Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Psychotropy pomogą podnieść Ci się z kolan, ale nie oczekiwałbym zbyt wiele. pomogą Ci wstac, a reszte niestety sama będziesz musiała doprowadzić do ładu, pisząc o tym że musisz sama chcieć, to jest dodatek do całego leczenia. I wykonywac ku temu pewne kroki. nie chcę wspominać jaka to daleka droga bo to bardzo demotywujace i dołujace, zresztą wszyscy tutaj się o tym aż za dobrze przekonaliśmy :)

 

Pozdrowionka, i zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo a kto oczekuje że psychotropy za mnie pójdą do pracy i będą np. zarabiać pieniądze ???!

 

i to że ja sama muszę chcieć no to rly ? Ameryki nie odkryłeś ;) a kto niby miałby chcieć Ty ? :P

 

 

 

i może nie uogólniaj że wszyscy bo pewnie niektórzy albo większość miała z górki tylko że o tym nie pisze

 

hejka :)

 

może mi jeszcze podpowiesz weź się w garść...bo nie ma się czym przejmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sama wiesz wszystko najlepiej to po co pytasz ? oczkujesz tego, że prochy sprawią że będziesz "mądrzejsza" "bardziej wygadana" "chętna do życia" to ja Ci tylko kulturalnie i nie dosadnie chcę przekazać, że niestety będzie zupełnie odwrotnie ;)

 

PS:

 

i może nie uogólniaj że wszyscy bo pewnie niektórzy albo większość miała z górki tylko że o tym nie pisze

 

sama uogólniasz, i próbujesz przez to "powiedzieć" że większość tutaj tylko narzeka, a w rzeczywistości czują się dobrze, szkoda, że to tylko takie gadanie :roll:

 

Ameryki może nie odkryłem, ale wyszedłem na prostą ;)

 

I nie martw się, nie napiszę Ci tak, że "weź się w garść" , bo też byłem tam, i wiem jak to jest mając problem i zostając z tym samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, przesadzasz, leki moga dac wiele dobrego, ale jak pisales, to rozwiazanie proste i nieskuteczne, jezeli nie jest poparte wlasna praca.

 

Karolina.Miś, uboki to skutki uboczne. Przykladowym mozliwym skutkiem ubocznym brania fluoksetyny jest wystapienie PSSD - zaburzen seksualnych. Z tego co opisujesz, to dobrym pomyslem bylaby sertralina i tianeptyna jak pisalem. Moze ewentualnie jakis TLPD, ale one maja dosyc mocne skutki uboczne (zaparcia czy suchosc w ustach). Osobiscie tez zainteresowalbym sie kurkuma, bo jest bardzo tania i bardzo zdrowa i tez pasowalaby tutaj (tak, mowie o przyprawie).

 

Oprocz tego, potrzebujesz psychoterapii i treningu. Psychoterapie polecam zwlaszcza grupowa, bo oprocz omawiania swoich problemow, bedziesz musiala wykazywac sie inicjatywa i zaczynac swoje wypowiedzi czy tematy i dodatkowo musisz opowiadac o swoich problemach na forum nieznanych Ci ludzi - poprawa w pewnosci siebie gwarantowana. Co do treningu - wyjdz na miasto i pytaj przypadkowych ludzi (lub mozesz podniesc poprzeczke do osob, ktore wydaja Ci sie atrakcyjne) o np. godzine, jak dojsc do jakiegos miejsca. Powoli mozesz zwiekszac sobie poprzeczke, powiedz np. komplement obcej osobie itd.

Oprocz tego polecam zainteresowac sie tematyka polepszenia samooceny i pewnosci siebie. Jest na to kilka sposobow i cwiczen (zaczynajac chocby i od tego, by przyjac postawe osoby pewnej siebie) i takie rzeczy tez na pewno Ci pomoga. Jezeli bylabys zaintersowana, to moge podac priv kilka sposobow, ktore dzialaly u mnie.

