Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

160 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      114
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Lilith napisał:

Przy 450 mg zaczęły się napady obżarstwa. Oczywiście - przytyłam, ale coś za coś. Obecnie jestem na 300 mg. Z powrotem. W czerwcu wizyta i mam nadzieję, że kwetiapina pójdzie do odstawki. Wiesz...jeszcze tycie bym zniosła, gdyby ten lek działał. Problem polega na tym, że guzik daje i nadal mam ogromne problemy ze snem. Udało mi się już trochę zrzucić. Pewnie jak się pozbędę tego leku, to wrócę do swojej wagi. 

 

Na jaki lek zmieniłaś?

Na karbamazepine. Ćwiczę już jakoś od miesiąca, ale to nic nie pomaga. A do tego nowego leku nie jestem przekonana, chciałam porozmawiać z lekarka, bardziej jej opowiedzieć na jakie objawy go brałam, powiedzieć jakie inne leki brałam. Zeby może zmienić dawke, albo wrócić do chloroprotixenu. Ale moja lekarka tylko szybko wypisać receptę i pacjent z głowy. Jestem załamana depresja się pogłębia. Boje się że nie skończę studiów nie dam rady pójść do żadnej pracy i skończę w toksycznym domu na wsi. Leczę się już 7 lat, moje depresje są bardzo silne. Mam myśli, że trzeba w końcu spojrzec prawdzie w oczy: nie nadaje się do normalnego życia, owszem nie mam już myśli samobojczych mogę się umyć i kupić coś do jedzenia ale na tym moje siły się kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wolę być gruby niż cierpieć i nie brać leków.

Po 3 tygodniach przyjmowania Kwetiapiny oprócz lepszego snu i uspokojenia mam też gorszy nastrój i nie mogę wstać z łóżka. Mam jeszcze nadzieję, że to przejdzie bo na początku brania SSRI miałem podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ap40 napisał:

Ja chyba wolę być gruby niż cierpieć i nie brać leków.

Po 3 tygodniach przyjmowania Kwetiapiny oprócz lepszego snu i uspokojenia mam też gorszy nastrój i nie mogę wstać z łóżka. Mam jeszcze nadzieję, że to przejdzie bo na początku brania SSRI miałem podobnie.

Rozumiem, mam nadzieję, że nie przytyjesz dużo, to pewnie zależy też od dawki, jaką bierzesz? U mnie chyba ta kwetiapina sprawiała, że nic mi się nie chciało, bo teraz jestem na karbamazepinie od 2 dni i ku mojemu zdziwieniu jest trochę lepiej a i śpię, gdzie u mnie od zawsze to problem, ale trzeba jeszcze poczekać, żebym coś więcej mogła powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Mam pytanko. Czy Kwetaplex 150 mg można dzielić na pół? Nie ma on tej kreski do podziału tak jak w dawkach 100 mg, 200 mg i 300 mg, ale przecinarką w miarę równo tnie się na dwie połowy. Czy tak podzielony ma zachowane wszystkie właściwości lecznicze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@liptint Dzięki za podzielenie się doświadczeniem.
Jeszcze trochę pogooglowałem i znalazłem następującą wypowiedź psychiatry:

Cytat

jeśli jest to kwetiapina o normalnym uwalnianiu (bez oznaczenia XR lub SR) taką tabletkę można spokojnie przełamywać na pół. Nie powinno się dzielić tabletek o przedłużonym i zmodyfikowanym uwalnianiu- gdyż to zaburza strukturę tabletki i wchłanianie leku

Źródło: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-dzielic-tabletki-ketileptu
Archiwum: https://web.archive.org/web/20200523181330/https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-dzielic-tabletki-ketileptu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lilith napisał:

Mnie dawka 100 mg nawet nie ruszyła jeśli chodzi o spanie. Może kontakt z lekarzem?

W czwartek miałam wizytę i nie chce do niej dzwonić. 18.06 mam kolejna wizytę. A co się leczysz? Gdzieś wyczytałam że na bezsenność przewlekłą działa po kilku dniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ḍryāgan napisał:

Hmm, ja choruję na ChAD - w fazie depresji mogłem spać cały czas, w stanie manii w ogóle. Teraz jestem w remisji i śpię normalnie, bez wspomagaczy. A kwetiapina zbyt dobrze na mnie nie działała

A co się działo że nie działa zbyt dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem spytac jaka jest sytuacja w sferze seksualnej ? Libido spada, jak z reszta to wyglada? Jestescie senni za dnia? Planuje brac dawke 50mg wiec dosc mala , ma mnie tylko uspic bo biore tez Abilify ktory dosc mocno pobudza. 

 

Z gory dzieki za odpowiedz😃👍🏻🖐🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie bierze Ketrelu?

