Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      46
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Również stawiam na akatyzję, najbardziej znienawidzony przezemnie stan adhd-podobny :f Wynika z blokowania dopaminy, z tym, że ja dostawałem akatyzji po lekach serotoninowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solian jednym z działań ma działanie aktywujące po prostu bierzesz za dużą dawkę lub ten lek nie jest odpowiedni dla ciebie.

A tak poza tym mam pytanko czy po kilku miesiącach brania solianu mogą wystąpić częste bule głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ulotce jest napisane, że to lek na ostrą schizofrenią, a w internecie wyczytałem, że niektórym ten lek został przepisany też na depresję - może to ktoś zweryfikować, czy Solian pomaga również zwalczyć depresję...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Solian w niewielkich dawkach zamiast blokować receptory dopaminy (bo w ten sposób działają neuroleptyki), dość mocno zwiększa jej poziom. A dopamina to radość, przyjemność i takie tam.

 

Z tym że neuroleptyki są uważane za bardziej niebezpieczne od leków przeciwdepresyjnych.

 

Poza tym trzeba zauważyć, że Solian jest bardzo drogi i refundowany tylko an schizofrenię.

 

Podobnie, ale chyba słabiej, działa starszy Fluanxol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solian w małych dawkach ma działanie aktywujące. A fluanxol wskazany jest w depresji z towarzyszącym lękiem, uczuciem osłabienia brakiem inicjatywy.Przewlekłe nerwice z lękiem,depresją i spadkiem aktywności.Zaburzenia psychosomatyczne z poczuciem wyczerpania.Stosowany również w schizofrenii jest lekiem neuroleptycznym jak i solian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jest lekiem stosowanym w leczeniu schizofrenii i to w ostrych jak również przewlekłych przypadkach.Nie wiadomo czemu pytasz?

Jeżeli leczysz tylko depresję na pewno lekarz nie przepisze Ci tego leku.Obecnie na rynku jest tyle leków przeciwdepresyjnych i to najnowszej generacji że nie ma co się zastanawiać nad stosowaniem Solianu w zespołach depresyjnych.Chyba że leczysz się z powodu innej diagnozy,ale co do stosowania takich leków to przede wszystkim decyduje lekarz i przede wszystkim specjalista. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Solian jest lekiem przeciwpsychotycznym stosowanym w zaburzeniach, w których dominuja objawy wytwórcze (omamy, urojenia, itp.). Ma pewne działanie aktywizujace, przeciwdepresyjne, antyautystyczne, które pomagaja pacjentom z tzw. objawami negatywnymi schizofrenii (wycofanie się, izolacja itd.). Nie jest stosowany w leczeniu depresji; w leczeniu depresji stosuje się leki przeciwdepresyjne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

od jakiegos pol roku bralem Alvente z Solianem w dawce 200mg

2 dni temu skonczyl mi sie Solian, a recepte moge odebrac dopiero jutro. dzisiaj dopadl mnie koszmarny lęk i napiecie. czy to skutek przerwania leczenia Solianem :bezradny: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze male pytanko. Czy jesli podnosi dopamine w malych dawkach to czy wplywa negatywnie na objawy pozytywne czy tez zachowuje sie neutralnie.Bo co prawda z mojej nie do konca zbyt duzej wiedzy wiem ze jesli jest nadmiar dopaminy w mozgu to pojawiaja sie objawy pozytwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze male pytanko. Czy jesli podnosi dopamine w malych dawkach to czy wplywa negatywnie na objawy pozytywne czy tez zachowuje sie neutralnie.Bo co prawda z mojej nie do konca zbyt duzej wiedzy wiem ze jesli jest nadmiar dopaminy w mozgu to pojawiaja sie objawy pozytwne.

 

Wydaje mi sie, że gdy masz psychoze z duzym nasileniem pozytywnych i jestes pobudzony, t solian w małych dawkach moze zaszkodzic, bo on pobudza. w dużych dziala uspokajająco

 

[Dodane po edycji:]

 

witam.

od jakiegos pol roku bralem Alvente z Solianem w dawce 200mg

2 dni temu skonczyl mi sie Solian, a recepte moge odebrac dopiero jutro. dzisiaj dopadl mnie koszmarny lęk i napiecie. czy to skutek przerwania leczenia Solianem :bezradny: ?

 

tak, to objawy odstawienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również stawiam na akatyzję, najbardziej znienawidzony przezemnie stan adhd-podobny :f Wynika z blokowania dopaminy, z tym, że ja dostawałem akatyzji po lekach serotoninowych.

Miko, po Twoich postach wnioskuję, że nie tolerujesz obniżania dopaminy, czy to bezpośrednio, czy pośrednio (SSRI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mattej wiem to, ale mimo wszystko jestem teraz na fluwoksaminie. Dopamina to tylko jedna z części układanki - na pewno mam też niedobory serotoniny. Pozatym przeciągłe podawanie ssri powoduje uwrażliwienie receptorów D2,D3,D4. Świetnie z moją akatyzją radzi sobie lamotrygina (o dziwo, bo nie ma chyba nic wspólnego z dopaminą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×