Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

"Eskorta"(The Homesman) Tommy Lee Jones, 2014 - niekonwencjonalny western, pozornie może zdołować, ale jak go się zrozumie to daje do myślenia.

 

Tak się składa, że oglądałem dwa dni temu „Eskortę” i prawdę powiedziawszy, film raczej nie nastroił mnie pozytywnie – inna sprawa, że negatywnie również nie (spłynął obok mnie) – dlatego jestem zdziwiony twoją opinią. Historia Cuddy raczej do szczęśliwych nie należy, a jej finał wieńczy bezsensowny wybór. Briggsem, zdaje się, powodowało chwilowe przesilenie emocjonalne (prawdopodobnie pierwsze od dawien dawna), które koniec końców, jak sugeruje ostatnia scena, prędzej należy uznać za incydent niż zdecydowaną woltę w życiu cowboya.

 

Do mnie ten film nie trafia, bo motywy działań i decyzji bohaterów – szczególnie Cuddy – są przedstawione (czy nawet zasugerowane) mało przekonująco. Ale pod względem aktorskim wydaje się ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że oglądałem dwa dni temu „Eskortę” i prawdę powiedziawszy, film raczej nie nastroił mnie pozytywnie – inna sprawa, że negatywnie również nie (spłynął obok mnie) – dlatego jestem zdziwiony twoją opinią. Historia Cuddy raczej do szczęśliwych nie należy, a jej finał wieńczy bezsensowny wybór. Briggsem, zdaje się, powodowało chwilowe przesilenie emocjonalne (prawdopodobnie pierwsze od dawien dawna), które koniec końców, jak sugeruje ostatnia scena, prędzej należy uznać za incydent niż zdecydowaną woltę w życiu cowboya.

 

Do mnie ten film nie trafia, bo motywy działań i decyzji bohaterów – szczególnie Cuddy – są przedstawione (czy nawet zasugerowane) mało przekonująco. Ale pod względem aktorskim wydaje się ok.

 

Mnie dobrze nastrajają filmy w moim odczuciu niekonwencjonalne. Lubię westerny, a ten miał do tego nietypową dla tego gatunku fabułę. Przejmujące były dla mnie życiorysy kobiet w tym filmie, to że choroba doprowadziła je do braku kontaktu z rzeczywistością i całkowite zdanie na łaskę innych ludzi, którzy w większości nie chcieli mieć z nimi nic wspólnego. W wyżej polecanym filmie "Polowanie" też występuje motyw ostracyzmu w społeczeństwie, tylko na innym tle.

 

Dla mnie było parę przesłanek, które tłumaczyły wybory Cuddy, np. monotonne życie na pustkowiu. Zadanie, którego się podjęła umożliwiało jej oderwanie się od miejsca, w którym nieszczęśliwie żyła. Chciała postępować właściwie moralnie, w świecie gdzie żeby przeżyć trzeba było poświęcić pewne "ofiary". Legendarny Tommy Lee Jones jako aktor i reżyser w "Eskorcie" jest dla mnie zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś lubiłam serial "Ally McBeal", bardzo mi się podobała postać Ally McBeal i jej zabawne przygody z facetami. Ally McBeal (w tej roli Calista Flockhart) jest romantyczną, zabawną i nieco szaloną panią adwokat. Słynna prawniczka z Bostonu funkcjonuje w świadomości ludzi na całym świecie jako dziwaczna i nieszczęśliwie zakochana osoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, ale genialny dramat http://www.filmweb.pl/film/Polowanie-2012-640318 najlepiej nie czytać żadnych opisów fabuły tylko oglądać.

 

 

popiol zgadzam się z Tobą, film "Polowanie" rewelacja, widziałam kilka filmów z Mads Mikkelsen, wszystkie były produkcji skandynawskiej i wszystkie były rewelacyjne. Na pewno wrócę do niego kiedyś.

 

A teraz na TVP Kultura jest piękny film francuski "Cafe de flore" Również serdecznie polecam, przepiękny Soundtrack, znowu się jutro nie wyśpię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, ale genialny dramat http://www.filmweb.pl/film/Polowanie-2012-640318 najlepiej nie czytać żadnych opisów fabuły tylko oglądać.

