Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
weronika

KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

132 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      94
    • Nie
      29
    • Zaszkodziła
      22

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.03.2019 o 15:12, sebo001 napisał:

Wszystkie te leki to jedna wielka loteria ale gdy zadziałała tak jak powinien, mam na myśli antydepresyjne, to naprawdę wszystko wraca do normy i jest po prostu normalnie. Mam takie doświadczenie z wenlafaksyna+mirtazapina. Escitalopram też stosowalem i pomógł ale w niewielkim stopniu.

Jak długo brałeś połączenie wenlafaksyna+mirtazapina i dlaczego przestałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam pytanie, czy ktoś z Was stosował wyższą dawkę niż 50 mg na sen? U mnie bardzo fajnie działał miks 50mg Ketrelu i 30 mg Mirzatenu. Odstawiłem Mirtazapinę, ale Ketrel został. Do tego doszedł Pramolan. Zastanawiam się nad 75mg Kwetiapiny, ale podobno wyższe dawki niż 50 mg nie działają na sen.

Edytowane przez kamil89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na poprzedniej stronie była mowa o tym, że działanie nasenne jest do 100 mg. 

Ja biorę na noc 100 mg. W łóżku nie układam się od razu do spania tylko robię coś na telefonie, czytam itp. Robi mi się coraz bardziej błogo i przyjemnie.  Zasypiam zupełnie nieprzytomnie, nagle,  nie wiem kiedy, podczas wykonywanej czynności, rano budzę się zdziwiona, że nie skończyłam czegoś robić. Kiedyś po wzięciu leku nie położyłam się tylko siedziałam przy komputerze, obudziłam się potem z głową na biurku. 

Myślę więc, że warto, abyś brał większą dawkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Będę o tym pamiętał na przyszłość. U mnie dziś było zdecydowanie lepiej i też poczułem ogromne zmęczenie, takie jak miałem przed zaburzeniem. Może ten Pramolan też zrobił swoje. Zobacze co będzie dalej. Najwyżej zwiększę Ketrel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

100 mg to jednak dla mnie za dużo. Nie mogę się rano dobudzić. Będę brała 50 mg. Oczywiście to zalecenie lekarza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Napisano (edytowane)

Lekarz na spanie zapisał mi Ketrel w dawce 25mg a jak będzie potrzeba 50mg na chad. Nie dość, że usypiacz z niego słaby, to na drugi dzień czuję, się zmulony, otępiały i od czasu gdy go stosuję dużo słabiej widzę. Też ktoś tak miał? ;/

Następnym razem proszę o upewnienie się czy temat dotyczący danego leku już nie istnieje.

Edytowane przez Gość
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

75mg pomaga mi na sen idealnie. Taka dawka ma jeszcze ukryte jakieś właściwości oprócz nasennych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czy kwetiapina wysusza u was skórę i wyskakują pryszcze? Także suchosc w ustach itd. Zauważyłem gorzej wyglądającą cerę.

Edytowane przez Viking

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę 500mg dziennie i nie mam tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Elme ło matko, 500? Ja brałam 50, później 100.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@z o.o., dawki na schizofrenię są wyższe niż nasenne 🙂 Wbrew pozorom jednorazowa dawka 400mg o przedłużonym uwalnianiu nie ścina tak z nóg jak 75-100mg nasennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja brałam dawkę na schizofrenię, tyle że jeszcze rano brałam 30 mg Abilify.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę 100mg kwetaplexu xr wieczorem. Szybko mnie ścina, ale za to przytyłam 10kg w niecały miesiąc..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@nieidealna, ja biorę 400mg xr i mnie nie ścina do snu :(

I też sporo przytyłem :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Elme, nie myślałeś o zmianie leku?
Bo ja ze względu na to, że mnie ścina i że tyję mam zamiar pogadać z lekarzem o zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@nieidealna, nie chcę go zmienić, bo nie mam za bardzo na co. Po prawie każdym neuroleptyku się tyje, prawie. A mnie nie zamula i mogę jakoś po kwetiapinie funkcjonować. Jakbym brał np. taką olanzapinę czy chlorprotixen to spałbym cały dzień :(

Przerabiałem już w sumie ryspedyron, olanzapinę, chlorprotixen, kwetiapinę, arypirazol. I najlepiej sprawdza się arypiprazol + kwetiapina, jednak daleko temu do doskonałości.

Edytowane przez Elme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak z ciekawości spytam, czy sam arypiprazol nie daje rady? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@audreyhorne, niestety nie. Na samym początku brałem tylko arypiprazol, ale objawy dalej się utrzymywały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dla mnie to jest jedyny spoko neuroleptyk, który mnie lula do snu w niewielkiej dawce, bo już w 50mg. Chociaż brałem nawet przez moment 300mg, ale zwiększała się tylko senność z rana, a efekt usypiający poprawiał się tylko na 2-3 dni. Nie ma tego nieprzyjemnego zmuła jak po chlorprotiksenie, że 2h po wstaniu z łóżka dochodzę do siebie. Tycia u siebie nie zauważyłem. Znaczy przytyłem, ale to efekt raczej paroksetyny i lenistwa + zamawiania pizzy do domu. Teraz jestem na sertralinie to znowu schudne, już mam ograniczony apetyt. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po nietrafionym Zolafrenie (masakryczne obrzęki łydek i stóp, podobno 1 na 100 pacjentów tak ma) lekarka mi zamieniła na Ketrel 50 mg. Mam nadzieję że po tym już tak nie będzie, a samopoczucie będzie równie dobre jak na 15 mg olanzapiny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy dzień senny, jakby byłem spowolniony, ale miły stan chilloutu, ogolnie lepiej wycisza niż olanzapina. Mam tylko nadzieję że ta senność się zmniejszy w ciągu dnia, bo musiałem się zdrzemnac przed chwilą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Natrętnik tak, senność na kwetiapinie z czasem przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekarz przepisał mi ketrel doraźnie, na noc na problemy ze snem. Czy mam więc sądzić, że mam chorobę dwubiegunowa? Mówił po prostu o depresji stąd zdziwienie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Coldway kwetiapina w małych dawkach (<100mg) jest stosowana przy problemach z zasypianiem. Przy ChAD stosowana jest w większych dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi