Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie, dwa dni temu ostawilem od razu 3 tabletki propanololu, tak kazal lekarz. Dodatkowo zmniejszylem w czoraj abilify z 15 mg do 10 mg. Teraz tak mi sie zawraca w glowie ze szkoda gadac... Czy to po odstawieniu propanololu czy zredukowaniu abilify? 

8 godzin temu, ziomus0812 napisał:

Ale w sensie zamienić arypiprazol na amisulpryd, czy razem brać?

Z tego co mi lekarz mowil to mam na razie brac razem ale boje sie zbyt duzego nasilenia lekow i nakrecenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawełkk napisał:

Mam jeszcze pytanie, dwa dni temu ostawilem od razu 3 tabletki propanololu, tak kazal lekarz. Dodatkowo zmniejszylem w czoraj abilify z 15 mg do 10 mg. Teraz tak mi sie zawraca w glowie ze szkoda gadac... Czy to po odstawieniu propanololu czy zredukowaniu abilify? 

Z tego co mi lekarz mowil to mam na razie brac razem ale boje sie zbyt duzego nasilenia lekow i nakrecenia. 

Jeśli tak, to jest takie trochę dziwne. Mówisz, że masz objawy pozapiramidowe od momentu kiedy bieresz arypiprazol. A wciąż masz go brać i to z kolejnym neuroleptykiem. Albo masz problemy z zakomunikowaniem lekarzowi o tym jak się czujesz, albo Twój lekarz nie jest chyba zbyt dobry.

A co do propranolu to gdy bierze się go dłuższy czas to oczywiście mogą pojawić się objawy odstawienne po nagłym odstawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dluzszy czas czyli ile? Biore go ok 2 miesiace. 

Co do lekarza to jest on wporzadku facet tylko wizyta u niego trwa jakies 5 min... 

Jak mam zrobic bo nie moge calkiem odstawic abilify bo bede bez neuroleptyku na objawy negatywne wiec musze zmniejszyc go i dodawac po trichu solian. Mysle zeby zejsc do 7.5 mg abilify i zaczac od 50 mg solianu i zwiekszac do 200 mg, co Ty na to? 

Tak wogule to solian to dobry antydepreaant? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawełkk napisał:

Dluzszy czas czyli ile? Biore go ok 2 miesiace. 

Co do lekarza to jest on wporzadku facet tylko wizyta u niego trwa jakies 5 min... 

Jak mam zrobic bo nie moge calkiem odstawic abilify bo bede bez neuroleptyku na objawy negatywne wiec musze zmniejszyc go i dodawac po trichu solian. Mysle zeby zejsc do 7.5 mg abilify i zaczac od 50 mg solianu i zwiekszac do 200 mg, co Ty na to? 

Tak wogule to solian to dobry antydepreaant? 

No w 5 minut zawiele informacji nie przekażesz jemu. Wizyta może trwać 5 minut wtedy tylko, gdy w pacjentem jest wszystko w porządku, leczenie przynosi efekty, a pecjent przyszedł tylko po nową receptę. W Twoim przypadku 5 minut to śmiesznie mało. Ty męczysz się z objawami pozapiramidowymi, a lekarz odprawie Cię w 5 minut :/

Solian nie jest zaliczany stricte do antydepresantów, a do neuroleptyków. Chociaż w ninskich dawkach ma działanie przeciwdepresyjne.

Edytowane przez ziomus0812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawełkk napisał:

Podobno solian najbardziej z neuroleptykow podnosi poziom prolaktyny w organizmie czyli najbardziej kastruje czy to prawda? Jesli po venlaflaksynie mam impotencje to czy po solianie bede mial jeszcze wieksza? 

Tak, słyszałem takie opinie, że amisulpryd i sulpiryd bardzo podnoszą poziom prolaktyny. Neuroleptyki i SSRI (SNRI) wpływają na sferę seksualną w inny sposób, jest to inny mechanizm działania. Nie wiem czy będziesz miał jeszcze większą impotencję.

