Skocz do zawartości
Nerwica.com

Trzesąca się głowa ;/


alvaro00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu z góry przepraszam jeżeli zły dział, ale nie jestem ekspertem w tych sprawach i nie wiem czy odpowiedni wybrałem.

Mianowicie moim problemem jest jak już napisałem w nazwie tematu z trzęsąca się głowa...

Nie jest to oczywiście że cały czas mi się ona trzęsie tylko tak z od 2 do 5 razy na dzień lub więcej, w takich jak by napadach... Zaczęło się to jakieś 3 lata temu. Polega to na tym, że np. w czasie kiedy odbiorę telefon, kładę się spać, oglądam telewizję itp. głowa, zaczyna latać na boki. Nie raz mnie strasznie mięśnie szyjne bolą po tym... Jeszcze w domu jakoś tam ujdzie jak nikt nie widzi, ale np. w szkole, lub na ulicy to porażka... ostatnio mi się nawet to przytrafiło u fryzjera, to omal nie spaliłem się ze wstydu. A najgorsze jeszcze jest to, ze jeżeli zacznie mi się przy kimś tak trząść to nie panuje nad sobą i potrafię być arogancki, bądź też bezmyślnie gadać.

W domu kolorowo nie mam, ciągłe napięcie,stres, awantury są u mnie praktycznie na porządku dziennym...przykre ale prawdziwe :( Sam nie wiem czy to nerwica, czy może coś innego?

Macie może doświadczenia podobne do moich? Może ktoś orientuje się o czymkolwiek na ten temat? Bardzo prosił bym o jakieś wsparcie, podpowiedz.

PS. mam 19 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm ja nie mam takich doświadczeń, ale słyszałam już o najróżniejszych objawach może nie od razu nerwicy ale zbyt dużego stresu. Wybierz się do lekarza może to byc pierwszego kontaktu i zapytaj czy może to byc jakiś objaw na tle nerwowoym, stresowym. Tym bardziej że masz 19 lat - to jeszcze wiek rozwoju więc dziwne rzeczy się moga dziać.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci Babooshka za odzew. Jeżeli diagnoza postawiona będzie np. że jest to na tle nerwowym, stresowym to jak wtedy postępować? Spodziewam się odpowiedzi "nie stresuj się", tylko ja się pytam jak? To samo mam z nerwami...Są na to jakieś leki? Już sam nie wiem co o tym myśleć. Szczerze to jestem trochę połamany ta całą sytuacją. Jak jestem czymś zajęty np. gram w piłkę, rozmawiam ze znajomymi z takim wczuciem że nie mam czasu myśleć o czymś innym to lub o tym to jest w porządku. Kiedy natomiast choćby w zwykłej rozmowie z kimś pomyślę o tym to od razu pilnuje się, myślę o tym i samo przychodzi ;/

Chciałbym o tym zapomnieć i nie myśleć, może wtedy bym się tego pozbył, lecz ja tak nie potrafię... Jeżeli tylko to przez myśl mi przemknie staram się zaraz szybko intensywnie myśleć o czymś innym, lecz to na nic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie martw się nie sprzedam Ci marnych pocieszeń zbyt długo już siedzę w temacie. Jest wiele leków które pomagają na nerwice i problemy jej pokrewne. Z tego co udało mi się wychwycić z Twoich postów to polecam Ci udać się do lekarza pierwszego kontaktu (nie wiem czy może znasz jakiegoś dobrego). Jeżeli lekarz będzie błądził to zasugeruj mu czy może to na tle nerwicowym. Jak lekarz Ci nie pomoże tzn nie poleci pójścia to psychiatry lub psychoterapeuty to zrób to sam. Ja bym raczej zaczęła od psychoterapeuty i zapytała czy widzi potrzebę pójścia do psychiatry.

wracając do leków to one pomagają i jest ich sporo. W Twoim wypadku wydaje mi się że wystarczą jakieś lajtowe typu chydroxyzyna lub paroxetyna. Jednak żeby je dostać trzeba się udać do psychiatry bo nie każdy może brac np. paroxetyne. Poza tym psychoterapia pomaga bo uczy jak sobie z tym radzić, uczy odpowiedniego sposobu myslenia itd. Wiesz w Polsce mimo ogromnego postępu w dziedzinie psychoterapii i tak korzysta z niej znacznie mniejsza część społeczeństwa niż w innych krajach, z drugiej strony przesadzać też nie można ale generalnie to większości ludzi mogłoby skorzystać z kilku spotkań :)

 

Pisz jakbys potrzebował jakijs rady postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszę się do lekarza lub nawet paru w celu sprawdzenia co każdy z nich zasugeruję :) A jeżeli np. chciałbym się zgłosić do psychoterapeuty to co mam w tym celu zrobić? Wizyty są prywatne? Czy może da się w przychodni do nich normalnie zarejestrować? A jak to wygląda z psychiatrą?

Dziękuje z góry za wszelkie informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom ... ja też myślę, że to od nerwów ... jesteś nerwowy i po prostu napinają Ci się mięśnie ...

Najlepiej rzeczywiście najpierw do rodzinnego ... jak masz jakiegoś dobrego lekarza to Ci poradzi co dalej i zapisze jakieś leki ... może też dać Ci skierowanie do neurologa ale to pewnie tylko tak dla świętego spokoju ...

 

A do psychiatry i tak się bujnij ... bo w sumie jak się stresujesz i masz takie silne tiki nerwowe to może zwykła hydroxyzyna nie wystarczyć ... poza tym to psychiatra dopiero może dać Ci skierowanie na darmową wizytę u psychologa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Avlaro00

Zarówno do psychiatry jak i do psychoterapeuty można się dostać w ramach nfz. Poszukaj poradni zdrowia psychicznego w swoim mieście lub w wyszukiwarce wklep psychiarta/psychoterapeuta nfz i Twoje miasto. Co do lekarza pierwszego kontaktu to nie przesadzaj z iloscią wizyt. Proponuje idź do jednego jak okażde się totalnie zielony to idx do drugiego i na tym poprzestań bo inaczej to strata Twojego czasu. Sugerując wizytę u lekarza 1 kontaktu miałam też na myśli to aby wykluczył on ewentualne inne objawy Twoich problemów typu problemy z tarczyca lub jakieś niedobory witamin itd.

Tutaj na forum powinno byc trochę informacji na temat psychiatrów/psychoterapeutów w poszczególnych miejscowościach takie informacje i opinie uzytkowników moga Ci pomóc. Ja polecam też strony typu: dobry lekarz, znany lekarz tam można znaleźć sporo informacji gdzie iść lub raczej gdzie stanowczo nie iść.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×