Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Moze np lekarz zaproponuje Tobie Tegretol zamiast depakine,ktory jest slabszy od dep.tak mowil moj lekarz,bralam male dawki,pomagal na stabilizacje nastroju Przepraszam,ze sie tak wymadrzam,ale chcialam sie tylko podzielic moimi spostrzeniami.mam nadzieje,ze Cie tym nie urazilam?Jesli tak to przepraszam.I tak oczywiscie zadecydujeTwoj lekarz i tak ma byc.

 

[Dodane po edycji:]

 

Do Magdaleny_msw sennosc,zmeczenie, to straszne uczucie to mozesz miec po pramolanie,to straszne uczucie tez tak mialam,ale po innym leku

Ach te leki na jedno pomagaja,azdrugiej strony daja nam w kosc(skutki uboczne) i czesto trzeba szukac innego,albo jesli poprawa przewyzsza skutki ub.poprostu zaakceptowac je.ale trzeba je brac,bo choc z lekami czasem zle, bez nich jeszcze gorzej.

Choc po seronilu nie mam skutkow ub.Czasem silna palaca zgage,nie tyje jak po innych lekach,ale to akurat +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubcia, nie uraziłaś mnie w żadnym wypadku! Pytałam, by dowiedziec sie co wiecie na ten temat, by zmniejszyc moj strach przed kolejną wizytą u psychiatry... A jak wiadomo przed kazda zmianą leku badz wprowadzeniem nowego zwiazane jest ryzyko, ze pojawia sie skutki uboczne a to nie jest przyjemne doswiadczenie takie eksperymenty na sobie..:( Oczywistym jest, ze na kazdego kazdy lek ma prawo dzialac inaczej ale gdy nawet opiszecie swoje ew skutki ub. to bede wiedziala u ilu osob co wystepuje i jakie jest prawdopodobienstwo, ze moze mi sie tez to przytrafic hehe

 

 

Pozdrawiam!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubcia, nie uraziłaś mnie w żadnym wypadku! Pytałam, by dowiedziec sie co wiecie na ten temat, by zmniejszyc moj strach przed kolejną wizytą u psychiatry... A jak wiadomo przed kazda zmianą leku badz wprowadzeniem nowego zwiazane jest ryzyko, ze pojawia sie skutki uboczne a to nie jest przyjemne doswiadczenie takie eksperymenty na sobie..:( Oczywistym jest, ze na kazdego kazdy lek ma prawo dzialac inaczej ale gdy nawet opiszecie swoje ew skutki ub. to bede wiedziala u ilu osob co wystepuje i jakie jest prawdopodobienstwo, ze moze mi sie tez to przytrafic hehe

 

 

Pozdrawiam!;)

Grubcia, dzięki, też mam nadziej e, że po tym leku nie będę tyła i że w końcu przyblokuje moją chęć zjedzenia wszystkiego. Bo jak mam coś zrobić to jedyną rzeczą jest chęć zjedzenia czegokolwiek. A po tym jednak mam gorsze samopoczucie. Ale śpię, w końcu śpię :).

I kończą mi się tabletki a ja zaczynam się bać, że coś się wydarzy i jutrzejsza wizyta z jakiś powodów będzie przełożona a bez tabletek na weekend nie mogę zostać. Nie chcę znowu odczuwać tego samego co wcześniej. Lęki i płaczliwość uległy zmniejszeniu.

