Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ten zjazd o ktorym mowicie wieczorem po wzieciu leku to on mija czy takie oslabienie jak wezmie sie wieczorem lek to jest zawsze i ta sennosc okropna? Nie jest taka zla ta kwetiapina tylko ze jak wezme ja wieczorem to mnie tak oslabia ze szkoda gadac i nie da sie nawet natrectw myslowych wykonac... Mowie o dawce 50 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich doświadczeń, kwetiapina to najlepszy lek na bezsenność . Brałam w dawkach 25-50 mg, nigdy tak dobrze i głęboko nie spałam. Lek muszę jednak z wielkim bólem odstawić- w ciągu zaledwie paru miesięcy przybrałam na wadze 10 kg, dodatkowo pogorszyły mi się wyniki TSH przy mojej niedoczynności. Zawsze bardzo uważam na dietę, kiedy zorientowałam się, że tyję ograniczyłam kalorie do 1000 kcal i zaczęłam jeszcze intensywniej ćwiczyć. Nie pomogło:(

Przejrzałam dostępną w PubMedzie literaturę i tak, badania pokazują, że pacjenci tyją nawet przy tak małych dawkach, dodatkowo badania pokazują, że z nieznanych przyczyn, lek pogłębia niedoczynność tarczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam totalną bezsenność i w końcu przepisali mi to cudo. Na kto ma lek wyszły interakcje z asentrą którą brałem i jeszcze biore isoptin i lorafen doraźnie. W interakcjach pomiędzy lekami wyszło min poważne zaburzenia rytmu serca. Skonsultowałem to z kardiologiem i psychiatrą... Odpowiedz: Lek jest bezpieczny proszę zazywac… Zażyłem najniższą dawkę.... wogole nie spałem ani godziny a rano wstając z łożka poczułem się dziwnie.... poszedłem do łazienki... wróciłem i położyłem się do łóżka... po chwili oblały mnie zimne poty i zrobiło się czarno przed oczami... wstałem i sprawdziłem puls... serce prawie nie biło... jakies 30 na minutę i wydawało mi się że zaraz stracę przytomniść… Wezwałem pogotowie... Ekg zrobione w domu szalało więc zabrali mnie do szpitala. W szpitalu wszystko się powoli unormowało. Masakra. Polecam sprawdzać interakcje miedzy lekami bo może zrobić się nieprzyjemnie a lekarze jak widać zawodzą czasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dano mi 25 mg kwetiapiny, dziś 50 mg (o przedłużonym uwalnianiu) - na oddziale dziennym. Wcześniej psychiatra odstawiła mi chlorprotiksen (którego brałem tylko 15 mg). Paroksetyna, sulpiryd i olanzapina zostały (ta ostatnia w zmniejszonej dawce z 5 mg do 2,5 mg). Czy przy braniu tych leków (zwł. paroksetyny) mogą pojawić się zaburzenia rytmu serca, gdy będą brane razem z kwetiapiną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 10:24, SayYes napisał:

Mam totalną bezsenność i w końcu przepisali mi to cudo. Na kto ma lek wyszły interakcje z asentrą którą brałem i jeszcze biore isoptin i lorafen doraźnie. W interakcjach pomiędzy lekami wyszło min poważne zaburzenia rytmu serca. Skonsultowałem to z kardiologiem i psychiatrą... Odpowiedz: Lek jest bezpieczny proszę zazywac… Zażyłem najniższą dawkę.... wogole nie spałem ani godziny a rano wstając z łożka poczułem się dziwnie.... poszedłem do łazienki... wróciłem i położyłem się do łóżka... po chwili oblały mnie zimne poty i zrobiło się czarno przed oczami... wstałem i sprawdziłem puls... serce prawie nie biło... jakies 30 na minutę i wydawało mi się że zaraz stracę przytomniść… Wezwałem pogotowie... Ekg zrobione w domu szalało więc zabrali mnie do szpitala. W szpitalu wszystko się powoli unormowało. Masakra. Polecam sprawdzać interakcje miedzy lekami bo może zrobić się nieprzyjemnie a lekarze jak widać zawodzą czasami

