Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

O tak - mega senność. A mi do tego doszedł szczękościsk.. Jakby mi coś ściskało szczęke..

No i jakoś fajtycznie nie jem - chce mi sie ale jak popatrze na jedzenie to mi się odechciewa...

Boję sie ze wszystkiego mi się odechce. Przestraszylam sie jak ludzie pisali że po fluo są strasznie obojętni. Jakby nie mieli uczuc.. Boje sie że to jakos wplynie na moj zwiazek... :(

a jak z libido ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia łaknienia to jeden z ważniejszych skutków ubocznych. Esci + miansa = mega żarcie a teraz na połączeniu fluo z tradzonem nawet na to jedzenie zbytnio nie chcę mi się patrzyć :) Ale mam nadzieje, że to przejdzie a w między czasie zrzuce conieco, co przybrałem po mianserynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam że moge być senna po leku o nazwie siofor (metformina) - biorę go na pco. Czy można? bo nawet nie pytalam lekarza.

I przy euthyroxie ?

 

Biorę wszystkie wymienione leki jak Ty. ;)

Po metforminie na pewno nie. Euthyrox na początku pobudza, a potem wszystko się wyrównuje. :)

Niestety ja też senna jestem. Na początku brania fluo czułam napęd, a teraz obniżona koncentracja, wiecznie coś zapominam, ciągła senność i absolutny brak libido...

Powoli już mam dość (87 dni)... Chcę wreszcie wyjść z tej depresji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze wiedzieć że nie jest się jedynym. I to nie tylko tą nerwicą/depresja.

Mam problem. Trochę się obawiam. Wczoraj tego nie miałam. Dzisiaj 5 dzień na fluo z tego co dokladnie zauważyłam (albo6) Dzisiaj mam takie dziwne uczucia jakby w mózgu ? i w klatce piersiowej. Coś mnie niekiedy zaczyna kłuć i w głowie mam takie jakby chwilowe zawroty.. uczucie jak bym miala zaraz zemdleć.

Nie mialam takiego uczucia chyba dawno albo nawet nigdy.

Trochę się boję. Pojawia sie nagle, uczucie jakbym miala zemdleć, jakby zawroty.. Jakby serce za szybko chwile bilo. nie mam pojecia to co to moze być....

Czy to skutek brania leków ? Strasznie mnie kluje w lewym boku :/ wielkie nadzieje pokladam w tym leku....

ktoś tak ma/mial ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajno ;) ,

jak długo brałaś i w jakiej dawce ?

Ponad 3 miesiące. Pierwsze dwa miesiące 20 mg, potem 14 dni 30 mg i 28 dni 40 mg. Moje samopoczucie powróciło do stanu sprzed leczenia, więc lekarka zmieniła mi leki. Po fluo miałam zrobić 12 dni przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po fluo miałam zrobić 12 dni przerwy.

tego akurat nie rozumiem , czemu 12 dni przerwy .

Skoro pomógł , nie lepiej zejśc z dawki na 10-20 mg i potestować dalej do najniżeszego działającego jeszcze pułapu .Wchodzenie w inny lek nie wiem czy w takiej sytuacji jest mądre , ale skoro lekarz tak twierdzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dzień na fluo.. Wcześniej miesiąc na escitalopramie - musiałam zmienić ponieważ w miesiąc przytyłam 4 kg. Parę lat wstecz biorąc ten lek również przytyłam. Odstawiłam i waga wróciła na miejsce. A przytyć nie mogę... Dzisiaj weszłam na wagę i waga dalej duża.... Nawet większa .. Co tu robić ???

Czy fluo powoduje tycie > co robic w takim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dzień na fluo.. Wcześniej miesiąc na escitalopramie - musiałam zmienić ponieważ w miesiąc przytyłam 4 kg. Parę lat wstecz biorąc ten lek również przytyłam. Odstawiłam i waga wróciła na miejsce. A przytyć nie mogę... Dzisiaj weszłam na wagę i waga dalej duża.... Nawet większa .. Co tu robić ???

Czy fluo powoduje tycie > co robic w takim przypadku

Ja przytyłam na fluo 5 kg w trzy miesiące. Moja lekarka powiedziała, że to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku na fluo sie spada konkretnie, ja schudlem dzieki fluo 10 kg w 5 tygodni, ale malo jadlem, nie chcialo mi sie jesc, to jest dobre w tym leku, ale po pewnym czasie to wraca do normy i waga idzie w góre, ale zalezy jak czlowiek sie prowadzi, fajna sprawa wziasc na miesiac i schudnac, jak bede potrzebowal schudnac szybko to wezme fluo. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chcę i muszę schudnąć..... a przy lekach jakby szło do góry.. albo to pozostałosci po poprzednim leku ? bo na fluo dopiero tydzien... po jakim czasie mozna zauwazyc ze waga spada - jesli w ogole drgnie ?

 

Z odchudzaniem to jest tak, ze przez pierwsze 7-10 dni waga nie spada, pozniej zaczyna sie etap chudniecie, schodzi, woda, potem tluszcz,

przy lekach to jest tak, ze chudnie sie prze to, ze nie chce sie jesc na poczatku, ssri powoduja jadlowstret, po prostu nie chce sie jesc, ale z czasem wraca apetyt, przez to ze zmienia sie dzialanie leku i posrednio przez to, ze czlowiekowi wraca chec do jedzenia, w depresji sie albo nie je, albo je nadmiernie, 2 skrajne mozliwosci, ani to pierwsze ani drugie nie jest dobre. Zeby schudnac, przedewszystkim trzeba odstawic cukier,

jesc jak najmniej tluszczu, ziemniaków nie jesc lub ograniczyc, pic duzo wody i co najwazniejsze ruszac sie, sport, bieganie, plywanie, silownia i waga leci w dól nie ma innej opcji. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ósmy tydzień na fluo.

Czuję się jakoś inaczej, nie myślę że fluo nie działa, myślę raczej że nie wiem czy działa.

Takie dziwne uczucie, czuję bardziej to że mam lenia niż to że nie mam siły nic zrobić.

Uśmiechu nadal tyle co lodu na Saharze...

 

Dziś kolejna wizyta, ciekawy jestem co powie Pani Magik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×