Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

160 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      114
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

  5 godzin temu, marcinzen napisał:

biorę 4 dzień XR 50 mg i czuję się gorzej. odrealnienie, dysocjacja. Ktoś tak miał?

 

Miałam tak. 

Powinno minąć. 

 

jak szybko powinno się uspokoić (uboki). 
Do jakiego innego leku , wchodzenie na dawkę, można przyrównać gorszy okres wstępny kwetiapiny?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marcinzen napisał:
  5 godzin temu, marcinzen napisał:

biorę 4 dzień XR 50 mg i czuję się gorzej. odrealnienie, dysocjacja. Ktoś tak miał?

 

Miałam tak. 

Powinno minąć. 

 

jak szybko powinno się uspokoić (uboki). 
Do jakiego innego leku , wchodzenie na dawkę, można przyrównać gorszy okres wstępny kwetiapiny?

 

 

W moim przypadku kilka dni... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiana arypiprazolu na kwetiapine i szczerze mowiac, to w dzien czuje sie bardziej od rana aktywizowany niz na abilify. U mnie wszystko dziala na odwrot. Ale agonisty D2 zawsze mnie bardziej otepialy niz aktywizowaly, a antagonisci odwrotnie np. rispolept.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 12:46, Lilith napisał:

U mnie głównie na sen. Lekarz kazał brać kwetiapinę także rano. Podejrzewam, że ma wspomagać inne leki jeśli chodzi o wyciszanie lęku i depresję. 

Ogólnie, kwetiapina zaskoczyła. Zareagowałam na 150 mg. Przespałam całą noc. Na razie spróbuję utrzymać tę dawkę. A jak nie, to lekarz kazał zwiększyć do 200 mg. Ulżyło mi jak się wreszcie wyspałam. Zobaczymy, co będzie dalej.

A ile Ci kazal brac rano ? Mi 25 rano i 25 wieczorem, ale poki co boje sie wziac tego rano, dopoki nie bedzie wolne na 3 kroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Ja biorę ketrel już z 10 lat. Na początku to były duże dawki, w klinice. Potem zeszłam dość szybko do minimalnej - 25 mg. Przy gorszym samopoczuciu max 100mg dziennie. 

Po 25 mg zasypiam zwykle w locie, dosłownie "ścina" mnie. To wielka zaleta kwetiapiny, bez snu byłam wyczerpana. 

Z minusów - już w klinice przytyłam z 15 kg, potem kolejne 10 kg i nie mogę tego zrzucić tyle lat. Bardzo mi też rósł poziom złego cholesterolu, puchnę od wody, mam ciągle zaparcia i często napady głodu. 

Mimo nawrotów choroby chciałabym teraz odstawić ten lek. Brać go ewentualnie doraźnie przy bezsenności, a nie co noc. Niestety będzie chyba jednak trudno. Wczoraj pierwszy raz nie wzięłam tych 25 mg i nocka prawie nieprzespana. Spróbuję kroić te tabletki. 

