Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
weronika

KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

127 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      90
    • Nie
      29
    • Zaszkodziła
      21

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ale spociłem się tylko głowa i trochę klatka piersiowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jest silniejsze chlorprotriksen czy kwetiapina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AlexCCC, pocenie się może występować, bo jednym ze skutków ubocznych na początku leczenia jest zwiększenie temperatury ciała po zażyciu leku. Ja tak miałam, ale bardzo szybko przeszło.

Elendil, w tej publikacji masz porównanie dawek neuroleptyków: https://academic.oup.com/schizophreniabulletin/article/42/suppl_1/S90/2413841

Może Ci się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zależy na co przeciwpsychotycznie to kwetiapina :smile:

Pytam tak ogólnie. Bo szukam coś na sen.

Trittico nie działa. Po mitrrze i miansie się tyje chyba?

Ogólnie bezpieczniejszy z leków jest kwetiapina czy chlorprotriksen na sen?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elendil, po kwetiapinie też się tyje. Generalnie mój lekarz mi powiedział, że nie ma takiego leku o działaniu uspokajająco-nasennym, który nie powodowałby zwiększonego apetytu. Chlorprothixen jest lekiem pierwszej generacji, kwetiapina- drugiej. Zatem między tymi dwoma wybierając- wydaje się, że kwetiapina będzie lepiej tolerowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bezpieczniejsza jest kwetiapina ale silniejszy sedatywnie ,a tym samym uspokajająco chlorprotiksen

-- 26 kwi 2018, 13:18 --

Ja po chlorprotiksenie ,który biorę ponad 4 lata nie przytyłem ani kilograma :D o ile przeciwlękowo przestał działać szybko o tyle nasennie działa tak samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bezpieczniejsza jest kwetiapina ale silniejszy sedatywnie ,a tym samym uspokajająco chlorprotiksen

-- 26 kwi 2018, 13:18 --

Ja po chlorprotiksenie ,który biorę ponad 4 lata nie przytyłem ani kilograma :D o ile przeciwlękowo przestał działać szybko o tyle nasennie działa tak samo

Ja biorę chlora już 7 lat nie da się tego odstawić. Raz wziąłem 25 mg kwetiapiny i nic . Tak przeciwlękowo przestaje działać ale nassenie cały czas działa

-- 27 kwi 2018, 13:45 --

Elendil, po kwetiapinie też się tyje. Generalnie mój lekarz mi powiedział, że nie ma takiego leku o działaniu uspokajająco-nasennym, który nie powodowałby zwiększonego apetytu. Chlorprothixen jest lekiem pierwszej generacji, kwetiapina- drugiej. Zatem między tymi dwoma wybierając- wydaje się, że kwetiapina będzie lepiej tolerowana.

No właśnie w tym problem że na tych uspokajających się tyje .

Ale najgorzej się tyje chyba po mitrze i miansie ?

Raz wziąłem 25 mg kwetiapiny i nic mnie nie usypiała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie w tym problem że na tych uspokajających się tyje .

Ale najgorzej się tyje chyba po mitrze i miansie ?

Raz wziąłem 25 mg kwetiapiny i nic mnie nie usypiała.

Co do tego, po czym najbardziej się tyje - to już kwestia indywidualna.

Co do kwetiapiny nasennie- porozmawiaj ze swoim lekarzem, może warto byłoby spróbować 50mg? Na mnie osobiście przez chwilę, kiedy byłam na tej dawce, działało super w kwestii usypiania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorsze jest to że moja twarz zrobiła się owalna bardzo rozsadzona w boki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kłopoty jak wykonam jakiś szybszy ruch robi mi się niedobrze nie wiem co to ale chyba muszę jakoś zwolnić,odpocząć mam w domu 2 opakowania kwetaplexu po 25mg i nie wiem może coś dołożyć od lekarza typu neurotop bo kiedyś mi dawał tylko nie wiem czy koniecznie muszę się nim faszerować czy wystarczy kwetaplex źle śpię dodam Niech się ktoś wypowie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię, czy przy dawkach 25 - 50 mg, czyli nasennych, się tyje. Brałam codziennie przez długi czas (miesiące, 2 lata? nie pamiętam) i nie miałam zwiększonego apetytu ani nic. Myślę, że prędzej np. załóżmy od 100 mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze,że na dłoniach i stopach wychodzi mi woda może to silny stres nie wiem ale chyba objaw czegoś innego lekarza mówi nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po czy się bardziej tyje po ketrelu czy promazynie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Psychiatra przepisał mi kwetiapine zamiast olanzapiny i arypiprazolu. Będzie lepszy? ? Najlepiej do tej pory czułem się na samej olanzapinie albo olanzapinie+amisulprydzie a teraz mam samą kwetiapinę w dawce rosnącej aż do 600 mg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mbleble1990, skoro Twój lekarz Ci ją przepisał, to chyba warto spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mbleble1990, skoro Twój lekarz Ci ją przepisał, to chyba warto spróbować ;)