To ciekawe, bo ja swego czasu na Asentrze zjadałem na bezsenność nawet 300mg kwetiapiny i nic się nie działo, hmm... Wzrasta wtedy ryzyko działań niepożądanych i lekarz powinien Cię o tym uprzedzić. Zastanawiam się ile w tym mogło być nerwicy spowodowanej wyczerpaniem brakiem snu i po prostu ogólnego podkręcenia się czytaniem skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kofel napisał:

To ciekawe, bo ja swego czasu na Asentrze zjadałem na bezsenność nawet 300mg kwetiapiny i nic się nie działo, hmm... Wzrasta wtedy ryzyko działań niepożądanych i lekarz powinien Cię o tym uprzedzić. Zastanawiam się ile w tym mogło być nerwicy spowodowanej wyczerpaniem brakiem snu i po prostu ogólnego podkręcenia się czytaniem skutków ubocznych.

To ciekawe, bo kwetiapina tylko w niskich dawkach działa nasennie, w tej co piszesz to już podawana jest na schizofrenię itd... to się zdarzyło i raczej nie miało nic wspólnego z nerwicą. Pisałem że EKG było mocno nieprawidłowe a przy nerwicy i atakach paniki masz co najwyżej tachykardię. Zresztą nieważne. Napisałem o tym żeby ludzie wiedzieli co się może zdarzyć przy interakcji lekowej. Tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 20:33, take napisał:

Wczoraj dano mi 25 mg kwetiapiny, dziś 50 mg (o przedłużonym uwalnianiu) - na oddziale dziennym. Wcześniej psychiatra odstawiła mi chlorprotiksen (którego brałem tylko 15 mg). Paroksetyna, sulpiryd i olanzapina zostały (ta ostatnia w zmniejszonej dawce z 5 mg do 2,5 mg). Czy przy braniu tych leków (zwł. paroksetyny) mogą pojawić się zaburzenia rytmu serca, gdy będą brane razem z kwetiapiną?

Sprawdź na https://ktomalek.pl/l/interakcje/pomiedzy-lekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym pisałem, wzrasta ryzyko działań niepożądanych i lekarz powinien o tym wspomnieć. Jednakże ryzyko nakręcania się przy czytaniu ulotek jest bardzo duże. U mnie podczas brania kwetiapiny dochodziła tolerancja, bo brałem ją w dużych dawkach. Dawki przeciwpsychotyczne zaczynają się od 400mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, deoodeoo23 napisał:

Jaka dawka pobudza? 

 

Chyba żadna??? 

Dawki 25-100 mg działają nasennie. 

Chadowcy biorą około 400 mg, schizofrenicy około 800 mg.

Oczywiście dawkowanie to sprawa bardzo indywidualna i może być różna w zależności od konkretnego przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zdarzyło wam się dzielić XR na mniejsze częsci - jaki był efekt? Natychmiastowe uwalnianie (tzn. w krótkim czasie sen?).

o kwetiapinie XR piszą żeby brać 3 h przed snem , bo dopiero wtedy uwolni się taka ilość że spowoduje senność.

 

ps. lek. powiedział mi że w przypadku Xanaxu XR tak to nie działa, że pomino przepołowienia tabl. o przedłuzonym działaniu ona jakoś zachowuje poprzez mikrogranulki stopniowe uwalnianie.🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 15:53, Orzeszkowa napisał:

Jeszcze jedno. jak czytam Ketrel obniża ilość dopaminy, a ja biorę lek przeciwdepresyjny który ma ją podwyższać to znaczy wellbutrin. czy w takim razie ma sens dodatkowe branie ketrelu,  przecież ich działanie będzie się znosiło? 

 

Odpowiedź od mojego lekarza 

"Małe dawki kwetiapiny nie działają dopaminolitycznie, także nie ma co się o to martwić. Dopiero przy znacznie wyższych dawkach pojawia się działanie anty-dopaminergiczne ( od 400mg na dobę) blokujące receptory D2." 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×