 

 

popiol zgadzam się z Tobą, film "Polowanie" rewelacja, widziałam kilka filmów z Mads Mikkelsen, wszystkie były produkcji skandynawskiej i wszystkie były rewelacyjne. Na pewno wrócę do niego kiedyś.

 

 

również się zgadzam i również polecam skandynawskie kino, ostatnio z Madsem widziałam Otwarte serca, dołujący film, ale gorąco polecam

oczywiście nie tylko filmy z Madsem są godne polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP kultury to jedyny kanał za który mógłbym płacić abonament.

 

 

Ja też. Jest to genialna stacja, jak tylko jestem w domu, to staram się oglądać. Choć zauważyłam ostatnio więcej niż zawsze powtórek, nie przeszkadza mi to jednak zbytnio. Jest tylko jeden minus, mianowicie, gdy zaczyna się jakiś film,a ja wcześniej nie czytałam na jego temat i nic o nim nie wiem i zaczynam się już powoli wdrażać w fabułę i jakie jest moje zaskoczenie, gdy po 15 min. film się kończy.... :( Jest to jedyna telewizja, która ma filmy krótkometrażowe i etiudy, czy też inne formy sztuki wizualnej, ja przynajmniej nie spotkałam się z tym nigdzie dotąd. Ciekawe są też performance, szczególnie te kręcone na żywo, gdzie widz ma decydującą rolę na przebieg sztuki. Dla mnie kanał nr jeden w Polsce :D Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko "Szkołę" oglądam - takie głupie, że aż śmieszne.

Oglądałem tylko jeden odcinek "Szkoły" (ale to tylko dlatego że bardzo mi się nudziło jak koleś mi tatuaż robił, więc zerkałem z nudów) i całkiem śmieszne to było. Kiedyś trochę oglądałem "Szpital" ale szybko mi się znudziło, jak wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, ale genialny dramat http://www.filmweb.pl/film/Polowanie-2012-640318 najlepiej nie czytać żadnych opisów fabuły tylko oglądać.

 

 

popiol zgadzam się z Tobą, film "Polowanie" rewelacja, widziałam kilka filmów z Mads Mikkelsen, wszystkie były produkcji skandynawskiej i wszystkie były rewelacyjne. Na pewno wrócę do niego kiedyś.

 

 

również się zgadzam i również polecam skandynawskie kino, ostatnio z Madsem widziałam Otwarte serca, dołujący film, ale gorąco polecam

oczywiście nie tylko filmy z Madsem są godne polecenia

The Salvation z Madsem też spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purpurowy "Szpital" tez jest całkiem niezły - trafiasz do niego z potłuczonym łokciem i okazuje się, że żona cię zdradza, syn jest gejem, a tak poza tym to masz guza mózgu.

Btw. dzieciaki ze "Szkoły" zawożą zawsze do szpitala na Biskupińską właśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelioskopia a no bywa tak w życiu też, ale sporo w tych tego typu serialach jest bajek :P

Nie wiem co palił reżyser serialu Trudne sprawy albo Dlaczego ja itd :mrgreen:

Mój ulubiony serial to był chyba Fala Zbrodni

Jeszcze mam kilka/kilkanaście co lubię:

Strażacy, Pierwsza Miłość, Samo Życia, ŚWK, 13 Posterunek, Daleko od noszy, Szpital na perypetiach, M jak Miłość, Klan wiele innych

Już dawno nie oglądałem seriali.

Jedyne które oglądam to ŚWK, PM, tego typu jak Dlaczego ja tez lubię czasami naprawdę ciekawe historie.

Na razie wypisałem te z Kraju nad Wisłą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się to wydaje dość dziwne, ale i życie realistyczne jest też sporo dziwne, więc nie wiadomo, czy to prawda czy fikcja. :mrgreen:

Serio? :D Nie wydaje mi się, żeby żona podejrzewająca męża o zdradę chciała prać rodzinne brudy przed kamerą. Jak dla mnie to nienormalne.

Jak sobie chcę popatrzeć prawdziwe ludzkie dramaty, włączam "Uwagę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×