Dziwi mnie to, że tak bardzo doskwiera Ci zanik popędu seksualnego. Chyba nawet bardziej Ci to przeszkadza niż "parkinsonizm", który wg mnie jest o wiele gorszym skutkiem ubocznym. Bez seksu można żyć i to szczęśliwie. Ja gdybym miał wybór, to wolałbym, żeby zniknęła moja nerwica, fobia i być aseksualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 21:57, ziomus0812 napisał:

W moim przypadku prolaktyna zaczęła się normować z czasem. Tak jak pisałem, brałem 50mg sulpirydu:

po 6 miesiącach: norma chyba 5-6 razy przekroczona

po 8-9: coraz mniej

a po około 12, jeśli dobrze pamiętam: to prolaktyna była prawie w normie.

Czyli robiles badania tak? A ja jak biore 200 mg amisulpirydu to mozliwe ze sie ustabilizuje prolaktyna czy sie ustabilizuje dopiero po kilku latach albo wogule sie nie ustabilizuje? 

Rozumiem ze funkcje seksualne wrocily Ci do normy po tym roku tak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawełkk napisał:

Czyli robiles badania tak? A ja jak biore 200 mg amisulpirydu to mozliwe ze sie ustabilizuje prolaktyna czy sie ustabilizuje dopiero po kilku latach albo wogule sie nie ustabilizuje? 

Rozumiem ze funkcje seksualne wrocily Ci do normy po tym roku tak? 

Chyba będzie podobnie jak u mnie. Jak chcesz wiedzieć, to też możesz sobie robić badania i będziesz wiedział.

Jeśli odstawisz amisulpryd to raczej nie powinieneś sie martwić o powrót funkcji seksualnych. Jeśli będziesz go cały czas brał w takiej samej dawce przez wiele miesięcy, to może być jak u mnie, że prolaktyna będzie się normować, a libido troszeczkę wzrośnie, ale i tak może być niewielkie.

To takie moje gdybanie. Pewnie możliwe jest też, że amisulpryd nie wpłynie negatywnie na funkcje seksualne, bo przecież "na każdego leki działają inaczej". Ale wydaje mi się, że większe jest prawdopodobieństwo, że amisulpryd podbije prolaktyne i obniży libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ziomus0812 napisał:

Jeśli odstawisz amisulpryd to raczej nie powinieneś sie martwić o powrót funkcji seksualnych. Jeśli będziesz go cały czas brał w takiej samej dawce przez wiele miesięcy, to może być jak u mnie, że prolaktyna będzie się normować, a libido troszeczkę wzrośnie, ale i tak może być niewielkie.

Jak to skoro prolaktyna sie unormuje to dlaczego mam miec obnizone libido, przeciez to przez prolaktyne tak sie dzieje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Remusek napisał:

Mnie amisulpryd zlikwidował natrectwa z czym nie radziły sobie wcześniej inne leki.

Lekarz mowil, ze to bardziej po redukowaniu abilify sie nasilily natrectwa... 

A z ta prolaktyna to jak sie unormuje to libido i funkcje seksualne wracaja w 100%? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałem arypiprazol, pomagał na N atrectwa, odstawiłam i wróciły ale potem solian je zlikwidował. Brałem go razem z fluoksetyna ale ona mnie zamula i przechodzę na monoterapie. Nigdy nie badalem prolaktyny , solian biorę 2 lata ale nie miałem takich problemów o jakich piszesz, solian w takiej dawce nie powinien negatywnie wpływać na libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy branie Solianu może powodować wymioty? Ktoś się z tym spotkał? Jak brałem sam Aripilek, czy Aryzalerę to wymiotów nie było. Teraz biorę Solian (50 mg), Apraswift (15 mg) i Asertin (100 mg). Solian biorę rano i wtedy najczęściej bierze mnie na wymioty. Poza tym bardzo przytyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Remusek napisał:

Czy brał ktoś sam solian - w monoterapii na natrectwa?  Jeśli tak to w jakiej dawce i z jakimi efektami?

Ja biore z wenlaflaksyna na razie 300 mg. Na natrectwa nic nie pomaga ale to tylko pewnie tak u mnie jest bo podobno to swietny lek na natrectwa. 

W sumie mam takie pytanie, czy im mniejsza dawka amisulpirydu to tym wieksza aktywizacja? Czyli 50 mg najbardziej aktywizuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skąd wiesz ze Ci solian nie pomaga na natrectwa skoro rozumiem ze bierzesz oba leki i nie masz natręctw? Solian mnie początkowo aktywizowal ale długo to nie trwało. Ostatnio reboksetyny próbowałem -to dopiero niewypał,  spać się nie dało a zero aktywizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×