 

Jakby sie jednak ktos znalazl to moze mi powie jakiego dzialania moge sie spodziewac po 50mg Ketrelu ? Wczoraj wzialem pierwsza dawke i zamiast gladko noc przespac to ja jakis rozbudzony bylem wiercilem sie cala noc snu moze jakies kilka godzin bylo, wiec poszlo zupelnie w drugim kierunku😂😂 Mam nadzieje ze tak na stale nie zostanie hah.

Na gonitwe mysli bedzie mialo to jakies dzialanie? Zebym caly dzien nie mial tych samych mysli w glowie mysle powinno cos pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prosze czyli ktos bierze😃 bardzo milo. 

No ja 50 mg mam na sen niby bo biore tez Abilify ktore mnie troszke pobudza. Ale co wczoraj mialem to raczej pobudzenie niz uspienie. 
 

Ja potrzebuje cos na takie wiesz rozmyslanie w kolo o tym samym, a slyszaem ze Ketrel moze byc pomocny. Cos co by mnie odlaczylo od tych glupich mysli. 
 

Jaka dawka myslisz moze cos zdzialac? 😉 

Dzieki za odpowiedz. 😎🖐🏻👍🏻😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PiotrekLondon napisał:

 

Ja potrzebuje cos na takie wiesz rozmyslanie w kolo o tym samym, a slyszaem ze Ketrel moze byc pomocny. Cos co by mnie odlaczylo od tych glupich mysli. 
 

Jaka dawka myslisz moze cos zdzialac? 😉 

 

Wg wyników tego badania:  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15669891/ i artykułu przeglądowego: https://academic.oup.com/ijnp/article/15/8/1173/659400 na obsesyjne myśli może pomóc 100-200 mg (generalnie <300 mg) kwety. Jednak kwetę w takim wskazaniu stosuje się raczej jako add-on do SSRI, gdy te nie do końca działają, a nie solo: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0022395618312342

 

Poza tym, ze zwiększeniem dawki kwety, zwiększa się liczba odczuwanych skutków ubocznych. Pewnie dlatego lekarz przepisał Ci tylko 50 mg - typowo na sen. Poza tym, bierzesz już przecież Abilify, który w dawkach 15-20 mg też powinien działać na OCD. Trzymaj się 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, warning napisał:

Wg wyników tego badania:  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15669891/ i artykułu przeglądowego: https://academic.oup.com/ijnp/article/15/8/1173/659400 na obsesyjne myśli może pomóc 100-200 mg (generalnie <300 mg) kwety. Jednak kwetę w takim wskazaniu stosuje się raczej jako add-on do SSRI, gdy te nie do końca działają, a nie solo: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0022395618312342

 

Poza tym, ze zwiększeniem dawki kwety, zwiększa się liczba odczuwanych skutków ubocznych. Pewnie dlatego lekarz przepisał Ci tylko 50 mg - typowo na sen. Poza tym, bierzesz już przecież Abilify, który w dawkach 15-20 mg też powinien działać na OCD. Trzymaj się 🙂 

 

Kurcze widze na dziewczyny mozna liczyc , kochane jestescie 😝Abilify od dzis wchodzs na 10mg 😁Powera daje nie zaprzecze.Tylko on tak pobudzajac jakos tych mysli nie wylacza.

 

No nic , lecimy z tematem , obserwujemy i do przodu. Dziekuje raz jeszcze 😃👍🏻🖐🏻😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiotrekLondon Ja biorę Ketrel już około roku. Zaczynałem od dawki 100mg na noc, pamiętam spałem bardzo głęboko, wstawałem bardzo wyspany, potem rano czułem lekkie osłabienie, w dzień czułem niesamowitą równowagę psychiczną, myśli toczyły się bardzo logicznie, jednym ciągiem, zero chaosu. Potem brałem 150mg i teraz biorę 200mg. Te 200 to lekarz mówi, że to już dawka bardzo mocno stabilizująca i przeciwdepresyjna. Na tej 200 to jestem pewny siebie bardzo, miewam łagodne stany maniakalne, czuje jakbym miał taką zaporę w głowie chroniącą mnie przed przykrymi emocjami. Znaczy to się najbardziej dzieje wieczorem i w nocy. Rano bywam lekko przytlumiony czasem. Te 50mg to tylko nassenie i lekko tłumiąco może działać, ale na pewno nie stabilizująco. Dawka stabilizująco-przeciwdepresyjna to tak od 200 przeważnie, czasem 150. Im większa dawka tym Ketrel bardziej oddziałuje na receptory. Pamiętaj też, że neuroleptyki osiągają swoje PEŁNE działanie dopiero po 12-36 tygodniach, tu trzeba być bardzo cierpliwym, więc nie dziw się, że na początku trochę zamula czy coś. 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×