Nie mam zgagi, jedynie bóle brzucha ale to po du zej dawce bisacodylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja juz 6 tydzien na seronilu i wczoraj wróciły bóle serca, co prawda nnie takie bolesne jak dotychczas, ale to moze przez te wichury- obawa przed smiercia...Co do jedzenia to cierpialam na kompulsywne odzywianie sie, na poczatku lek mi pomógl, żadko bylam głodna, teraz jem czesto ale nie zastanawiam sie nad tym ile co ma kalorii jak przedtem, jem wtedy kiedy jestem głodna. Zaryzykowałam dzis i pije piwo, mój psychiatra powiedział, ze raz na jakis czas moge sobie pozwolic na piwko lub lampke czegos innego...Boje sie, ze bóle serca powrocą i dostane wieksza dawke seronilu, chociaz lekarz w planach ma dla mnie dawke 20 mg przed 5 miesiecy i finito...Qrcze ale jak te bole to zwykłe nerwobole? ehhhh zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dolaczam do "klubu". Dzisiaj wzielam 1 tabletke Seronilu i zobaczymy co bedzie. Juz kiedys go bralam i pamietam, ze pierwsze dni byly najgorsze, ale zobaczymy jak bedzie tym razem. Mialam dzisiaj nie brac, stchorzylam, ale pewna sytuacja tak mnie wyprowadzila z rownowagi, ze postanowilam wziac juz dzisiaj pierwsza tabletke. Ogolnie jestem tak roztrzesiona dzisiaj, ze pewnie nawet nie poczuje, ktore objawy to sa po tabletce. Pamietam tylko, ze jak kiedys bralam, to przez pierwszych kilka dni bylam bardzo pobudzona, jakbym cos brala i nie powiem, nawet mi sie to podobalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, troche juz minelo jak wzielam 1 tabletke, czekam na objawy uboczne i na razie nic... ;) Moze wtedy tak mialam, bo Seronil byl w tamtym czasie moim 1 lekiem tego typu, pozniej bralam jeszcze inne i moze juz organizm przyzwyczail sie albo nie wiem... Mam nadzieje ze troche mnie teraz mimk wszystko postawi na nogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo juz pol godziny po tym jak wzielam tabletke wydawalo mi sie ze mam wszystkie opisane w ulotce ;) A jak przestalam sobie wkrecac, to nie mam zadnych, moze lekkie zawroty glowy. Ale to mozliwe, zeby sie organizm przyzwyczail tak do chemii, ze nie ma zadnych dzialan niepozadanych po lekach?

 

[Dodane po edycji:]

 

No nie, nie podoba mi sie to... Po prawie kazdym leku mialam jakies dzialania uboczne, po tym kiedys tez. A teraz w ogole czuje jakbym nie wziela zadnej tabletki tego typu... Boje sie, ze pozytywne dzialanie tego leku bedzie podobne, czyli zadne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiem. Jak bralam go wczesniej, to dzialal tylko na poczatku, ale za to z duza "moca". Czulam sie po nim super i znajomi mowili ze lepiej wygladam itp. Pozniej dlugi czas bralam Setaloft, dzialal na mnie dosc dobrze, moze nie z takim "kopem" jak Seronil, ale bylo ok, do pewnego czasu, kiedy pogorszylo sie jeszcze bardziej i bylo gorzej niz bez lekow. Dlatego moze i tym razem sie obawiam, ze nie pomoze, albo na krotko. No ale nic, zobaczymy.

Pozdrawiam.

 

[Dodane po edycji:]

 

Wzielam dzisiaj 9 tabletke Seronilu. Niby mi pomagac zaczyna, tylko ze wieczorami, mam wtedy tyle energii ze moglabym gory przenosic, jak mnie zlapie glupawka to sie smieje z byle powodu az czkawki dostaje... Najgorsze sa poranki, ciezko w ogole sie przebudzic, pozniej do poludnia chodze zakrecona jak ruski sloik a wieczorem zaczyna sie wielka euforia, chec do zycia i radosc, chyba z tego, ze juz od tygodnia siedze w domu i nie wychodze bo nawet nie mam po co... Mam nadzieje ze te nastroje jeszcze sie ustabilizuja bo to juz ciezko wytrzymac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Fluoxetynę [20mg raz dziennie rano] i poprawę zauważyłam już po ok. miesiącu. "Problemem" może być to, że przez pierwsze 2-3 tygodnie [przynajmniej u mnie] cholernie wzmagała lęk. Bywały dni, że po wstaniu z łóżka ręce mi się tak trzęsły jakbym miała zaawansowanego Parkinsona - dopiero pomagały tabletki na uspokojenie [Valused / Relamax - wg. mnie bardziej i sybciej pomaga mi Relamax /kończe drugie pudełko]. Zakłócał mi też łaknienie - w ogóle nie byłam głodna, na chama wpychałam w siebie kawałek bułki - przez to również schudłam,m co w moim wypadku jest straszne bo i tak już jestem b. chuda.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niasia, miałam dokładnie to samo co Ty, czułam się przez pierwsze tygodnie jak jakiś podrzędny ćpunek na głodzie, blada, chuda, trzęsące się łapy, małe źrenice, niemożność usiedzenia w jednym miejscu 15minut :evil: .