Innych leków nie biorę, bo przetestowałam już chyba wszystkie i tylko mi szkodziły. Pomaga mi sport. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko działa nasennie. Chciałbym go zastąpić antydepresantem (pobudzającym na dzień) i zrezygnować z Ketrelu całkowicie. Zostawić Abilify jako nowocześniejszy lek przeciwpsychotyczny. Dawniej, na początku leczenia, pobudzał mnie Abilify ale to już przeszłość. A szkoda, bo miałem niezłą formę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy komuś zdarzyło się przekrajać tabletki Ketrelu? Są bardzo małe. Ja biorę teraz rano 25 mg i wieczorem 25 mg. Dzisiaj po porannej dawce same mi się oczy zamykały, byłam bardzo senna. Nie jestem pewna, czy nie będę chciała dzielić tej dawki porannej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zacząłem znowu brać lęki.Psychiatra przepisałem 100mg kwety normalnej na noc i 50mg kwety xr  o przedłużonym uwalnianiu rano.Brałem ją najwyżej tydzień kiedyś wcześniej.Mam pytanko czy ta senność zmniejszy się w znacznym procencie po 3 czy 4 tygodniach jak się organizm nasyci czy będę taki jak teraz jak nie to ja to pier... e😉Jeszcze jedno miałem do wyboru Olanzapinę lub kwetiapine Olcia jest dobra ale te tycie i takie zmęczenie czasami, dobrze się jedynie ją odstawiam bo w moim przypadku nie odczułem odstawienia a jak z kwetą może być tak samo czy gorzej?Dzięki za jakieś wypowiedzi i pozdrawiam ciepło 😀👍✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę na psychozę niby bo przesadzałem z dragami ale jakiś wiekszych i typowych objawów psychozy nie mam.Po prostu chcę uspokoić nerwy i wyciszyć się bo jestem na maxa roztrzęsiony, znerwicowany, lęki też są jakieś i napięcie nieziemskie. Biorę jeszcze fluanxol 1mg rano i w południe 1mg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwetiapina jest znacznie łagodniejszym i lepszym lekiem od olanzapiny. U mnie olaznapina powodowała nienaturalne napięcie mięśni i przede wszystkim - tycie. Z anorektyka zamieniłem się w grubasa. Teraz waga jest stabilna, chociaż dalej mam brzuch. Kwetiapina napewno Ci pomoże, a senność po pewnym czasie zmniejszy się. Ja biorę 100mg Kwetiapiny wieczorem, 22.5 (1.5 tabletki) Abilify i 50 mg Setaloftu rano, na dzień. Odkąd mam Setaloft, lepiej sypiam, bo Ketrel chociaż uspokaja, to już nie działa nasennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

czy jest tu ktoś kto bierze kwetiapine w epizodach hipermanii w chorobie afektywnej dwubiegunowej?

 

Mojej bliskiej osobie przypisano właśnie ten lek na manię ale póki co działa tylko nasennie, po przebudzeniu mania dalej występuje.


po jakim czasie można zauważyć pierwsze efekty wyciszenia w takim stanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 od pół roku biorę 50mg kwetiapiny rano i 150mg wieczorem. Pomaga mi na spanie i na lęki. Ale niestety przytyłam po niej jakieś 5kg a już wcześniej moja waga była w górnej granicy normy. Dołączyłam ruch, ale póki co waga nie spada.No i chyba będziemy z lekarka za 2 tygodnie zmieniać ten lek (mam się jeszcze poobserwować bo ćwiczę i spaceruje dopiero od 10 dni). Zastanawiam się tylko co moze mi pomóc w razie zmiany. Brałam przed kweta pernazyne chloroprotiksen i pramolan, ale leki te okazały się niewystarczające. Pamiętam, że kiedyś brałam też mianseryne na spanie, ale teraz potrzebuje i na spanie i na napięcie nerwowe i to czegoś mocnego typu 200mg kwety. Na pewno odpada olanzapina i lamotrygina (tycie i wysypka). Myślałam o Abilify, bo to też lek nowszej generacji. Może moglibyście podpowiedzieć, co mogłoby mi pomóc. Zaznaczam, że ostateczna decyzję podejmie lekarz. Ale ja jako królik doświadczalny chciałabym się jednak co nieco orientować w temacie ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Kwetaplex od 8 dni w dawcę 100 mg + Paroxinor 40 mg do tego Sulpiryd 50 mg, który odstawiam. Obecnie mam dzieki temu lepszy sen, zniknął niepokój i złagodniały lęki. Jestem też niestety ospały i zmęczony i nie chce mi się od razu wstać z łóżka. Chętnie przeczekam 4 tygodnie by poznać pełne działanie leku bez objawów niepożądanych. Kusi mnie jednak żeby na pewien czas zmniejszyć dawkę o połowę by jakoś przeżyć ten czas ponieważ nic mi się za bardzo nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×