Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Remusek napisał:

A na co to bierzesz? Bierzesz sam solian czy z innymi lekami i w jakiej dawce?

Sam solian. Terapeutycznie zaczął działać po 6 latach ale po prostu uszkodzenia organizmu miałem straszne, urodziłem się z Apgarem 1, w międzyczasie odstawiłem nagle olanzapinę i byłem uzależniony od energetyków (piłem po 2-3 dziennie).

Schizofrenia prosta.

Mogę dać jeszcze oznaki za dwa tygodnie jak będę się czuł bo przez ponad ostatni miesiąc widziałem poprawę której nie widziałem przez 6 lat, a ten tydzień miałem po prostu strasznie pracoholistyczny i ciężki, spałem po 4-6h co zaskutkowało apatią jak na kacu dzisiaj 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przez 5 miesięcy brałem leki, 4 dni temu lekarz odstawił mi wszystkie leki. Brałem przez 4 miesiące Velaxin dawka 150mg, a przez ostatnie 2 tygodnie leczenia sulpiryd 50mg 1 tabletke rano. Do tego na noc brałem 1/3 lub 2/3 Trittico 150mg. Chciałbym się dowiedzieć jak długo w organizmie utrzymuje się ten sulpiryd i inne leki ktore brałem ostatnio? Bo velaxin 150 juz około 3 tygodnie nie biorę tylko ten sulpiryd przez ostatnie 2 tygodnie brałem a teraz 3 dni jestem bez leków. 2 maja mam urodziny i chciałbym się upewnić czy mogę sobie pozwolić na 2/3 piwa w urodziny czy jest jeszcze na to za wcześni/ jesli jest za wczesnie to proszę powiedzieć jak długo utrzymują się te elki w organizmie ? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Reghum
W dniu 31.03.2019 o 16:57, Pawełkk napisał:

Jaka dawke bierzesz solianu? Masz tylko objawy negatywne? 

Ta, teraz już nie mam mętliku w głowie ale jeszcze mam objawy negatywne gdzie nie wiem co ze sobą zrobić i chce mi się leżeć w łóżku i grać na konsoli a czasem już normalnie się czuję, tak jakby leki działały w kratkę, miałem straszne bóle głowy i już mi przeszły, teraz po prostu zostało lekkie zmulenie ale już jestem na tyle normalny by nie być szurnięty xD Teraz bardziej mi do schizoida niż do schizofrenii.

300mg, będę miał zmniejszane w czerwcu (sam lekarz to powiedział), z używek dodatkowo stosuję kawę (energetyków już nie piję bo nie boli mnie głowa a colę to tak puszkę lub dwie dziennie jak nie mam nic pod ręką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomógł na anhedonie , rewelacyjne samopoczucie już od pierwszej tabletki , uczucie ,, czystej głowy’’ i mega chęć do robienia czegokolwiek bez pustej stymulacji . Niestety po ok 3 miesiącach działanie leku się unormowało . Nie czułem już jego działania i lek odstawiłem . Dodatkowo nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych . Dawka 50-50-0.👏

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BEZ-niku napisał:

Mi pomógł na anhedonie , rewelacyjne samopoczucie już od pierwszej tabletki , uczucie ,, czystej głowy’’ i mega chęć do robienia czegokolwiek bez pustej stymulacji . Niestety po ok 3 miesiącach działanie leku się unormowało . Nie czułem już jego działania i lek odstawiłem . Dodatkowo nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych . Dawka 50-50-0.👏

 

No ja też będę odstawiał bo tyję i mnie muli, nie jestem pobudzony, czuję się wyprany z emocji xD

Może spróbuję arypriprazolu ale ehh, pierwszy raz wziąłem wcześniej wizytę u lekarza bo mam dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AlexCCC napisał:

Przytyliście dużo po amisupirydzie? Moja dawka to 2x200mg 

82kg/171cm od ponad roku na tylko tym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam u psychiatry mowie ze jestem zdolowana i potrzebuje zwiekszeni antydepresantu a ona na to ze zwieksza mi solian bo czuje u mnie niepokoj. cy to normalne? mam wrazenie ze zle mnie zrozumiala. nie chciala zwieszyc seronilu tylko dowalila wieksza dawke solianu. jestem zla. co o tym myslicie? o jej decyzji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, od 5 dni sypiam po 6h i funkcjonuję lepiej niż większość czasu ostatniego roku daję 10/10 :3