 

Co do lekow - te dwa leki o ktorych mowilem, maja profil przeciwlękowy oraz aktywizujacy, do tego tianeptyna jest czesto stosowana jako nootrop (tylko jej dzialanie jest raczej delikatniejsze), stad imo bardziej pasuja do tego, czego pragniesz, anizeli fluoksetyna. Zapytaj lekarza co mysli o ktoryms z tych lekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo hejka :)

 

tylko że ja prostu już nie wytrzymywałam i nie dawałam rady dlatego "s" a nie dlatego że nie chciałam chcieć :( :/

 

i wcale nie wiem wszystko najlepiej dlatego pytam a pytałam dokładniej o leki opowiadając też o swoich doświadczeniach z fluoksetyną

 

wszyscy -> to jest uogólnienie !!! a ja napisałam że "Niektórzy albo Większość" co brała leki a czuła się dobrze wcale nie pisze o tym na forum

 

naucz się proszę czytać ze zrozumieniem no i nie wkładaj w moje usta czegoś czego nie powiedziałam może jestem blondynką ale bez przesady

 

hejka :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, piszę o tym co przeżyłem na własnej skórze na środkach z podpisu. Takie jest moje subiektywne zdanie po odstawieniu prochów na ten moment. Do życia przywróciła mnie paroksetyna, reszta to była wegetacja.

 

Karolina.Miś, może i trochę przesadziłem, przepraszam. Niemniej jednak powinnaś się pytać o leki swojego lekarza prowadzącego, bo internet to nie jest dobre źródło, a uwierz oni znają się na swoim fachu najlepiej. A czytać potrafię, o mnie się nie martw ;) Nie badzmy tacy drobiazgowi.

 

-- 15 paź 2015, 19:13 --

 

tylko że ja prostu już nie wytrzymywałam i nie dawałam rady dlatego "s" a nie dlatego że nie chciałam chcieć :( :/

 

Wiem co to znaczy chcieć, ale nie móc.. Niestety leki to jedno a silna wola i praca nad sobą czyt - hobby, sport, jakieś zainteresowania, wyjścia do ludzi (o tym nie pisze bo stałem się przez dłuzszy czas aspołeczny, i ze względny hedonizm zmienił się w anhedonie) postawić nalezy sobie jakieś cele w życiu do których dązy się niezaleznie od wszystkiego - w moim to np praca, hobby - samochód. Nic od razu się nie dostanie, na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości, ale da się.

 

-- 15 paź 2015, 19:14 --

 

po ok 1,5 roku leczenia farmakologią, dopiero odważyłem się zacząć od nowa wszystko i naszczęscie odpukać wyszło mi to na dobre..

 

-- 15 paź 2015, 19:15 --

 

I jeśli chodzi o fluoksetyne, na mojej skórze nie odczułem działania aktywizującego wręcz przeciwnie, chodziłem zamulony jak stary traktor..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, dzięki. A jeśli chodzi o zachłystywanie się dobrym życiem, to jak napisałem gdzies tam powyżej, że zdaje sobie sprawe, że wszystko co dobre za jednym tupnięciem może zniknąć, ale po co mam się nakręcać i denerwowować ? Żyje chwilą, tym co mam, bo przynajmniej przez te 2 tyg jestem bez wahan nastrojów. Na 18 miesięcy to trochę mało. Tak jak powyżej

 

Wiem że to wszystko jest nietrwałe jak wrzos nad bagnem, że wystarczy tylko lekkie tąpnięcie, i to wszystko może zniknąć, ale leci 2 tydzień, bez psychotropów i nasennych, a ja od 2 tygodni czuje się stabilny, i szczęsliwy patrząc na pasmo złych chwil. Śpie w nocy, i budzę się rano bez kwadratowego łba.

 

 

wiem, że szczęscie jest względne, ale całe życie umartwiać się nie mozna. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne że po tym leku budze się o 03:00 ? !!!

 

Witaj w klubie budzących sie o 3:00 :D

 

Też się budze koło tej godziny i jestem wyspany. Ale przeciez nie będę wstawał w środku nocy...

Udaje mi się usnąć jeszcze, tylko później jest problem z otwarciem oczu i wstaniem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolina.Miś, ja to bym się cieszył, jakbym miał ochote na sex po proszkach :mrgreen: Na wyższych dawkach skutecznie Ci się odechcę, sprawdzone info ;) A po odstawieniu znów wszystko wróci do normy :D

 

Jeśli nie potrafisz spać do rana, powiedz swojemu lekarzowi, żeby przepisał Ci jakieś środki nasenne.

