest zmieszana Olanzapina z Fluoksetyną, w różnych proporcjach: 3 mg/25 mg, 6 mg/25 mg, 6 mg/50 mg, 12 mg/25 mg, 12 mg/50 mg.

 

Czym się różni taki miks w działaniu od samej Fluoksetyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×