Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

Don Kamillo Ale czego Ty oczekujesz ? rly ??? a ty czego oczekujesz schodząc z leków bo ja odrobiny normalności ;) tylko nie wiem czy ty tak masz w pakiecie ale może jednak weź te leki bo stajesz się niekiedy nieznośny :P

 

Vengence co k*rwa 3 m-ce mam czekać na cud ;) ?

 

hejka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence co k*rwa 3 m-ce mam czekać na cud ?

 

Nie, nie na cud tylko na normalne okienko terapeutyczne , w przypadku tego leku, stan/ stężenie stacjonarne osiągane jest po 30-60 dniach ciągłego stosowania. A skuteczność terapeutyczną SSRI najlepiej oceniać po 12 tygodniach stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla doświadczonych :

 

Ile musze czekać by poczuć się "czysty" po fluo ?

 

Czy mój nastrój po 3 tygodniach detoksu mógł się lekko zepsuć (objawy odstawienne czy nawrót depresji i zaburzeń obsesyjnych ), ile powinienem dac sobie czasu (jeśli mam dosyć kiepski nastrój i życie) nim zaś wróce do prochu ?

 

Jestem w stanie to wszystko wytrzymać, ale znów zaczyna się frustracja, a pierwszy tydzien był cudowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, Fluo ma długi wash-out , sama fluo ma okres półtrwania 4-6 dni, a jej główny metabolit 4-16 dni = czyli dopiero po takim czasie stężenie zmniejszy się do połowy wartości początkowej od zażycia ostatniej dawki. W skrajnych przypadkach to może nawet trwać do 5 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę fluoksetyne 6tyg ale dopiero w pełnej dawce 20 mg 3tyg ,miałam takie lęki i depresję gorzej niż przed leczeniem tym lekiem,teraz jakby ciut jest lepiej Ale nadal mam napady lęku.Powiedzcie mi co mam robić brałam juz wszystkie ssri ten też i zawsze pomagaly ,co mam robić odstawic czy jeszcze czekać?zw na arytmie nie wiem na co mogłabym zmienić?

 

Dark co to jest stan stacjonarny leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradzcie mi czy jak mam większe lęki czasami jak przed ubraniem fluoksetyny czy powinnam ją odstawic ?

 

-- 27 paź 2015, 09:34 --

 

Proszę doradzcie mi czy jak mam większe lęki czasami jak przed ubraniem fluoksetyny czy powinnam ją odstawic ?na pewno zadziałała przeciw depresyjnie,biorę już 7tyg ale dopiero od 3 tyg w pełnej dawce 20mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetynę bardzo dobrze wspominam. Brałem ją 10 lat temu przez około 1 rok. Zaczynałem od dawki 10mg (Bioxetin tabletki), następnie przeszedłem na Seronil 20 mg (kapsułki). Najekonomiczniej wychodziło opakowanie 100 sztuk Seronilu 20mg z tego co pamiętam. Był to mój pierwszy lek antydepresyjny, zadziałał rewelacyjnie. Po około 2-3 tygodniach pojawiło się ogromne pobudzenie i przypływ energii, wręcz roznosiło mnie (początkowo po 4-5 godzin spania). Znajomi mówili, abym nie pił tyle kawy :) Strategia była taka, że planowałem jak spożytkować tą energię, więc włączyłem do codziennych zajęć 1 godzinę biegania, wyremontowałem mieszkanko itd. Generalnie dla otoczenia byłem nie do poznania. Przed kuracją praktycznie wegetacja, czyli tylko leżenie w łożku, gapienie się w sufit i zastanawianie się np. nad tym 'kto pochowa tego ostatniego?' Po 4 tygodniach poprawił się nastrój, po 6 tygodniach nastrój był rewelacyjny, a po 2 miesiącach od rozpoczęcia leczenia czułem się normalnie. Poza 'starym sobą' czułem większą energię, byłem bardziej odważny i miałem też nieco zmniejszony apetyt. Poziom energii wraz z biegiem czasu stabilizował się. Błędem było łączenie leku z alkoholem. Po pierwsze szybciej się upijałem, po drugie po czułem dziwne 'zmieszanie' po wypiciu 2 piw i więcej - nie czułem się tak dobrze jak na samym leku. Następnego dnia po spożyciu pojawiał się okropny ból głowy, nastrój niestabilny, gorsze samopoczucie. Po piciu w ciągu (nawet tylko piwo parę dni pod rząd) fluoksetyna potrzebowała kilku dni aż spowrotem zacznie poprawnie działać. Nie polecam takiego połączenia. Lek ten oceniam bardzo dobrze, przynajmniej przy lekkich depresjach, szczególnie kiedy ktoś potrzebuje 'kopa' lub chce schudnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba antydepresantów czas dobiega konca. Boli mnie glowa strasznie bez powodu zupełnie. Ale poczekam z tym jeszcze. Wczoraj bralam nieco pozniej i bylo mi nieco lepiej z rana.

20mg to i tak najmniejsza dawka ale prawda jest taka, że może byc za duża na mnie.

Tylko ze mam kapsułki i tu pojawia sie problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie powrot do fluo. Nie jestem zadowolony z dzialania serty a zwiekszac dawke tez bezsensu. Jutro w aptece do odebrania jakis niemiecki prozack ;) Najlepiej w sumie wspominam ten lek. Nie bylo zamuly jak po wenli i nastroj zajebisty. Tylko zas tebleki zjebane... Zobaczymy jak to bedzie czekaha mnie ciekawe najblizsze miesiace. Najwiecej lasek wyrwalem chyba wlasnie w czasie brania fluo... Pewnosc siebie jak na mnie byla duza. Moze przejdzie mi wkoncu somatyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, bede zmniejszal. Ale tak sie bierze przy OCD do 400mg. Ale powyzej dawki 200 mg to juz dzialanie procentowo nie jest proporcjonalne jak np roznica pomiedzy 50 a 100. Ja bralem wenlafaksyny 450mg i tez dupa blada. Ale nic do fluo sie nie rowna. Najlepsze dzialanie na mnie bylo pamietam. A przerobilem na serio pol apteki... Lekarzento juz dla mnie zadne autorytety... Wez pod uwage ze ryzykuje biorac imao-b z ssri i co i gdzie ten zespol sero? pfff. Mialbym sluchac lekarzy to bym sie meczyl teraz dopiero na 300mg wenli. Czyli bylbym 100 lat za murzynami. Jedyny minus fluo to te zjebane ziewanie. Ziewasz nawet jak ci sie niechce spac. Dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, Rozumiem cię i wiem jak to jest z tymi lekarzami, też już nie słucham ich, bo huja się na tym znają. :pirate:

 

Też przerobiłem już prawie wszystko i w zasadzie na każdym leku jest to samo, jakiś czas jest lepiej, a potem dolina jeszzcze większa,

zamula, senność, brak motywacji i ochoty na cokolwiek, stałem się rośliną przez ssri, pomaga jedynie bieganie, ale na pare godzin i znowu

wraca jebana zamuła. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie od odstawienia fluo kwestie libido i sprawności sprzętowej (u mężczyzn) wróciły Wam do normy ? Wiem, że to indywidualna sprawa, ale próbuje zrobić małe rozeznanie 8) Pewnie czas przez jaki brało się fluo też ma znaczenie w tej kwestii...

 

U mnie wróciło do normy po 4 tygodniach. Brałem przez około 1 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×