No już dzisiaj wziąłem pierwszą tabletkę xd ciekawe jak będzie działać, mam nadzieję, że lepiej niż te wszystkie poprzednie leki a przerobiłem ich z 15 samych neuroleptyków. Mam zacząć od 25 mg, jutro 50 mg pojutrze 75, potem 100, potem 200, potem 400, potem 600 mg

Mam paczkę tabletek po 25 mg i drugą paczkę która ma po 200 mg jedna tabletka ;d

-- 19 maja 2018, 11:27 --

Działa nasennie mocno zauważyłem, problem, że biorę rano a docelowo mam brać 600 mg, a póki co 50 mg mnie tak zamula, że prawie zasypiam na stojąco no nic, zobaczę jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mbleble1990, niskie dawki powodują senność. Im wyżej, tym mniej jest odczuwalna, aż w końcu zanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z początku mulił strasznie, senność taka, że masakra, teraz już tego niema. Czuję się normalnie

W sumie tak jakbym cukierki łykał nic a nic nie czuję. Tak samo się czuję biorąc neuroleptyki i tak samo jak ich nie biorę. W sumie po żadnym neuroleptyku jeszcze nic nie poczułem. Działanie neuroleptyków się w ogóle jakoś odczuwa czy coś, bo nie wiem ?

W dniu 25.04.2018 o 11:57, Lusesita Dolores napisał:

Biore ketilept retard 300mg i spac mi sie chce w ciagu dnia :///

W dniu 25.04.2018 o 14:40, AlexCCC napisał:

Mam pytanie wczoraj wziąłem 25mg kwetaplexu normalnego przebudzilem się w nocy to poduszka była cała mokra bardzo co to znaczy kurna i czy to dobrze czy źle?

AlexCCC Też tak mam, dzisiaj rano wstałem a poduszka cała mokra ze śliny, jakiś ślinotok czy coś, po klopentiksolu miałem podobnie

Lusesita Dolores Spróbuj kwatiapinu o natychmiastowym działaniu w tabletkach po 25 mg w dawkach 25-50-75 mg ewentualnie 100 mg.

Tak jak pisał Heledore z początku jak brałem małe dawki 25 mg-100 mg w tabletkach o natychmiastowym działaniu to działało usypiająco a teraz np. kwetiapina o przedłużonym uwalnianiu w wyższych dawkach po 200-800 mg w ogóle nie działa na sen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to zmieniam zdanie, te 800-1000 mg które teraz biorę na wieczór też działa nasennie i to dosyć mocno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja po 50mg kwetiapiny mam silniejszy odjazd niż po 2mg klonazepamu i dołożeniu zolpidemu. 

Nie no neuroleptyki to znacznie silniejsze leki niż inne psychotropy, takie delikatne benzo które poza  uzależnieniem nie daje więcej uboków to jest miód przy nuerosach. 

Nie wyobrażam sobie przyjąć większej dawki neuroleptyków by poczuć je mocniej. Mam w sobie przed tym ogromy strach. Pamietam do dziś jak się zatrułem risperidonem.... już wolałbym schodzić z dużej dawki klona niż przechodzić takie nieokreślone gówno, taki stan umysłu trwający kilka dni po przedawkowaniu risperidonu. 

Do neuroleptyków z dużym dystansem i odpowiedzialnością. Tych leków nie ma się czuć, one mają działać i leczyć podobno.

Ja wróciłem do okazyjnego brania klona i zoelpidemu. Pomagają a nie szkodzą. Dawki nie zwiększam nigdy. Zawsze taka sama działa tak samo. Nie  ma mowy o "niedosycie". 

Wolę brać to niż okazyjnie np. olanzapinę, której próbowałem zamiast lżejszych leków nasennych, bo po prostu to są cieżkie leki, mają znacznie szerszy wpływ na mózg niz te przereklamowane benzo. No ale z chaosu powstał ład i z ładu powstanie chaos.

No ale każdy ma inaczej. Warto dzielić się doświadczeniami. Pozdrawiam

Edytowane przez ernest00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ale jak ten lek działa na nastrój, lęk? jaki jest efekt oprócz tego nasennego? przyjemny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno nie brałem kwetiapiny a problemy ze snem się zdarzają. Ciekawe jakby uwaliła. 100mg wrzucić to będzie pewnie odcinka od rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi