Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

La Zona - warto obejrzeć.

 

Jak się komuś uda znaleźć [bo coś nigdzie tego nie ma] - I Twoją matkę też...

 

No i nie ma to jak: Big Lebowski czy Gang Dzikich Wieprzy albo Zgon na pogrzebie - wyciągną z każdego dołka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zgon na pogrzebie" rzeczywiście bardzo fajny film :) - z nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

 

Ja mogę polecić z tego co ostatnio oglądałem film o tytule "kiterunner" po polsku chyba "chłopiec z latawcem". Film osadzony w "modnym" terenie a mianowicie w Afganistanie. Jest to o przyjaźni, problemach z dostosowaniem się do otoczenia, emigracji, zawiści, kłótni czyli o takich życiowych problemach ;)

 

Poza tym nie wiem czy ktoś już polecał ale persepolis jest dość ciekawym filmem - można się coś dowiedzieć o raczej egzotycznym dla nas Iranie i ale też o rozterkach autorki - bohaterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopiec z latawcem - rzeczywiście, dobry filmik ;)

 

A mnie zaskoczył pozytywnie Ogród Luizy.

 

Bajeczka z fajnymi efektami specjalnymi - Wanted.

 

Właśnie wyłączyłam Rec-a - nie na moje nerwy taka psychodelka :roll: Zabieram się za The Objective - też thiller ale przynajmniej sf a nie psychologiczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tu już wymienionych sporo naprawdę godnych polecenia filmów, ale nie padł jeszcze ani razu tytuł mojego ulubionego filmu, o super zdolnym chłopaku, który na skutek doznanej przemocy w dzieciństwie nie potrafi dorosnąć i zacząć wykorzystywać swoich talentów.

"Buntownik z wyboru" / "Good Will Hunting" z Matt'em Damon'em , Ben'em Affleckiem i Robin'en Williams'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta moja przeprowadzka ma jednak sens - grzebię w rupieciach robiąc porządki i dogrzebuję się takich wspaniałości jak Lord of War [Pan życia i śmierci] z Cage - film dla mnie arcydzieło. Uwielbiam też fantazy chińskie - nie anime [to takie moje zboczeństwo], np. Shinobi czy Dom Latających Sztyletów i oczywiście 'komiksy' [tak se to nazywam] typu Hulk czy Batman... Ehh, ale sobie dzisiaj zrobiłam wypasik :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obejrzałam Babylon A.D. - muszę jeszcze raz obejrzeć bo nie do końca czaję o co biega... :roll:

 

---- EDIT ----

 

Całe życie nie lubiłam musicali - dziś pokochałam :P Mamma Mia wymiata :!::!::!::!: Zajefajny - gorąco polecam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, bo w nocy obejrzałem film, który zrobił na mnie jakieś wrażenie, a od dawna żaden inny film nie zrobił na mnie wrażenia - chodzi o "Brazil" http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=2011. Dziwna i pokręcona to produkcja o ludziach żyjących w jakimś totalitarnym systemie, gdzie ja odniosłem wrażenie, że każdy z tych ludzi odszedł od zmysłów i nie dałoby się z nim normalnie pogadać. Ciężki film, ale warty obejrzenia.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, obejrzałam film "Persepolis" i bardzo zainspirowała mnie do zmian jego główna bohaterka Marjane, wadząca się z Bogiem, przeżywająca mnóstwo dramatów (wojna, śmierć bliskich walczących z systemem totalitarnym, zdrada, rozpad małżeństwa), a jednak pozostająca młodzieńcza, zdecydowana, po prostu silna! Nie zapomnę jak śpiewała "Eye of the tiger", gdy obudziła się wyratowana po próbie samobójczej :) nie wiem dlaczego, ale bardzo mi dodała siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×