 

A co do leków fluo jest skuteczne ale bardzo długo się wkręca, niestety musisz trochę pocierpieć, bo nie warto zmieniać w tak krótkim okresie leków, bo zanim następny się wkręci swoje minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dlaczego mam taka ochotę na S E X !!!

też nie lubię prochów , które podbijają libido .

To bardzo męczące . Ostatnio po pewnych proszkach ( mesterolon etc. z tej grupy )byłem zmuszony w jeden dzień trzykrotnie zwalić kapucyna( a i w nocy żonę dmuchnąć ) , bo nie szło normalnie wytrzymać .Żyć nie szło , bo tylko gołe cipki przed oczami i ja zabawiająćy się z nimi :D )

Pieprzyć takie proszki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to tam nie wiem ale to po tym leku mam taką chcice ;)

no bo normalnie to aż tak się nie puszczam :roll:

 

jak tak dalej będzie to efektem ubocznym brania flo będzie zatrzymany okres na 9 m-ce :mrgreen:

 

hejka :)

 

-- 18 paź 2015, 19:39 --

 

a , te i inne leki Tianeptyna czy Sertralina to co to za wynalazki ? co to o nich wspomnieliscie możecie coś więcej mi napisać

 

hejka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: nie smiejcie się ze mnie proszę :cry:

 

no co po tym leku flo mam większe pobudzenie psychoseksualne i tyle !!! bo jak facet ma większą potrzebę no to wszyscy biją brawo !!! jaki jest zajebisty , a jak kobieta no to wiadomo że k***** tylko że to są ci sami ludzie tylko różne potrzeby :roll:

 

-- 19 paź 2015, 03:25 --

 

 

 

-- 19 paź 2015, 03:28 --

 

a te inne leki można łączyć z flo , bo czasami piszecie że bierzecie 3-4 a nawet więcej na raz ...

 

to jak to jest z tymi Sertralina i Tianeptyna ? lepsze są , wspomnieć mogę o tym na następnej wizycie mojemu lekarzowi ???

 

-- 19 paź 2015, 03:29 --

 

hejka :)

 

-- 19 paź 2015, 14:23 --

 

a czy jak się połączy te trzy leki to będzie lepszy efekt działania ???

 

hejka :)

 

-- 19 paź 2015, 14:35 --

 

Twoja wiadomość:o co mam się zapytać predzej na następnej wizycie ? Sertralina czy o Tianeptyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka nadal boli mnie głowa i mam brak apetytu nie chcę mi się jeść i chcę wymiotowac ...

 

jestem prawie już 1,5 m-ce !!!

 

niedługo wizyta co mam powiedzieć - nie wiem może i jestem niecierpliwa być może ... lekarz wcześniej wspominał o leku trójpierścienicowym ale nie jestem tego pewną...

 

pomóżcie mi ??? czy poprosić o tą Sertraline czy Tianeptyne ??? pls napiszcie coś więcej ... hejka ;)

 

-- 22 paź 2015, 09:42 --

 

#edith: lekarzowi chyba chodziło o leki trójpierscieniowe TLPD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego Ty oczekujesz ? Twój lekarz będzie wiedział najlepiej, co Ci przepisać. 1,5 miesiąca to zdecydowanie za mało, żeby poczuć jakieś działanie fluoksetyny. Ja miałem zmniejszone łaknienie ponad miesiąc i nie narzekam bo schudłem 10kg tyle cvvo przybrałem po nasennych :mrgreen:

 

ja się męczyłem ponad 4 miesiące zanim coś zaskoczyło przedtem kolejne 12 miesięcy, a niektórzy długimi latami (pewnie dołacze do tej grupy) Myślisz, że od razu będzie dobrze ? Niestety tak to działają tylko neuroleptyki, nie ma cudów :roll:;)

 

 

------------

Czas mija, czuję się dziwnie, ni to lepiej, ni to gorzej.. czuję się mocno średnio ale stabilnie, ponad 2 tyg.. zobaczymy co będzie za kolejne 2 tygodnie jak już się wypłuka całość z organizmu.. Pierwszy tydzien był super, ale teraz marazm totalny.. Nie chce mi sie wracać do prochów, jeśli nie będę musiał.. leży wenylafeksyna i czeka az mnie poskłada.. to se poczeka, bo nie mam zamiaru się poddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×