Skocz do zawartości
Nerwica.com

diagnoza


Gość verdemia

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie ten temat umieścić więc będzie tu:)

pytanie do wszystkich: czy nie macie wrażenia że lekarze mówią wam to co chcecie usłyszeć? ja mam take jakieś dziwne wrażenie, że opowiadam coś mojej terapeutce i psychiatrze a oni sie tak tym sugerują, ze są zgodni ze mną, że cierpię na depresję i bulimię. Skąd mają wiedzieć jak jest skoro opowiadam im własną wersję wydarzeń? Może tak naprawdę wszystkie moje problemy to nerwica natręctw albo schizofrenia? kto to wie? i jak moga mnie tak w zasadzie szybko dianozowac? Pytam bo czuje się żle mimo, ze do żadnych problemów nie mam podstaw. Znam mnóstwo ludzi z zaburzeniem odżywiania lub depresją i oni maja powód a ja nie. Więc skąd mam wiedzieć, ze to choroba?

 

PS nie wiem czy wyrażam się jasno;) mam cichą nadzieję, ze ktoś mnie zrozumie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz po moich opowieściach mówił nie to co chciałam usłyszeć, zupełnie nie to, wręcz nawet potrafiłam się z nim spierać a....okazało się, że ma rację.

 

verdemia, z tą schizofrenią to popłynęłąś troszkę chyba.......lekarz jest "trenowany" całe studia żeby jak najszyciej wykrywać choroby psychiczne.....i zapewniam cię, że nie przeoczyłby schizofrenii....

 

Poza tym jakby nie patrzeć bulimia to rodzaj nerwicy natręctw tak samo jak anoreksja....bo to jest tak, że robisz mechanicznie coś czego nie chcesz ale przynosi ci to ulgę - zupełnie jak NN .......tylko leczy się (chyba) troszku inaczej.

 

Jeśli leczysz się długo, leczenie nie przynosi rezultatów - i nie ufasz lekarzowi - zmień go albo zasięgnij drugiej opinii.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam terapeutow tak wspanialych,ze juz po pierwszej rozmowie moga postawic diagnoze wstepna.ale z rozznych przyczyn jej nie podaja,na przyklad wyczuja,ze diagnoza moglaby tylko spowodowac wycofanie sie pacjenta,dochodzi sie do tego czasami dlugo,do tego momentu,kiedy pacjent jest gotowy ja uznac,oswoic sie z nia.to nie oszukiwanie,to droga trapeutyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×