Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Z reguły fluoksetyna zmniejsza apetyt. Kiedy ją przyjmowałam nic takiego nie zauważyłam i nie chudłam. W każdym razie apetyt miałam większy niż na paroksetynie, na której sporo schudłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szatejel, samo pernazium to bezpieczny lek nie ma obaw co do uzytwania. Biore go. Poza tym dostalas go od specalisty wiec przecuez wie co daje jakie jest polaczenie.

 

-- 25 gru 2013, 22:00 --

 

Reiben, moze wroc do tego leku co brales i dzialal? W zasadzie mysle sobie, ze lek to moze dzilac na zmenijszenie objajow ale nie wiem jak jest z motuwacja w przypadku lekow. Ty to bardziej bierzesz na nerwice czy depresje? Bo mnie sie wydaje, no ale przeciez sie nie znam ze to jest lek bardziej depresyjny niz nerwocowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pisze po raz kolejny, bo tak jak wy po raz kolejny powrocił mój depresyjno - lękowy problem.....jestem w kompletnej rozsypce emocjonalnej i stwierdzilem, ze jesli teraz po raz kolejny doszlo do nawrotu depresji, to warto podjac decyzje, ktora byc moze bedzie bardziej ryzykowna, ale bedzie korzystniejsza dla mnie, dla mojego zycia....jestem weteranem seronilu, wiem jak dziala, wiem ze to jest dobry lek i wiele mu zawdzieczam.....ma jednak jeden wielki skutek uboczny - kompletna dysfunkcja seksualna organizmu.....bralbym go do konca zycia i pewnie cieszylbym sie nim, jednak nie da sie normalnie zyc bez radosci, a nawet mozliwosci uprawiania seksu.....z tego co czytam jest to problem zlozony i raczej nie do rozwiazania, chyba ze macie jakies doswiadczenia, dlatego pisze, kazda opinia jest dla mnie wazna....wydaje mi sie jednak, ze laczenie seronilu z lekami na impotencje nie jest najlepszym rozwiazaniem, a juz na pewno nie bedzie mozliwe do konca zycia....

 

a teraz do rzeczy: nie pisze tylko, zeby sie zalic, ale rozwiazac jakos ten problem....co zamiast seronilu na depresje lękowa ?(bardziej nawet lęk i nerwy, kto wie czy nie nerwica) z tego co czytam to lekiem, ktory nie wplywa negatywnie na sfere seksualna, a dziala podobnie do seronilu i tlumi lęk oraz depresję jest trittico/trazodon ..... Rok temu proponowal mi go moj psychiatra, ale balem sie zmienic go na seronil, ktory pomagal mi jako jedyny (zalasta, xanax, imipramina nie dzialaly)? Mam pytania skierowane do wszystkich, ale najbardziej interesuje mnie opinie osob ktore mialy do czynienia z jednym i drugim lekiem:

- czy rzeczywiscie trazodon nie wykazuje zadnych skutkow ubocznych w sferze seksualnej?

- czy dziala podobnie do seronilu? dla mnie to wazne, bo jesli tak oznacza to, ze jest jakas alternatywa...ja tlumacze sobie to tak: trittico to seronil bez skutkow ubocznych, taka lepsza wersja fluoksetyny? rzeczywiscie tak jest czy to tylko moje pobozne zyczenie? czy sa to leki z zupelnie innej półki?

- jak odczuliscie zamiane seronilu na trazodon albo odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które odstawiały fluo: Czy możliwe by po miesiącu od odstawienia pojawiły się skutki odstawienne?

 

Od kilku dni mam zawroty i spięcia, zaburzenia czucia itp., wahania nastroju i ogolnie fizycznie czuję się gorzej.

Podobno fluo utrzymuje się do 5 tyg w organizmie. Czy parę drineczków mogło spowodować takie wahania? ..po miesiącu?? Dziwne :|

 

Ktoś miał podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, Przy tym leku jest to możliwe, ponieważ ma długi okres półtrwania (4-6 dni, a metabolit 4-16 dni), dlatego po odstawieniu do zera ten lek jeszcze parę tyg się utrzymuje w organizmie. Chociaż ogólnie to lek wsrod SSRI najłatwiejszy do odstawienia i dający najmniej objawów odstawiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie odpuszczę fluo, na depresję ledwo co pomaga, mam za to wahania nastrojów jak nigdy w życiu, męczy mnie to co raz bardziej, zobaczę czy to przez fluo czy bez niego też tak będzie, oby nie bo trzeba będzie sobie kaftan kupić -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ponawiam pytanie: jak to jest u was ze skutkami ubocznymi seronilu?

u mnie potencja lezy, do tego nasila sie dzialanie lękowe, co mnie po prostu dobija, z czasem zamiast byc coraz lepiej jest coraz gorzej....co prawda lek ten wyprowadzala mnie na prosta, ale dopiero po dwoch miesiachach, w których pierwszy byl istnym pieklem... z wlasnego doswiadczenia, co moze byc lepsze na nerwice, lęki od seronilu? pomoglo wam cos bardziej niz SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest taka zła a według pewnych meta-analiz (ponad 5 tyś pacjentów w podanej nizej) jest nawet lepsza od paroksetyny w leczeniu ataków paniki jak i GAD

