Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Czekajac na Joe oparty na faktach pokazuje jak trudne decyzję musi podjąć czasem człowiek wysoko w górach będąc w ekstremalnej sytuacji. Pokazuje również wolę walki i instynkt przetrwania człowieka teoretycznie skazanego na smierc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja jestem KINOMANEM filmowym, od dziecka. Ja bez filmów nie mógłbym żyć.

Ja się pasjonuje głównie w kinie sensacyjnym/akcji i w thrillerach.

Czyli, najlepsze filmy amerykańskiej produkcji. A najbardziej mnie fascynują filmy akcji, łączone ze sztukami walki.

Ostatnio najczęściej tylko takie oglądam, jeżeli puszczają w telewizji. Mam też trochę filmów takiego gatunku, ale i jakieś horrory na płytach DVD. Kiedyś kupowałem filmy na płytach, ale już nie kupuje.

Chociażby najnowsze filmy Van Damme`a, takie jak "Bałkańska Vendetta", "Krwawy biznes" czy "Strażnik granicy".

Aktor, który jest też specjalistą w sztukach walki, sportowcem i był uważany za jednego z najlepszych na świecie mistrzów Wschodnich sztuk walki.

 

Ale nie on jeden w kinie akcji.

Edytowane przez Bonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawsze fascynowałem horrorami i nawet kiedyś czytałem literaturę tego gatunku.

Teraz to czytam przeważnie thrillery amerykańskie i kryminały.

Dobre horrory też oglądam i mam trochę takich filmów na DVD. Jednak są już obejrzane i nie będę ich oglądał po 30 razy.

Ale najbardziej mnie teraz fascynuje kino akcji, również ze sztukami walki.

 

W poniedziałek np. patrzyłem na film "Eliminatorzy" z angielskimi aktorami, mistrzami sztuk walki.

Główne role zagrali Scott Adkins ( znakomity mistrz mieszanych sztuk walki, z filmu "Niepokonany" ) i Stu Bennett. Ten aktor jest głównie sportowcem i również mistrzem walk. Zagrał jak na razie tylko chyba w dwóch filmach.

 

No i ten film "Niepokonany", który ma trzy części o mieszanych walkach na ringu.

Film wyreżyserowany przez specjalistę od sztuk walki i jednego z najwybitniejszych reżyserów od kina sztuk walki.

Jednak często takie filmy teraz nie trafiają do kin, tylko od razu na płyty DVD i BLU RAY. No i są też często nisko budżetowe, ale są dobrze realizowane.

Sprawy filmowe, branża Hollywood mnie bardzo fascynuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiednik tematu związany z serialami? Nie doszukałam się. 

Obejrzałam w dwa dni miniserial "Gambit Królowej" na Netflixie. Czuję się spełniona estetycznie i oczarowana grą aktorską i urodą głównej bohaterki. Jak sugeruje tytuł - produkcja przedstawia świat bohaterki związanej z grą w szachy i jej fenomenalnym talentem. Interesująco przedstawiono jej wewnętrzne zmagania. Z ciekawostek - zagrał w nim Marcin Dorociński. Polecam z całego serduszka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 21:52, ehempatia napisał:

Obejrzałam w dwa dni miniserial "Gambit Królowej" na Netflixie. 

 

Potwierdzam, dobry serial, na pewno warty obejrzenia. Tez zajęlo mi to mniej wiecej 2-3 dni, choc z reguły nie lubię robic takich maratonow, chyba, ze cos mnie naprawde wciagnie; ostatnim razem był to "Belfer" z M. Sztuhrem, tez godny, moim zdaniem polecenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy, które ostatnio obejrzałam: Święty Mikołaj z 34 ulicy, Dirty dancing, Kevin sam w domu,
Gdzie jest Nemo, Miłość na gwiazdkę, Poszukiwany, poszukiwana, Tylko ty, Holiday,
Dziadek do orzechów i cztery królestwa, Pingwiny z Madagaskaru, Królewna Śnieżka i Łowca,
Charlie i Fabryka Czekolady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2013 o 13:26, linka napisał:

Anna Karenina, sama nie wiem, być może wynika to z mojej niechęci do Kiry-drewnianej-najtli ale poza nią cały film podobał mi się bardzo, oczywiście jako wariacja na temat książki.

Ciekawe połączenie teatru z filmem, ciekawy motyw ze sceną, Jude Law - świetny, Domhnall Gleeson także. Natomiast Keira Knightley jakoś zupełnie nie, niby zagrała w miarę nieźle... ale zupełnie nie pasuje do opisu Anny jaką znam z książki nie bardzo podobał mi się też Wroński.

 

Generalnie osobiście wolę wersję z Sophie Marceau.

Pierwszy raz obejrzałam Annę Karenine. Książki nie czytałam.  Połączenie teatru i kina dość nietypowe. Nie podobał mi się ten film. Ale przynajmniej wreszcie  poznałam historię Anny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Obejrzałam film "ostatnia RODZINA" O beksińskich. Ten film podniósł mnie na duchu. Nadopiekuńcza matka, dziwny ojciec i dziwny syn. 

Polecasz? Od roku zamierzam obejrzeć, ale coś mnie powstrzymuje. Lubię Beksińskiego, jego twórczość= polecam muzeum w Sanoku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×