Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F


mała defetystka

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wiecie, czy leczą tam też osobowość lękliwą unikającą? Wchodziłem na stronę tego oddziału, wymienione są wszystkie zaburzenia osobowości, oprócz unikającej właśnie. I czemu do cholery takie ostre kryteria przyjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberrrto, bo to taki jedyny oddzial w Polsce,ilość miejsc jest mocno ograniczona,a chętnych mnostwo.

Na pewno osobowość unikającą leczą rownież,nie mam zielonego pojęcia czemu nie umieścili jej na liście-ale samo to,że przebywasz tam z różnymi ludźmi i nie ma ucieczki przed terapiami grupowymi,musisz się otwierać przed wieloma osobami-np podczas codziennych rozmow z oddzialową,psychologiem-jest w tym zab.o leczące.

Niektorzy lekarze nie "uznają" os unikającej traktją ją jako ekstremalną fs i trochę racji w tym może jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym oddziale poważnie, bo tu gdzie mieszkam nie mam się za bardzo u kogo leczyć. Tylko nad tą motywacją muszę porządnie popracować, bo osłabła mocno. Nie wiem tylko jak się nad tym pracuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kij z marchewką.Zacznij od robienia rzeczy,ktore już po niewielkim nakladzie pracy dają widoczne efekty.to zwiększy dopaminę.

Następnie zacznij robić coś co nie przynosi efektow natychmiast,a trzeba to robić systematycznie(bieganie.plywanie,nauka czegos nowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli ze musze miec skier. od psych. i szczegolowy opis rozpoznac przez lata i to gdzie leczylam do tej pory, jakby opinie lekarza. Najgorsze sa te kwalifik. jeżdzenie z4 razy. A tak blisko nie mam.

Ja mam zab. mieszane wiec unikajaca tez sie zawiera w tym. ale i tak lekarz oceni czy sie czlowiek nadaje czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji :) jadac do komorowa tez myslalam ze nie dam rady byc tam 3 mies.

Zaklimatyzowalam sie tam po 1,5mies. zaczelam rozumiec o co chodzi w tym wszystkim i juz niebawem mialam zakończyc terapie? prosilam o przedluzenie o 2 mies...

Wiec wiesz na miejscu tak naprawde sie okaze czy sie wytrzyma czy nie.Poza tym zawsze mozna zrezygnowac. Jednak mysle ze warto tam jechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betinko, nie mogę sobie pozwolić na szpital z powodów finansowych. Dałam się oszukać komuś i muszę przede wszystkim spłacić długi. Nie oznacza to, że nie chcę. Oj, bardzo bym chciała odciąć się od życia, które mnie przytłacza choćby to trwało pół roku. Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała :cry:

 

[Dodane po edycji:]

 

P. S. Byłam 5 lat temu na oddziale lękowym przez 3 miesiące więc wiem, z czym się taki pobyt wiąże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he za rok ci sie uda, to sie juz zapisz :D ja zapisalam sie w czerwcu i mam czekac 5 mies. na kwaifikacje potem te 4 ponoc rozmowy kwalif. wiec mysle ze moze mnie przyjmną ok kwietnia maja.sama nie wiem.Ale ponoc sie tam czeka ok 6 mies. czyli 6 mies.na kwalif+6 mies. na przyjecie...dlugo dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zadzwonilam i mam termin na polowe wrzesnia. I jak sie uda bylam bym zadowolona terminem najwcz.luty.ale jak oni wymysla ciekawa jestem.

nie widzi mi sie jechac tam 4 razy na kwalifikacje.Jakie to koszta straszne, musze tez zabrac mame bo sama nie pojade ze wzgl.zdrowotnych....a tu jechac 4 x Paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoc Ci jest potrzebna teraz, więc pewnie i za 6 miesięcy będzie Ci potrzebna

nie ma co się spieszyć - tam też cudów nie robią z ludźmi

żeby tam być trzeba mieć dużo cierpliwości i panować nad sobą - masz szanse poćwiczyć ;)

 

A czas szybko zleci - zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest juz naprawde jakas paranoja żeby w cywilizowanym kraju robic casting wśród chorych,kogo warto leczyc a kogo nie,i jeszcze chory musi czekac tyle czasu żeby łaskawie z nim porozmawiano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stary Góral - casting to jest obecnie w Komorowie, gdzie stworzono grupę diagnostyczną. Dwa tygodnie, w tym 2x grupówka, 2x indywidualna, 2x arteterapia, 6x społeczność i na tej podstawie (+pewnie jakieś obserwacje) jest wydawana opinia, czy się nadaje na oddział czy nie, czy coś innego. Warto zobaczyć, co ludzie robią z siebie, aby tylko się dostać... Oj warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekalam 5 miesięcy na pierwszą wizytę i muszę przyznać, że bardzo się rozczarowałam :( właściwie poczułam się tak jakby posądzali mnie o to że chce tam jechać na wczasy i uciec od problemów, jak ja właśnie tam się zgłosiłam po to żeby pod okiem specjalistów te problemy pokonać. Rezygnuje z dalszych wizyt i napewno nikomu nie polecę tego oddziału. Wolę sama spróbować sobie poradzić, a może uda mi się znaleźć dobrego terapeutę, ale nie na 7F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiewiórka - może trzeba było zapytać bezpośrednio i wprost - czy on/a badająca/cy podejrzewa Cię o chęć wyjazdu na wczasy. radykalne i bezpośrednie postawienie sprawy na ogół upraszcza i wyjaśnia szybko wątpliwości po obu stronach. Oczywiście przesłuchujący (haha) pewnie ma juz przygotowaną odpowiedź i jej udzieli, ale tzreba wydobyć od niego nieco zrozumienia i emocji. To nie może być robot. Nie jesteśmy robotami, ale ludźmi i mamy prawo do ludzkiego traktowania. I tym spychoterapeutom należy to powiedzieć wprost.

A jak oni chcą leczyć roboty to niech zmienia zawód.

Swoją drogą, to co napisałaś to jest właśnie to, co powinno się znaleźć w wątku "psychoterapia nie działa" w wątku o [niejasnej] działalności spychoterapeutów i ich fachowości lub jej braku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szpital prowadza naprawde wybitni specjalisci;)cała terapia polega na tym ze raz w tygoniu przez pół godziny słucha sie muzyki i codziennie o 17.00 obowiązkowe jest ogladanie przez pacjentów teleexpresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×