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23111544

 

badanie (mniejsze, ok. 100 pacjentów) dotyczace skutecznosci SSRI w depresji lekowej takze nie wykazuje większych róznic

 

http://www.jad-journal.com/article/S0165-0327%2899%2900131-7/abstract

 

i podobnie jest z innymi badaniami (>100 pacjentów, MDD, według skali HAMD i skali lęku skutecznosc paroxetyny i fluo podobna)

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9988054

 

fluoksetynie najczesciej zarzuca się opóźnioną odpowiedź na leczenie co ma zwiazek z jej niebywale dlugim czasem osiagania stezenia stacjonarnego. Skoro przetrwales na niej juz dwa miesiace to prawdopodbnie najgorsze masz juz za soba i dalsze mieszanie w leczeniu nie jest wskazane.

 

jesli szukasz innych opcji to poza SSRI (lub augmentacje do nich) masz do wyboru

-mirtazapine/ mianseryne

-propranolol (jesli objawy psychosomatyczne odgrywaja głowna role)

-delikatny neuroleptyk w niskiej dawce (np amisulpryd, sulpiryd,)

-benzo (watpliwe ze dostaniesz je na tym etapie leczenia)

 

-- 03 sty 2014, 11:54 --

 

ogólny wniosek z badan jest jeden, najskuteczniejszym lekiem z grupy SRI jest wenlafaksyna, pod wzgledem powinnowactwa najslabszy z inhibitorów (co nie ma zadnego znaczenia bo róznice w ki wyrównuje się dawką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twierdzisz ze metaanaliza obejmujaca ponad >5 tyś pacjentów to mniej niz opinia paru lekarzy którzy - nie oceniali obiektywnie skutecznosci leków (nie dobierali próby kontrolnej, nie mierzyli stanu pacjentów za pomoca odpowiednich skal) - prowadzili leczenie znacznie mniejszej grupy ludzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktory z antydepresantow ma podobny mechanizm dzialania do fluo, dziala na zwiekszenie tych samych neuroprzekaznikow, ale nie poteguje strachu? Ja nie moge pojac tego, jak seronil - skoro zwieksza stezenie serotoniny - moze powodowac nasielenie sie strachu! Rozumiem, ze moze sie dlugo rozkrecac, ale skoro jeszcze nie dziala to nasze samopoczucie powinno byc takie samo, tzn: mam depresje czuje sie zle, lykam tabletki i przez jakis czas nic sie nie zmienia bo lek się nie rozkrecił, czyli cały czas czuję sie źle. Tymczasem po seronilu jest zdecydowanie gorzej i to co ciekawe im dalej, tym zamiast slabniecia skutkow ubocznych one wzrastaja. Lepiej czulem sie na przyklad w pierwszym tygodniu brania fluoksetyny, w drugim bylo juz gorzej, a teraz jest fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85,

seronil działa trochę na noradrenalinę i stąd możliwe stany lękowe, na serotoninę działa najsłabiej ze wszystkich SSRI

 

-- 03 sty 2014, 19:59 --

 

jeżeli chcesz działania na samą serotoninę to są escitalopram, sertralina, paroksetyna

 

-- 03 sty 2014, 20:01 --

 

ale w teorii to działanie nie jest raczej silne, masz jakąś zwiększoną energię po tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększoną energię? nie....jedyna energia jaka przychodzi ukierunkowana jest na lęk - napięcie mięśni, potliwość. JA nie wiem czy chce zwiekszony poziom serotoniny, czy zmniejszony dopaminy, czy innego neuroprzekaznika. Ja po prostu nie chce czuc paralizujacego lęku. Idealnie na te objawy dziala Relanium. Dla mnie to jest kolejny paradoks, ze jedna tabletka po kilku godzinach potrafi mnie uspokic zupelnie i odstawic wszystkie objawy nerwicy na bok. Rozumiecie - w kilka godzin! Fluoksetyna potrzebuje na to wiecznosc. Dlaczego tak sie dzieje, ze ten mechanizm w Relanium jest tak prosty, a nie mozna go wykorzystywac w walce z nerwica i depresja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na lęki to leki serotoninowe mają znaczenie w tej chwili, Relanium nie jest dobre na dłuższy czas bo działa tylko objawowo, jakbyś to dłuższy czas pobrał to po pierwsze uzależnienie a po drugie moze samo doprowadzic do depresji

 

-- 03 sty 2014, 20:54 --

 

niektóre stabilizatory nastroju oddziaływują na GABA, czyli na to samo co Relanium, ale czy efekt jest podobny jakbys brał Relanium to nie wiem, nie brałem nigdy takiego stabilizatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic, a co wedlug ciebie ma wieksze dzialanie antylękowe: Trazodon czy Paroksetyna? Dodam tylko, ze ze z zasnieciem nie mam problemu za to wielki problem mam rano, zawsze sie wybudzam ok godz. 7:00 i napiecie narasta, w koncu nie moge spac choc mogłbym jeszcse i jestem zlany potem.....naprawdew tej chwili seronil mnie paralizuje - czy wy tez macie takie stany lekowe i drzenia miesni po seronilu, mnie demotywuje do podjecia jakichkowiek dzialan - konczyny sparalizowane.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×