Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wskoczyłam już pierwszego dnia brania leku na 20mg i naprawdę nie chciałabym przechodzić tego po raz drugi, pierwsze dwa tygodnie - koszmar.............nie pomyślałam wtedy żeby poprosić lekarza o coś na złagodzenie tego.........wcisnął mi tylko stilnox........paskudztwo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Linka, to chyle czola! Chociaz z drugiej storny moze i tak jest lepiej, wskoczyc od razu na kliniczna dawke, pomeczyc sie 2 tygodnie i miec to swinstwo z glowy...

 

Ja tak sobie drepcze od miesiaca, musze chodzic do szkoly wiec balam sie ze 20mg od razu powali mnie na nogi.

zmian wiekszych na razie nie widze ale przynajmneij jak wskoczylam na 20mg to tylko mam male problemy ze snem...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mada, nie będę kurcze owijać w bawełnę, pierwsze dwa tyg czułam się jakbym non stop na amfie jechała, brak snu, brak apetytu, światłowstręt, piłam 5 l wody dziennie - no jakbym non stop na kacu była. Nie mogłam 5 sekund na d***e usiedzieć, ale fakt po 2 tyg całkowicie ustąpiły skutki uboczne i dalej już z miesiąca na miesiąc było lepiej bo czułam, że naprawdę działa. Dzięki nim w ogóle chodziłam na uczelnię i zaliczyłam sesję.

Gdybym drugi raz miała tak mieć - poprosiłabym lekarza o coś dodatkowo na uspokojenie, chociaż tak na początek, wtedy do tego dochodził tez mały szok bo nie miałam pojęcia czego mogę się spodziewać.

A do tego jak pisałam dostałam ten wstrętny stilnox - po nim to ja dopiero miałam jazdy :shock:

Przy odstawieniu(po pół roku) przez pierwszy tydzień, dwa, lekkie stany obniżonego nastroju (ale naprawdę minimalne w porównaniu do mojej depresji) i problemy z koncenstracją, ale też małe, ogólnie jestem bez leków już ok 1,5 miesiąca i jest naprawdę ok :D

A Tobie Mada życzę, żeby cie te wszystkie skutki uboczne ominęły, zobaczysz, jeszcze tydzień dwa i odczujesz pozytywne działanie leku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh... dzieki linka :) oby, oby, jestem dobrej mysli :)

 

bralam to g...o przez 14 miesiecy i mialam przerwe, mialam nadzieje ze juz po wszystkim a tu bach, po 9 miesiacach znowu, oby tym razem po odstawieniu nie wrocilo...

Gratuluje dobrego samopoczucia! tak trzymac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie seronil działał odwrotnie, niż to opisujecie. Zanim zaczęłam brać nie umiałam spać,byłam mocno pobudzona, a on podziałał na nie uspokajająco. Wogóle współczuję tych wszystkich okropnych skutków ubocznych, ja tego nie odczułam. A piszę to wszystko w czasie przeszłym bo od 3 tygodni nie biorę. Na razie czuję się całkiem nieźle, chociaż widzę różnicę niestety. Jestem drażliwa i miewam dołki. Ale może to minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyzia, a ile brałaś Seronil?

Kurcze, z tym uspokajaniem i pobudzaniem to mnie zastanowiłaś.

Ja też się uspokoiłam i wyciszyłam ale właśnie dopiero gdy minęły te pierwsze skutki uboczne, może dlatego tak nieciekawie to przechodziłam bo to był mój pierwszy antydepresant.....hm......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore juz Seronil kilka tyg. w poczatkowej dawca 10mg a teraz 40mg i wciaz nic. Najprawdopodobniej na nastepnej wizycie zwieksze do 60mg ale jak to nie pomoze to ja nie wiem co bedzie, w koncu wedlug ulotki 60mg to maksymalna dawka na dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyzia, a ile brałaś Seronil?

Kurcze, z tym uspokajaniem i pobudzaniem to mnie zastanowiłaś.

Ja też się uspokoiłam i wyciszyłam ale właśnie dopiero gdy minęły te pierwsze skutki uboczne, może dlatego tak nieciekawie to przechodziłam bo to był mój pierwszy antydepresant.....hm......

