Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię temat, bo w nocy obejrzałem film, który zrobił na mnie jakieś wrażenie, a od dawna żaden inny film nie zrobił na mnie wrażenia - chodzi o "Brazil" http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=2011. Dziwna i pokręcona to produkcja o ludziach żyjących w jakimś totalitarnym systemie, gdzie ja odniosłem wrażenie, że każdy z tych ludzi odszedł od zmysłów i nie dałoby się z nim normalnie pogadać. Ciężki film, ale warty obejrzenia.

 

Pozdrawiam.

Pamiętam ten film :mrgreen: . To taki 1984, tyle, że napisany w 1984 roku :smile: . Z tego co pamiętam to częściowo był nim inspirowany klimat Fallout'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Revolutionary road", polskie idiotyczne tłumaczenie "Droga do szczęścia".

 

Dawno nie widziałam tak dobrego filmu, mądrego, dającego do myślenia, mocnego i doskonale zagranego.

Pokazuje, jak trudno iść we dwoje jedną drogą i jak wiele można rozmawiać i kompletnie się nie rozumieć.... Niesamowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Siedem dusz"........ bardzo w moim stylu film... doskonały klimat... zakręcony.... dający do myślenia.... powalający.... cholercia.... ostatnio trafiam na same dobre filmy. Świetna kreacja Willa Smitha... czapki z głów.... Trzeba zobaczyć.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yesman2008.jpg

 

TYTUŁ ORYGINALNY:Yes Man

=======================

TYTUŁ POLSKI: Jestem na tak

=======================

PRODUKCJA: USA

GATUNEK: Komedia

=======================

Reżyseria - Peyton Reed

 

..::: OPIS :::..

Bohaterem opowieści jest mężczyzna postanawiający odmienić swoje życie, odpowiadać "tak" i zgadzać się na wszystko co przyniesie mu los. Po tym postanowieniu wygrywa 45 tysięcy dolarów, spotyka psa ze zdolnością do hipnozy, zostaje pielęgniarzem, wyrusza w podróż dookoła świata i znajduje miłość.

 

 

Osobiście polecam. Założę się, że co trzeci znerwicowany mógłby się wyleczyć, gdyby tylko robił tak jak w tym filmie ;)

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 dni usiłowałam się odstresować i wyluzować i mi się to nie udawało. W końcu zapodałam sobie dziś wieczorkiem Fast & Furious - najnowszą część.

I to było to! Sam początek wymiata, od pierwszych sekund pojawiają się ciary (jeśli kogoś kręcą szybkie samochody, heh) a cały film - mega wypas, dużo akcji no i ta moc.....

I kto by pomyślał - ryk silników, głośna muzyka, przemoc i przekleństwa - oto co mnie w końcu zrelaksowało :mrgreen:

No i czy ja jestem normalna?

 

PS - aaaa.... Vin Diesel - to jest to co tygrysice lubią najbardziej

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam film "Idioci" - można nabrać dystansu do własnego idiotyzmu, jako próbkę cytuję reżysera filmu:

 

,,Lecz co będzie, jeśli idiota nie jest prawdziwym idiotą, jest tylko zidiociałym idiotą? Czy to sprawia, że jest on człowiekiem, który wie, kto wie mniej, czy też idiotą, który wie więcej; bądź też idiotą, który wie mniej albo człowiekiem, który wie, kto wie więcej? Prawdopodobnie żadne z powyższych założeń nie jest prawdziwe, jednak stworzenie pozorów, że tak właśnie jest, stanowi niezłą zabawę."

 

Niezła jazda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam właśnie całkiem sympatyczny filmik "Kobiety pragną bardziej" ("He's just not that into you"). Bardzo prawdziwie pokazuje, że kobiety i mężczyźni mówią tym samym językiem, ale kompletnie innym szyfrem ;) Dosyć zabawnie pokazuje babskie rozterki.

Najbardziej rozbawił mnie pewien tekst - był taki zmiksowany fragment jak w różnych zakątkach świata siedzą kobitki i zastanawiają się "dlaczego on się nie odzywa". No i pokazują 3 Murzynki w Afryce, lepią garnki przed słomianymi domkami, jedna smutna, a dwie pozostałe snują domysły:

"- może zeżarł go lew?

- może zapomniał numeru twojej chaty?" :mrgreen:

 

 

Ale się uchichrałam przy tym :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałam się nie wnikać w te historie emocjonalnie, bo w tej chwili dla mnie wszystko, co związane z uczuciami jest smutne. Usiłuję znaleźć jakiś dystans do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje perły ( a jestem kinomaniakiem :) )

-1408 S.King, w roli glownej wspanialy John Ciusack czy jak to sie pisze ;)

-Lśnienie S.King, reżyseria Cubrick

-ogólnie wszystko S.Kinga (np CreepShow, Marzenia senne i koszmary, Smętarzysko)

-fajny też jest 'Dzień w ktorym zatrzymala sie ziemia' z tych ktore ostatnio widzialam

-a na wzruszenie 'Droga do przebaczenia'

 

A wczoraj oglądalam Nieodwracalny ten film od 21 lat i powiem Wam.... mocny. Bardzo mocny :shock:

 

A co do Bękartow Diabla... spalam jak moj facet to ogladal obok mnie lezac.. i przez sen moja psycha odbierala ten film.. i mialam koszmary. A jak wstalam, opowiedzialam mu je i okazalo sie ze prawie te same akcje byly w filmie :shock: Mam uraz do niego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bracia Cohen wysuwają się na pierwszy plan, widziałam z 7 filmów. Wszystkie godne obejrzenia :D

Oczywiście świrnięty Lynch w wydaniu.. Mulholland Drive i Zagubiona autostrada (ze znakomitą muzyką)

Dorzucę jeszcze Krainę traw reż. Terry Gilliam :lol: obłędne kino, dosłownie :lol:

 

 

a potem nie dziwota że chora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×