Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sny


Maxxtro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dawna mam problem ze spaniem. Jeśli chodzi o zasypianie i budzenie się- nie ma problemu. Nie czuje się jednak po nocy dobrze i śnią mi się jakieś chore rzeczy, będące "pogorszoną rzeczywistością". Pozwólcie że przedstawie to na przykładach:

1) jadąc do pracy samochodem jako pasażer jesteś świadkiem wypadku ---> następnej nocy śni mi się, że to ja gdzieś powoduje wypadek,

2) egzamin na uczelni ---> następnej nocy śni mi się, że zostaje wyrzucony ze szkoły,

3) brat wpada do mnie z dziewczyną ---> śni mi się, że jestem świadkiem na ich ślubie i popełniam jakąś gafe na weselu (nie umiem tańczyć),

...

itd. itp. można by wymieniać w nieskończoność, bo prawie co noc śni mi się to co mi się przytrafiło w dzień przed tym snem tylko, że w gorszym scenariuszu. Przez to czuje się zmęczony i nie zrelaksowany po nocy. Przyjemne sny z np. 3 ostatnich miesięcy mógłbym policzyć na palcach jednej ręki...

 

Jeśli to ważne to mam zdiagnozowaną rzekomo nerwice, choć ja bym obstawiał bardziej depresję, dostawałem jedne leki, potem drugie. Po obu, w małych dawkach (np. CITAL Citalopramum 10mg ed) bardzo źle się czułem (objawy jak w zespole serotoninowym) więc zaniechałem stosowania. Zioła też nie działają (np. 5-HTP - przy dawce 300mg - objawy z. serotoninowego, po dawce 100mg początkowo jakby lepiej, później bez różnicy).

 

Jak mniemam, charakter snu jest związany z nerwami, jakimś strachem przed czymś... czy mógłby ktoś napisać coś więcej o moim problemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie moje sny sie uspokoily ale to dlatego,ze ogolnie czuje sie lepiej.

Jednak w gorszym okresie mialam duzo snow -praktycznie co noc mialam 1-3 snow i to przewaznie byly koszmary! Strasznie mnie to meczylo! Mysle,ze rowniez w Twoim przypadku tego typu sny ustapia wraz z poprawa samopoczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a

 

[Dodane po edycji:]

 

Maxxtro

Jeśli tak bardzo trapią Cie sny to znaczy że dobrze żyjesz, chodzisz spać o regularnych porach.

Dlatego tak pięknie wszystko pamiętasz rano. Ja bym się cieszył, tylko potrzebujesz lepszych snów.

To co Ci się śni to nic innego jak chęć: wyzwania, postawienia siebie w trudnej sytuacji, cheć sprawdzenia czy wybrniesz/podołasz.

Daj sobie siana.. idz na impreze, daj czadu

 

Mi koszmary w niczym nie przeszkadzają rano zapominam o nich po 2minutach.

Czasami jest taki okres ze snisz o głupotach. Najlepsze jest to, że sam ukladasz plan snu, to ty jestes mową wszystkich ludzi. Robisz dialogi sam ze sobą.

 

Pomóc Ci mogą 3 rzeczy w 100%!

 

1. Rano gapic sie odrazu w okno te najbardziej nasłonecznione

2. Wypić 200gram czystej wódki 30min przed snem - jednorazowo

3. Nauczyć się snić swiadomie. Moze kiedyś slyszałes o OBE? - doznania poza ciałem

 

To nic innego jak uzyskiwanie świadomości we śnie, ale to trzeba potrenować a potem już tylko zabawa w latanie i spełnianie fantazji.

 

Polecam Ci stronę : http://www.obeforum.pl/

 

Przewałkuj ją dobrze a będziesz się śmiać ze swoim snów jak rano wstaniesz.

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a ja mam prorocze sny heh. Śniło mi się, że słucham Juliette Lewis i że mi się zajeb.. podoba jej głos i generalnie styl (wcześniej nie znałam jej twórczości). Kolejnego dnia.. już ją miałam na swoim dysku i sprawdziło się! Teraz słucham namiętnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a mi zaewsze sni sie bardzo duzo rzeczy i pozniej przez chwile po obudzeniu wszystko pamietam ale nie potrafie ubrac tego w słowa... Ostatnio zaczełam nawet mówic przez sen i zdazaja sie noce, w ktorych po kazdym snie odzyskuje swiadomosc na tyle by opowiedziec chlopakowi wszystko co mi sie snilo a rano tego nie pamietam hahaha mnie to smieszy ogromnie bo nigdy dotad nie zdazalo mi sie mowic przez sen!!!! Czy moze miec to zwiazek ze zmiana miejsca zamieszkania czyli takze spania...?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alkohol wpływa na kreowanie snów. To jak na żywo. Jak się człowiek nawali to rozwiązuje się język itd.

Tak jak zatrzymanie czkawki wstrzymując oddech. Jak nie lubisz wódki to każdy inny alkohol abyś miał fazę.

Oszukasz trochę swój umysł, ale zapewniam Cię że tej nocy jak popijesz nie będziesz miał siły, żeby wymyślać sobie durne sceny podczas snu.

 

Potem powinno Ci przejść i śmiało możesz iść spać. A jak rano nie będziesz pamiętał co Ci się śniło to już wogóle rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie. Dziś np. śniło mi się, że byłem z grupą z uczelni na wyjeździe i się ze mnie kilku gości śmiało, że śmierdze ;/

 

Wiecie czemu mi się to śniło ? Oczywiście jest powód takiego snu. W swojej pracy mam do czynienia z różną chemią którą troche czuć i od kilku dni zastanawiałem się czy ludzie to wyczuwają gdy wracam do domu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×