 

Brałam z przerwami 8 albo 9 lat :roll: myślę, że to dobry lek, szkoda że zawsze pomagał mi tylko dopóki go brałam. Może tym razem będzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20mg biore juz od okolo miesiaca a te 40mg od ponad tygodnia. Jednak zle przeczytalam, maksymalna dawka wynosi 80mg wiec moge jeszcze brac dwa razy wiecej. Zobaczymy jak dalej zareaguje ale poki co dalej biore te 40mg bo nie chce nic robic bez wiedzy lekarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczelam brac 60mg. Jesli za tydzien wciaz nie bede odczuwac leku to zwieksze po raz ostatni do 80mg. Jak ja Wam zazdroszcze, chcialabym miec chociaz jeden efekt uboczny, wtedy bym wiedziala ze lek dziala a tak to nic, ani pozytywnych efektow ani negatywnych. Alkohol jesli mam okazje to tez pije i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj jest 5 dzień od kiedy zażywam Seronil 20mg (dodatkowo biorę Hydroxyzinum i Propranolol) Pierwszego dnia bolały mnie wszystkie mięśnie ale na szczęście przeszło na drugi dzień. W zamian tego pojawiło się okropne uczucie ścisku w gardle i suchości. Poza tym zdarza mi się że zaczynam coś mówić i tracę wątek mylę słowa co nigdy wcześniej mi sie nie zdarzało i robię dziwne rzeczy jak np. wchodzę do pokoju i nie mam pojęcia po co właściwie tam weszłam. Myślałam że moje lęki miną po Seronilu tym czasem nasiliły się one zwłaszcza przed snem. Po przeczytaniu forum wiem już jednak że na efekty trzeba poczekać o wiele dłużej i zacznę normalnie żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milenka, tez mam kiepska pamiec po Seronilu, to trwa przez jakies 2 tygodnie moze i dluzej, pozniej mija, chociaz jest niesamowicie uciazliwe, ja biore juz 2 tygodnie 20mg i czuje bardzo lekka poprawe ale wiem ze jeszcze musze poczekac jakies 2 tygodnie zanim zaczne widziec prawdziwe efekty.

Daj znac jak zaczniesz czuc sie lepiej :)

 

Pyzia, jak samopoczucie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mada, dzięki że pytasz. Jest nieźle. Miewam lekkie dołki, z którymi na razie sama sobie radzę. Trochę gorzej jest z lękami i ogólnym podenerwowaniem, no i zdarzają mi się zawroty głowy. Ale generalnie jest ok, mówię sobie, że to wszystko to efekty odstawienne, które miną, a nie nawrót choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mada, dzisiaj pierwszy raz nie mam tego uczucia ścisku w gardle :smile: Co do pamięci to naprawdę czasami nie wiem co robiłam 10 min wcześniej :oops::D Ja też czekam na efekty bo jak na razie to czuje się bardziej otępiała i mam rozmazany wzrok jak będzie lepiej to dam znać :D

 

A czy wiesz może czy po Seronilu można się opalać? Na ulotce nie znalazłam przeciwwskazań ale wolę się upewnić :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee dlaczego ja utworzylam jakis nowy watek na glownym w lekach ? Przepraszam i prosze o usuniecie. A co do Seronilu to jutro zaczynam brac 80mg bo mnie ten lek zaczyna dobijac. Nie dziala wogole. Wykoncze go do nastepnej wizyty i moze mi lekarz zaproponuje cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80mg to wielka dawka!Belt, na prawdę współczuję!

Mada, nie jestem typem sportowca ale czasem jeżdżę na rolkach, chciałabym częściej ale jakoś nie ma czasu. I raz w tygodniu chodzę na flamenco:) Faktycznie, wysiłek fizyczny dużo daje tylko nie bardzo mam z kim, a samej trudno się zmobilizować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samopoczucie poprawia sie w slimaczym tempie ale przynajmniej sie poprawia:) Chociaz trudnosci z oddychniem i walenie serducha jest troche nieznosne.

ktos z Was czuje szum w uszach ? W uszach mi szumi po seronilu jakbym dopiero wyszla z koncertu! hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×