Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie rozumiem się z ludźmi


Adaś2222

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem się z ludźmi nie raz mówię coś w żartach z uśmiechem na twarzy i ironią która czuć z daleko np. że "coś jest białe", a oni zawsze mówią z pełną powagą "Nie, ten przedmiot jest czarny nie widzisz?" Nie wiem, czasami nawet w czasie rozmowy to wychodzi i po prostu nie rozumiem ich i mnie to denerwuje czy ze mną coś nie tak? Często też boję się wypowiadać na jakiś temat bo boję się reakcji ludzi, wogle boje się zwracać na siebie uwagę by nikt mnie nie skrytykował itd. Nie raz mam chęć pogadać o czymś w gronie ludzi czy zrobić coś fajnego, ale siedzę na uboczu i staram się nie zwracać na siebie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adas, to nie Twoja wina tylko - ludzie gadaja jak papugi a jak ktos mowi cos innego to sie gapia na niego jak na wariata. Ja bym radzil poszukac albo innych znajomych albo wzbudzic w sobie odwage do mowienia tego, co czujesz i wyrobienia sobie przez to szacunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staram się, czytałem wiele książek takich jak (NLP, Coaching Osobowości), ale po prostu tak się wstydzę patrzyć komuś w oczy, być stanowczy, mówić normalnym głosem (nie ściszonym) i mówić o moim hobby, poglądach itd. W sumie czasami mówię, może tylko ja sam się tak oceniam, że nic w tym kierunku nie robię? Ja mam włączoną analizę w mózgu non stop, nawet jak na treningu daję siebie z wszystko to i tak po treningu wmawiam sobie, że robię to źle, że się nie staram, że stać mnie na więcej, że nie byłem sobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytanie to jedno ale postaraj sie nie bac w rozmowie. stanowczosc i pewnosc siebie przyjda z czasem. na luzie :D

 

[Dodane po edycji:]

 

a ty popatrz jak ja sie tutaj ,,jem" z niektorymi, tez mnie nie rozumieja ale co tam - nie bede stac z zalozonymi rekoma

wrazliwosc to piekna rzecz ale trzeba nauczyc innych przed nia respektu jesli nie rozumieja tego

 

[Dodane po edycji:]

 

jak sie boisz gdzies w glebi ze ci przyjaciele czy ludzie zktorych znasz odsuna sie od ciebie to zrob test - jesli tak sie stanie to znaczy ze nie sa godni ciebie i to bedzie znak ze trzeba szukac nowych. bolesne ale zobaczysz po krotkim czasie jaka roznica jest pomiedzy prawdziwymi przyjaciolmi a ludzmi korzy chca abys spelnial ich oczekiwania

eskperymentuj i nie boj sie no chyba ze czujesz ze gadasz glupoty to wtedy musisz juz to sam skorygowac w sobie ale mysle ze nie jest tak zle z toba

 

[Dodane po edycji:]

 

ja teraz tez czekam na duzy krok naprzod bo nie chce dluzej wegetowac w miejscu i w dupie mam czy to komus sie podoba czy nie bo walcze o swoje zycie, prawdziwi przyjaciele pozostana zawsze bez wgledu na to kim bedziesz (oczywiscie w dobrym slowa tego znaczeniu :D )

 

a swoja droga odrobina niesmialosci moze byc zaleta a nie wada jesli wiesz o co mi chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ja sam się boje właściwie nie wiem czego, że raptem będą potem gadać "a on gadał to i to a tak naprawdę to on jest ciota" czegoś takiego. Niektórzy ludzie są tak dziwnie poważni, niby nic do nich nie mam, ale gadam z nimi, a oni muszą mieć swoje zdanie i niczego nie biorą na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to oni maja problem ze musza cos udowadniac ale nie tak ze czuja ze maja w czyms naprawde racje bo gdyby tak bylo to by podali konkrety ale dlatego ze chca ci narzucic swoje zdanie a nie dlatego ze cos z toba jest w nie w porzadku

dla mnie Adas jestes normalny chlopak co jest wrazliwy i boi sie powiedziec cos co go odtraci od ludzi z ktorymi przebywa, ja tez tak mialem ale pokonalem to i wiem ze teraz ide swoja sciezka, jest ciezko ale jesli cos chcesz osiganac ciezko byc musi abys poznal smak zwyciestwa

 

mowie ci - pozbac sie toksycznych ludzi wokol siebie a z czasem pojawia sie prawdziwi przyjaciele wokol ciebie

 

tylko szczerosc bycia soba to ci moze zagwarantowac zaufaj mi prosze, mowie to z serca a nie z checi udowodnienia czegos komukolwiek w tym momencie

 

to oni mjaja problem ze cie nie rozumeija a nie na odwrot! ty jestes the best!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość tych ludzi lubi pić piwo, śmiać się z innych, i tak przez całe życie spotkałem sporo takich i mam taki uraz nawet jak gadam z osobą wporządku. Ja mam różne swoje hobby (trenuje sztukę walki) i mam dużo do powiedzenia na różne tematy, ale się nie odzywam, żeby potem nie było, że świruje. A ja jak mówię to mówię normalne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×