Co do jedzenia, nie martw się, poczekaj troszkę, jak tylko zaczniesz się czuć dobrze, tak naprawdę dobrze zaczniesz przybierać na wadze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niasia, miałam dokładnie to samo co Ty, czułam się przez pierwsze tygodnie jak jakiś podrzędny ćpunek na głodzie, blada, chuda, trzęsące się łapy, małe źrenice, niemożność usiedzenia w jednym miejscu 15minut :evil: .

Co do jedzenia, nie martw się, poczekaj troszkę, jak tylko zaczniesz się czuć dobrze, tak naprawdę dobrze zaczniesz przybierać na wadze :D

 

do diabłą to był jeden z najgorszych okresów w moim życiu. Co do niemożności usiedzenia w miejscu, a znowu czułam się tak słaba i ogarnięta paniką, że jedyne co mogłam zrobić to usiąść i oprzeć się łokciami o kolana ze spuszczoną głową i głęboko oddychać[tak jakby to odganiało to obrzydliwe osłabienie] W szkole jak opadałam na ławkę to byłam wykończona jak 100 letnia babcia po maratonie dla ciężarowców.

 

z jedzeniem już jest b. dobrze - wpieprzam aż mi się uszy trzęsą i powoli zaczynam poszerzać pasek, ale było ze mna źle bo spadłam z 40kg do 37 [moja waga w gimnazjum-moja wymarzona wage 50-53kg eh.. Marzenia...Najwięcej się otłuściłam do 45kg...] i spodnie mi praktycznie z tyłka spadały [nawet z paskiem kuzwa ><'']

 

Co "zabawne" koleżanka spytała się mnie co robię, że tak schudłam. Gdy odpowiedziałam je, że to przez pewne tabletki chciała żebym podała jej ich nazwę o.O Ludzie mnie nie przestaną zadziwiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niasia, nie dziw się, fluoksetyna (inaczej popularny Prozac) jest często przepisywana na napady obżarstwa, co za tym idzie duża część tempawych panienek, które nie mają pojęcia jak takie leki wpływają na mózg stosuje je typowo na odchudzanie a nie na bulimię, to się zdarza w USA często. Jak brałam fluo dużo o tym czytałam. Co do najgorszego okresu w moim życiu....no niestety......ja przechodziłam to dwa razy :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drugim opakowaniu Seronilu i zaczęło boleć mnie serce, nawet nerwowa dziś jestem, aż dziwne, czy gdy powiem o tym swemu psychiatrze przepisze mi większą dawke? Od miesiaca nie mialam kontaktu z psychologiem, kobieta miała termin porodu ale obiecała szybko wrócić do pracy. Terapia mnie uspokajała a teraz hmmm może to męczący zjazd na studiach spowodował ten ból no i od paru miesiecy brak pracy...ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na wszystkich SSRI ogromnie przyspieszone bicie serca, aż się bałem tego. Niestety nawet po wielu tygodniach czy miesiącach brania leku to nie przechodziło i musiałem z nich rezygnować (również ze względu na inne objawy ze strony ciała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ludziska, powiedzcie mi jak dlugo bierzecie seronil?? ?? ??

Bo ja juz poł roku... na poczatku, im zwiekszala sie dawka, moje samopoczucie sie poprawialo z kazdym tygodniem... a teraz jakby on przestal zupelnie na mnie dzialac... jest juz tak od dluzszego czasu... Czy to mozliwe, by moj organizm juz na niego nie reagowal?? ???? Pomozcie, prosze!! Ja juz nie wytrzymuje sama ze sobą.... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×