Skocz do zawartości
Nerwica.com

mała waga


lusiaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , mam na imię Ola i jak widać po temacie mam problemy z wagą od dziecka byłam chuda ważę 36,5 kg a wzrost 162 cm byłam u lekarza lecz on mi powtarzał że ważę za mało itp wiem że ważę zdecydowanie za mało ale mój problem to to że ja nie umiem jeść dużo prawie nic nie jem nie czuję głodu a na siłę nie lubię się opychać :roll: jakie mogą być skutki tak małej wagi ? i jak mam zacząć jeść ? dwa pytania drugie jest dosyć trudne :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj lusiaa :D na poczàtek proponujè zainwastowanie trochè kasy w dobre herbaty,skoro jest problem u ciebie z przyjmowaniem posilkow:herbaty tylko, i wylàcznie zielone z dobrych herbaciarni.w sklepie sprzedawca poleci cos dobrego na oczyszczenie organizmu a co za tym idzie na pobudzenie apetytu.dobra zielona herbata pobudza te receptory ktore mogà byc uspione podczas dluzszego nieprzyjmowania pokarmow (nawet kiedy uklad npokarmow.. i nerwowy odmawiajà wspolpracy).herbatè zielonà mozna i nalezaloby pic do 2 litrow dziennie;mieszajàc to z litrem przecierow owocowych :smile: to na poczàtek. :D a skutki tak malej wagi to sama powinnas uswiadomic :shock: nic nie wyplywa z niczego powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aptekach są różne preparaty na apetyt, poproś o takie coś to farmaceutka Ci pokaże kilka lekarstw. Możesz także kupić sobie gainer'a w sklepie sportowym, to jest w proszku i rozrabiasz z mlekiem lub wodą ma mnóstwo kalorii. Najlepiej staraj się jeść to co lubisz np. kebaby, pizza i póki co nie zwracaj uwagi co jesz ważne, żeby dostarczać kalorii. Jest także taki preparat dibencozide na apetyt to także w sklepie sportowym lecz to dosyć silny środek, sam go brałem i jadłem jak opętany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , mam na imię Ola i jak widać po temacie mam problemy z wagą od dziecka byłam chuda ważę 36,5 kg a wzrost 162 cm byłam u lekarza lecz on mi powtarzał że ważę za mało itp wiem że ważę zdecydowanie za mało ale mój problem to to że ja nie umiem jeść dużo prawie nic nie jem nie czuję głodu a na siłę nie lubię się opychać :roll: jakie mogą być skutki tak małej wagi ? i jak mam zacząć jeść ? dwa pytania drugie jest dosyć trudne :( .

 

popatrz na sposób przeżywania szeroko rozumianej rzeczywistości przez Ciebie tzn. mam na myśłli emocje, uczucia - jakie dominują na co dzień, może to będzie wskazówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , mam na imię Ola i jak widać po temacie mam problemy z wagą od dziecka byłam chuda ważę 36,5 kg a wzrost 162 cm byłam u lekarza lecz on mi powtarzał że ważę za mało ... :( .

A moze nadal jestes dzieckiem? Co mama na to? No i jaki to byl lekarz?

Poczytaj sobie tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Anoreksja

Natomiast plakat z anorektyczka na wielkim bilboardzie na pewno widzialas bo obiegl caly swiat. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ważę 57 kg przy wzroście 173 cm. Jestem bardzo chuda i nie mogę na siebie patrzeć. Jem regularnie i staram się aby porcję były duże. Czasami jest już tak, że wmuszam w siebie jedzenie aby tylko zjeść. Przez tydzień ważyłam się codziennie rano i wieczorem. Rano waga pokazywała 57,1/57,2 kg a wieczorem już 57,9/58 kg i tak cały czas. Nie chudnę ani nie tyję. Nie wiem już co mam robić aby przytyć a chciałabym ważyć więcej i wyglądać zdrowiej bo jak na ten moment niczym nie różnie się od trupa.

 

widocznie za mało jesz, jakbyś więcej żarła to byś więcej ważyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1996

A w jakim wieku jesteś? Pytam, bo przecież było bardzo dużo przypadków ludzi, którzy byli do 20 kilku, 30 lat szczupli, a potem zaczęli tyć. Albo odwrotnie byli otyli, a zaczęli chudnąć. Poza tym podobno im człowiek jest starszy tym ma wolniejszy metabolizm. To też ma wpływ na wagę.

 

Jeszcze zależy od tego co jesz, czy jesteś na diecie, jeśli tak to jakiej. W każdym razie to osobiście również szczupły całe życie jestem, chociaż od tego roku 6 kg do przodu wpadło. Jednakże nigdy nie miałem więcej jak 76 lub 77 kg. Inna sprawa, że jestem wysoki strasznie i tego po mnie nie widać. Tak samo nie mam wielkich mięśni, chociaż ćwiczę od roku siłowo, jednak w domu i z własnym ciałem, a nie ciężarami. Od jakiegoś czasu jem 3 wielkie posiłki, czasami wpadnie jeden malutki, czyli deser czy coś, ale jadę na trzech od długiego czasu, bo mi pasuje ten styl najlepiej.

 

Także różne są przypadki, dużo spraw na to ma wpływ. Stres, aktywność fizyczna, geny, to czy mamy choroby związane z organizmem itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu oddałam krew do badań i wyniki TSH jak i glukozy wyszły dobre.

Robiłaś samo TSH czy do tego też inne badania tarczycy (FT3, FT4, aTPO, aTG, aTSHR)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×