Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam prośbę to forumowiczów: doradzcie proszę jak zwiększyć bezpiecznie dawkę Seronilu z 10 mg na 20mg? Od 6 miesięcy przyjmuję 10 mg Seronilu rano, ale czuję, że coś jest nie tak, nie jestem już aktywna, śpię do 11.00 każdego dnia, męczą mnie wątpliwości, czy dokonałam dobrego wyboru w sprawie przeprowadzki za granicę, ehh, lenistwo mnie ogarnia plus myśli męczą... Obecnie jestem w DE, wizytau psych za 6 tygodni w PL, szkoda mi czasu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam prośbę to forumowiczów: doradzcie proszę jak zwiększyć bezpiecznie dawkę Seronilu z 10 mg na 20mg? Od 6 miesięcy przyjmuję 10 mg Seronilu rano, ale czuję, że coś jest nie tak, nie jestem już aktywna, śpię do 11.00 każdego dnia, męczą mnie wątpliwości, czy dokonałam dobrego wyboru w sprawie przeprowadzki za granicę, ehh, lenistwo mnie ogarnia plus myśli męczą... Obecnie jestem w DE, wizytau psych za 6 tygodni w PL, szkoda mi czasu ....

 

10mg to nie dawka, juz dawno powinna byc zwiekszona na minimum 20mg, 10mg to nawet nie jest dawka terapeutyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie, że 10 mg to żadna dawka terapeutyczna, ale ... tak pięknie podziałała na mnie, postawiła mnie do pionu, zwyczajnie znów mogłam być sobą i dlatego nie chciałam podwyższać dawki bez konkretnego powodu, poza tym to moja pierwsza przygoda z SSRI...

Psych też podpowiadał, że kiedyć będzie trzeba wejść na 20 mg... ale póki co zostaliśmy przy 10 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie, że 10 mg to żadna dawka terapeutyczna, ale ... tak pięknie podziałała na mnie, postawiła mnie do pionu, zwyczajnie znów mogłam być sobą i dlatego nie chciałam podwyższać dawki bez konkretnego powodu, poza tym to moja pierwsza przygoda z SSRI...

Psych też podpowiadał, że kiedyć będzie trzeba wejść na 20 mg... ale póki co zostaliśmy przy 10 mg

 

Fajnie masz, ze to na ciebie tak dobrze dzialalo w takiej dawce, ja bralem 60mg fluo i dla mnie to byly cukierki. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam prośbę to forumowiczów: doradzcie proszę jak zwiększyć bezpiecznie dawkę Seronilu z 10 mg na 20mg? Od 6 miesięcy przyjmuję 10 mg Seronilu rano, ale czuję, że coś jest nie tak, nie jestem już aktywna, śpię do 11.00 każdego dnia, męczą mnie wątpliwości, czy dokonałam dobrego wyboru w sprawie przeprowadzki za granicę, ehh, lenistwo mnie ogarnia plus myśli męczą... Obecnie jestem w DE, wizytau psych za 6 tygodni w PL, szkoda mi czasu ....

 

Po prostu, do 10 mg rano dołóż drugą tabletkę 10 mg i masz bezpiecznie zwiększoną dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutro zaczynam swoją przygodę z Fluo. Lekarz kazał brać 20 mg dziennie. Jak jest ze skutkami ubocznymi na tym leku? Lepiej zacząć od 10 mg czy od razu 20 mg?

Ja zaczynałam od razu od 20 mg.

 

-- 24 cze 2015, 19:44 --

 

Powodzenia, i zdrówka, ja za to czekam aż odpali fluo na dobre :)

Dzięki :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jeżeli nie sprawdziła się u mnie sertralina 150 mg i paroksetyna 20 mg, to jak wielka jest szansa, że sprawdzi się u mnie fluoksetyna. Mam takie objawy jak utrata zainteresowań, spadek energii, niska samoocena, problemy z koncentracją i pamięcią, lęki, fobia społeczna, lęk przed krytyką i ośmieszeniem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam prośbę to forumowiczów: doradzcie proszę jak zwiększyć bezpiecznie dawkę Seronilu z 10 mg na 20mg? Od 6 miesięcy przyjmuję 10 mg Seronilu rano, ale czuję, że coś jest nie tak, nie jestem już aktywna, śpię do 11.00 każdego dnia, męczą mnie wątpliwości, czy dokonałam dobrego wyboru w sprawie przeprowadzki za granicę, ehh, lenistwo mnie ogarnia plus myśli męczą... Obecnie jestem w DE, wizytau psych za 6 tygodni w PL, szkoda mi czasu ....

 

Po prostu, do 10 mg rano dołóż drugą tabletkę 10 mg i masz bezpiecznie zwiększoną dawkę.

 

Thx :) Tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku roku na fluo, odpuszczam ostatecznie. Przerobiłem dawki 20-60mg. Duża przymułka, jak w zasadzie po każdym SSRI w moim wypadku, kompletnie nic mi się nie chce, nastrój słaby, bardzo spokojny jestem, zero spontanu. Dosyć poważne problemy z pamięcią, czego nie doświadczyłem na SSRI, nie pamiętam o czym rozmawiałem z kolegą kilka dni wcześniej i się powtarzam + podobne przypadki, pamięć krótkotrwała mocno siadła. Uboki seksualne również spore, spadek libido. Męczy mnie senność, w trakcie dnia jestem zmuszony do ucinania drzemek. Słaby i przereklamowany lek, na plus to, że nie miałem jakichś poważnych uboków, ale te moje i tak mi mocno dosrywają. Wracam do sertraliny na m-c, na minimalną dawkę 50mg. Przy wyższych dawkach +100mg miałem stany lękowe, może na minimalnej nie będę mieć. Te leki to jeden szit, ale na sertralinie chyba lepiej się czułem - fluo mnie masakrycznie uspokaja i usypia, na sercie miałem stany niepokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo uspokaja i usypia. Tak strasznie usypia, że snuję się po nocach jak zombiak i nawet leki nasenne mi nie pomagają. No ale na mnie chyba wszystko działa na opak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym dniu jakiś strasznych skutków ubocznych nie odczułem. Lek nawet delikatnie mnie nakręcił. Wiadomo ,że jeszcze trochę gnoju mnie czeka przez co najmniej 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest czas wchodzenia na ten lek ? Tak około ile dni ? Ostatnimi czasy muszę się ratować benzo, a nie chcę się uzależnić. Po jakim okresie czasu powinienem zacząć odczuwać poprawę ?

Minimum 6-8 tygodni, zdarza sie ze i po 3 miesiacach, moze odpalic, trudno powiedziec. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po trzech miesiącach nie odpalił, po dwóch miesiącach brania zaczęłam się wspomagać benzo. Zwiększyłam dawkę fluo i przez miesiąc nie polepszyło się. Już prawie kończę odstawianie fluo. Dzisiaj zero tabletek, jutro ostatnie 20 mg rano i 12 dni na lekach doraźnych, a potem Alventa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po trzech miesiącach nie odpalił, po dwóch miesiącach brania zaczęłam się wspomagać benzo. Zwiększyłam dawkę fluo i przez miesiąc nie polepszyło się. Już prawie kończę odstawianie fluo. Dzisiaj zero tabletek, jutro ostatnie 20 mg rano i 12 dni na lekach doraźnych, a potem Alventa.

 

Zgadza sie na mnie tez nie zadzialal a bralem 3,5 miesiaca, powodzenia z wenlafaksyna, sadze, ze ten lek ci pomoze. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×