Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam :)


ciagleszukam

Rekomendowane odpowiedzi

To ja najpierw grzecznie powiem: dobry wieczor :)

Tak naprawde to nie wiem gdzie umiescic moj post??? Jesli mod lub admin uzna, ze nadaje sie on do jakiejs innej czesci forum, to prosze sie nie krepowac z przeniesieniem mego pytania :)

Przede wszystkim chcialem sie dowiedziec czegos na temat problemow z koncentracja, w moim wypadku doszlo do tego, ze nie moge spokojnie obejrzec jednego odcinka serialu (ok. 40 min.), to akurat niewielki problem, ale nie moge tez za nic skoncentrowac sie na nauce....., a to juz mnie martwi.... :(

 

Kilka lat temu mialem zdiagnozowana nerwice, ale nie potrafie podac zadnych szczegolow, gdyz zwyczajnie nie pamietam.

 

Wiem, ze to niezmiernie ogolne pytanie, ale -prawde mowiac - nie wiem od czego zaczac.

 

Przeprowadzenie jakiejs drobnej czynnosci do konca to dla mnie spory wyczyn... :( Nie wspominajac juz o planach dlugoterminowych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)Ja mam tez ogromne problemy z koncentracja ale staram sie jednak zmuszac do myslenia. ze w nerwicy zaOgolnie zauwazylam burzenia koncentracji glownie sa spowodowane napieciem i lękiem.Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie gdy tylko sie na chwile rozluznie to poprawia mi sie myslenie i pamiec. Wniosek z tego takie ze trzeba minimalizowac stres, rozluzniac sie, moze zaczac uprawiac sport np.plywanie, a poza tym ogolnie sie nie napinac ze nie potrafimy sie skupić a wtedy wszystko zacznie wracac do normy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, nerwy i natrętne myśli.

Mogę oglądać tylko reklamy bo przy dłuższych formach tracę wątek :lol:

 

Od kilu dni próbuje czegoś o co bym siebie nie podejrzewała. Medytacja.

Ja - jeszcze nie tak dawno chodzący racjonalizm. Ale cóż taki lajf jak to mówią. Jestem juz w stanie takiej desperacji, nic mi nie straszne, nawet medytacje.

Wywodzi się z buddyzmu zen i medytacji wg Osho. Natknęłam się na to przypadkowo na którymś z for o depresji. Facet nazywa się Eckhart Tolle polecam Potęgę teraźniejszości do ściągnięcia z chomika ;

 

http://chomikuj.pl/nesti2/Tematy+duchowe/Eckhart+Tolle

 

I naprawde jak uda mi sie przez chwile osiagnąc spokój bez leków, meliski, lawendowych świeczek etc i wtedy od razu chce mi się chciec, działać, życ

Na razie sa to jednak tylko takie przebłyski w tunelu, ale cóż, dobre i to.

Mam nadzieje, że coś Ci to pomoże. Tak czy siak trzymaj się i walcz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×