Skocz do zawartości
Nerwica.com

Homoseksualizm


ja1991_19

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam 19 lat i jestem gejem majacym nerwice lekowa.

od 3 lat akceptuje swoja orientacje, dobrze mi z tym teraz^^ i poukladalem sobie wszystko juz.

Problem jest w tym ze chodze na psychoterapie psychodynamiczna.NIe chcialbym przez to stac sie bI.bo zaklimatyzowalem sie w srodowisku gej, mam chlopaka, i wogole ale boje sie ze psychoterpia mnie zmieni.juz mam dosc szperania po necie czy bycie gejem jest uzaleznione od biologi czy d psychiki.boje sie ze zmienie sie w bi lub hetero i sam nie bede wiedzial czego chce i znowu wszystko od nowa bedzie szlo.nie chce starcic tego co osiagnalem juz;/;/

Jak sadzicie? czy psychoterapia moze az tak czlowieka zmienic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby psychoterapia mogła zmieniać orientację to na pewno byłby hit na skalę światową.

 

Zgodnie z obecnym stanem wiedzy orientacji nie da się zmienić. Poza tym terapia dotyka konkretnych problemów, to nie jest takie ogólne pranie mózgu.

 

Osobna sprawa to to czy psychodynamiczna jest najlepsza na lęki - ale za mało o tobie wiem żeby to oceniać. Mi w każdym razie nic nie dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja1991_19, no coś Ty nikt nie zmieni Twojej orientacji nawet nie wiem czy to ma jakikolwiek związek z Tym , określiłeś się moga jednie dociekać czy aby nie przez strach ktory pewnie przezywałeś w czasie jak szukałeś swojego ja nie powstała nerwica i to tyle niczym się nie martw Pozdrawiam i życzę sukcesu w terapii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po tych sesjach czuje sie jakos dziwnie.tak jakbym cos zaczynal sobie uswiadamiac...nie wiem o co w tym chodzi.

do scrat...czy sa jakies negatywne skutki terapi psychodynamicznej??np ze sie zmieni calkowicie moj charakter moje poglady np w sferach uczuciowych. seksualnych??

wogole orietnatcja seksualna to co to jest, i jak ona sie tworzy Dktos?? bo na wikipedi jak czytam to malo rozumiem xD

 

p.s cos czytalem ze w holandii psychoterapia zmienia z gejow na hetero?? i ze setki ludzi zmienia orientacjie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do scrat...czy sa jakies negatywne skutki terapi psychodynamicznej??np ze sie zmieni calkowicie moj charakter moje poglady np w sferach uczuciowych. seksualnych??

To terapia a nie pranie mózgu. Nic nie zmieni twoich poglądów jeżeli ty sam ich sobie nie wyklarujesz. Mi psychodynamiczna na lęki po prostu nic nie dała, stracony rok i tyle. Behawioralno-poznawcza pewnie by coś dała jakbym dał radę i wytrzymał do końca...

 

wogole orietnatcja seksualna to co to jest, i jak ona sie tworzy Dktos?? bo na wikipedi jak czytam to malo rozumiem xD

Nie wiem czy to jest w ogóle do końca poznane :) Ale nie bój się, nie zrobią z ciebie magicznie hetero ani bi. Jak ci się dziewczyny fizycznie nie podobają to nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje się - ale wobec gejów, którzy biologicznie mieli szansę być bi, ale niechęć do kobiet wzięła się z wychowania i przerzucili swoje pragnienia na dziewczęcych, uległych chłopaków. Oni są bi, po prostu pomaga im się to odkryć. Prawdziwy gej, który nie czuje totalnie nic widząc fajną kobietę, będzie tym gejem, niezależnie jakie pranie mózgu mu się zrobi - co najwyżej może znienawidzić siebie i być może się zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja np jak widze dzewczyne to potrafie okreslic ze ona jest ladna, jak jest oczywiscie:) np calowalem sie wiele razy z dziewczynami ( po %%%) ale to inie z mojej inicjatywy. czasami sie lubie przytulic do kolezanki ktora jest bardzo ladna....nie odpycha mnie...ale zadnego pociagu nie czuje raczej. bynajmniej nigdy nie dostalem erekcji . to jestem bi??

wogole czy mozna to robic na sile z dzieczyna( takie wtracenie male :) ale nie robilem nigdy tego z dziewczyna)

wogole czytam mega o tym homoseksualizmie i jedni twierdza ze to jest choroba inni ze nie inni ze to przez wychowanie inni ze przez geny.,Jak to jest??;/;/;;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja np jak widze dzewczyne to potrafie okreslic ze ona jest ladna, jak jest oczywiscie:)

Wielu gejów potrafi estetycznie oceniać urodę.

 

wogole czy mozna to robic na sile z dzieczyna( takie wtracenie male :) ale nie robilem nigdy tego z dziewczyna)

Wszystko można, pytanie czy jest sens. Jak cię nie podnieca to raczej tego nie zrobisz - bo niby jak ma ci stanąć, będziesz sobie wyobrażał że to chłopak?

 

wogole czytam mega o tym homoseksualizmie i jedni twierdza ze to jest choroba inni ze nie inni ze to przez wychowanie inni ze przez geny.,Jak to jest??;/;/;;

Za dużo czytasz, bądź sobą i tyle. Jaki jest powód homoseksualizmu - ile osób tyle opinii, nie ma jedynie słusznej, pewnie dużo rzeczy się na to składa. Do mnie najbardziej przemawia to że gospodarka hormonalna matki podczas ciąży ma wpływ na predyspozycje, które potem się klarują - ale jednoznacznego naukowego potwierdzenia ani zaprzeczenia nie ma i pewnie jeszcze długo nie będzie. Ogólnie seksualność człowieka jest bardzo skomplikowana i tak naprawdę jeszcze bardzo mało o niej wiemy.

 

Nie zastanawiaj się nad tym, żyj po swojemu, skoro czujesz pociąg do facetów to wiąż się z facetami i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam 19 lat i jestem gejem majacym nerwice lekowa.

od 3 lat akceptuje swoja orientacje, dobrze mi z tym teraz^^ i poukladalem sobie wszystko juz.

Problem jest w tym ze chodze na psychoterapie psychodynamiczna.NIe chcialbym przez to stac sie bI.bo zaklimatyzowalem sie w srodowisku gej, mam chlopaka, i wogole ale boje sie ze psychoterpia mnie zmieni.juz mam dosc szperania po necie czy bycie gejem jest uzaleznione od biologi czy d psychiki.boje sie ze zmienie sie w bi lub hetero i sam nie bede wiedzial czego chce i znowu wszystko od nowa bedzie szlo.nie chce starcic tego co osiagnalem juz;/;/

Jak sadzicie? czy psychoterapia moze az tak czlowieka zmienic??

 

 

Moim zdaniem twój lęk jest nie tyle związany ze zmianą orientacji seksualnej na bi, ale ogólnie ze zmianami w życiu. Nerwicowcy często boją się zmian, szczególnie takich, które mogły by wywrócić do góry nogami ustalony porządek, który ciężko sobie wypracowali.

Ale jak to mawiają - life is brutal and full of zasadzkas. ;) Tak już w życiu jest i trzeba nauczyć się sobie z tym radzić, pomimo nerwicy.

 

 

Nasze upodobania i potrzeby seksualne potrafią zmieniać się wraz z wiekiem i doświadczeniem. I właśnie dzięki temu jest ciekawie. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×