Swoją drogą dzisiaj będę musiał odespać bo z rana czuję się jak na kacu xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem taki, po ok. 3miesiacach brania amisulpirydu w dawkach od 200 mg potem 300 mg a teraz 100 mg mam znaczne problemy z erekcja a najwiecej z libido i orgazmem ktorego wogule nie czuje. Biore do tego jeszcze wenlaflaksyne od ok. 10 lat. Ale jak zaczolem brac solian tak erekcja sie troche pogorszyla a libido i orgazm to masakra, jest kiepsko. Czy mozliwe ze podczas zazywania amisulpirydu dopiero po ok. 3 miesiacach sa problemy seksualne? Na poczatku brania amisulpirydu moze troszke sie zmniejszyla erekcja a libido i orgazm bez zmian, natomiast jak zmniejszylem dawke z 300 mg do 100 mg to nagle drastycznie wzrosl poped seksualny natomiast erekcja tez sie troche polepszyla ale teraz wszystko znowu jest do kitu kiepska erekcja i libido oraz prawie wogule nie mam przyjemnosci z orgazmu. 

Czy ta prolaktyna po ok. roku sie normuje i wszystko wraca do normy w kwestiach seksualnych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Bralem 200 mg solianu potem 300 mg z tych 300 mg zeszlismy do 100 mg było pogorszenie natrectw ale minelo po dwoch tygodniach i bylo ok. Teraz zeszlismy do 50 mg i jest kiepsko... pierwsze dwa tydodnie to byla tragedia jesli chodzi o natrectwa, teraz jest lepiej ale i tak jestem bardziej rozdrazniony i natrectwa trudniej mi wykonac i sa troche gorsze, jestem juz ponad miesiac na 50 mg i powrotu do stanu na 100 mg nie widze a na 100 mg było swietnie. Czy to mozliwe ze na 50 mg jestem rozdrazniony i mam okropne natrectwa myslowe a na 100 bylo ok? Czy to jednak kwestia tego ze zchodzilem z dawki i mam pogorszenie ale jak z 300 mg zeszlem na 100 mg to pogorszenie bylo przez dwa tygodnie tylko a teraz mineło ponad miesiac i jest troche lepiej ale i tak jest zle, czy faktycznie jest taka roznica pomiedzy 100 mg a 50 mg? 

Czy jak wroce na 100 mg to bedzie lepiej skoro było ok na 100 mg? Mam nerwice natrectw i podobno objawy negatywne ale nie jestem pewien czy to sa objawy negatywne, na pewno mam nerwice natrectw.

Prosze o pomoc!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze z moim lekarzem ciezko tak cos skonsultowac porzadnie... wizyta trwa ok. 5 min. Terminy do innych lekarzy sa powyzej miesiaca. Ale myslisz ze miedzy 50 mg a 100 mg jest taka roznica ze moga byc nasilone natrectwa? Miedzy 300 mg a 100 mg takiego pogorszenia nie mialem, bylo ale minelo a teraz nie mija, czyli mozliwe ze dawka za niska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest duża różnica między tymi dawkami, sam biorę od 2,5 roku 100 solianu na natrectwa i efekty są fantastyczne a wcześniej długo się meczylem biorąc prawie wszystkie możliwe leki , także moim zdaniem solian 100 mg to najlepsze co może być na natrectwa i nie dostrzegłem przez tak długi czas żadnej wady tego leku. Ja do tego biore fluoksetyne 40mg, a Ty bierzesz coś poza solianem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brales 50 mg? Ja biore jeszcze wenlaflaksyne 150 mg na natrectwa. Jak bierzesz 100 mg solianu to czy unormowala Ci sie prolaktyna czy masz podwyzszona?

Bralem nawet 300 mg solianu i natrectwa byly takie same jak na 10 mg olzapiny wiec u mnie solian tak kiepsko dziala na natrectwa niestety. Bardziej go biore na aktywizacje ale teraz to juz nie widze tak wyraznej aktywizacji niestety, podobno po pewnym czasie solian juz tak nie aktywizuje jak na poczatku. 

Edytowane przez Pawełkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 nie brałem. Moim zdaniem na aktywizakcje to nie ma sensu tylko się niepotrzebnie przyzwyczaisz do kolejnego lęku. Kiedyś pisałeś ze ta wenla Ci pomaga, teraz widzę ze kiepsko, może zastanów się nad dawką bo 150 to nie tak dużo. Tylko pytanie co z ta Twoja diagnoza schizofrenii, miałeś kiedyś jakieś objawy pozytywne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×