Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno olanzapina jest stabilizatorem

nastroju chyba że coś znowu pomyliłem a kwetiapina też?I czy kochani kwetiapina ma w sobie możliwość pomocy na niestabilność emocjonalną.Chodzę do lekarza trochę starej daty wiecie jak z nimi jest a czekać 3 miechy na innego albo jeździć gdzieś nie mam już siły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest na zaburzenia emocjonalne coś żeby je ostudzić bo co jakiś czas mną targają a perazyna którą brałem i inne neuroleptyki mam wrażenie pogorszyły sprawę mogę się mylić ale tak mi się wydaje.Jestem cały gorący szczególnie w nocy aż nie mogę spać coś okropnego może to jakiś rodzaj nerwicy a idzie teraz wiosna więc będzie pewnie jeszcze gorzej pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bezpieczniejszy z leków jest kwetiapina czy chlorprotriksen na sen?

 

Bezpieczniejsza jest kwetiapina ale silniejszy sedatywnie ,a tym samym uspokajająco chlorprotiksen

 

-- 26 kwi 2018, 13:18 --

 

Ja po chlorprotiksenie ,który biorę ponad 4 lata nie przytyłem ani kilograma :D o ile przeciwlękowo przestał działać szybko o tyle nasennie działa tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bezpieczniejszy z leków jest kwetiapina czy chlorprotriksen na sen?

 

Bezpieczniejsza jest kwetiapina ale silniejszy sedatywnie ,a tym samym uspokajająco chlorprotiksen

 

-- 26 kwi 2018, 13:18 --

 

Ja po chlorprotiksenie ,który biorę ponad 4 lata nie przytyłem ani kilograma :D o ile przeciwlękowo przestał działać szybko o tyle nasennie działa tak samo

 

 

Ja biorę chlora już 7 lat nie da się tego odstawić. Raz wziąłem 25 mg kwetiapiny i nic . Tak przeciwlękowo przestaje działać ale nassenie cały czas działa

 

-- 27 kwi 2018, 13:45 --

 

Elendil, po kwetiapinie też się tyje. Generalnie mój lekarz mi powiedział, że nie ma takiego leku o działaniu uspokajająco-nasennym, który nie powodowałby zwiększonego apetytu. Chlorprothixen jest lekiem pierwszej generacji, kwetiapina- drugiej. Zatem między tymi dwoma wybierając- wydaje się, że kwetiapina będzie lepiej tolerowana.

 

No właśnie w tym problem że na tych uspokajających się tyje .

Ale najgorzej się tyje chyba po mitrze i miansie ?

 

Raz wziąłem 25 mg kwetiapiny i nic mnie nie usypiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopoty jak wykonam jakiś szybszy ruch robi mi się niedobrze nie wiem co to ale chyba muszę jakoś zwolnić,odpocząć mam w domu 2 opakowania kwetaplexu po 25mg i nie wiem może coś dołożyć od lekarza typu neurotop bo kiedyś mi dawał tylko nie wiem czy koniecznie muszę się nim faszerować czy wystarczy kwetaplex źle śpię dodam Niech się ktoś wypowie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbleble1990, skoro Twój lekarz Ci ją przepisał, to chyba warto spróbować ;)

No już dzisiaj wziąłem pierwszą tabletkę xd ciekawe jak będzie działać, mam nadzieję, że lepiej niż te wszystkie poprzednie leki a przerobiłem ich z 15 samych neuroleptyków. Mam zacząć od 25 mg, jutro 50 mg pojutrze 75, potem 100, potem 200, potem 400, potem 600 mg

Mam paczkę tabletek po 25 mg i drugą paczkę która ma po 200 mg jedna tabletka ;d

 

-- 19 maja 2018, 11:27 --

 

Działa nasennie mocno zauważyłem, problem, że biorę rano a docelowo mam brać 600 mg, a póki co 50 mg mnie tak zamula, że prawie zasypiam na stojąco no nic, zobaczę jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku mulił strasznie, senność taka, że masakra, teraz już tego niema. Czuję się normalnie

W sumie tak jakbym cukierki łykał nic a nic nie czuję. Tak samo się czuję biorąc neuroleptyki i tak samo jak ich nie biorę. W sumie po żadnym neuroleptyku jeszcze nic nie poczułem. Działanie neuroleptyków się w ogóle jakoś odczuwa czy coś, bo nie wiem ?

W dniu 25.04.2018 o 11:57, Lusesita Dolores napisał:

Biore ketilept retard 300mg i spac mi sie chce w ciagu dnia :///

W dniu 25.04.2018 o 14:40, AlexCCC napisał:

Mam pytanie wczoraj wziąłem 25mg kwetaplexu normalnego przebudzilem się w nocy to poduszka była cała mokra bardzo co to znaczy kurna i czy to dobrze czy źle?

AlexCCC Też tak mam, dzisiaj rano wstałem a poduszka cała mokra ze śliny, jakiś ślinotok czy coś, po klopentiksolu miałem podobnie

Lusesita Dolores Spróbuj kwatiapinu o natychmiastowym działaniu w tabletkach po 25 mg w dawkach 25-50-75 mg ewentualnie 100 mg.

Tak jak pisał Heledore z początku jak brałem małe dawki 25 mg-100 mg w tabletkach o natychmiastowym działaniu to działało usypiająco a teraz np. kwetiapina o przedłużonym uwalnianiu w wyższych dawkach po 200-800 mg w ogóle nie działa na sen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×