Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Bo wszyscy mają dość tych samych pytań. Kwenta raczej nie powoduje akatyzji nawet w dużych dawkach a co dopiero w niskich.

 

Kweta jak najbardziej powoduje akatyzję. Szczególnie w dawkach tych niższych. Nie jest to akatyzja tak silna jak np. przy aripiprazolu ale da się ją bardzo przykro odczuć.

Można też podpiąć zespół niespokojnych nóg. To jest naprawdę nieprzyjemny stan, już po 50mg kwetiapiny można to poczuć i szarpać nogami w lewo i prawo.

Także nie pisz, że "raczej" nie powoduje bo nie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kweta jak najbardziej powoduje akatyzję...... To jest naprawdę nieprzyjemny stan, już po 50mg kwetiapiny można to poczuć i szarpać nogami w lewo i prawo. .

 

No proszę Cię, brałem 100 mg przez kilka miesięcy i żadnej akatyzji nie uświadczyłem, tym bardziej szarpań nogami :). Na pewno to kweta u Ciebie powodowała takie objawy ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej to jak z tym Ketrelem może raz działać a raz nie? Jeśli chodzi o działanie nasenne.

Bo niewiem czy dać mu jeszcze szansę.

Lekarka mi powiedziała że jak po dwóch dniach nie zadziała to mam przejść na lerivon.

Cholerka, nie lubię takiego kombinowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jusia880, u mnie, tak jak pisałam wcześniej. Zawsze możesz mu jeszcze dać ze 2-3 dni.

 

Luxor, to, że Ty nie doświadczyłeś to nie znaczy, że inni nie mogli tego doświadczyć. Wiadomo przecież, że każdy na leki reaguje nieco inaczej.

 

A to pomogło ci coś innego na spanie ?? Może też jestem takim odosobnionym przypadkiem na którego kweta nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Kwetaplex XR 400 na noc. Dobrze po nim zasypiam niestety już po 2 h się budzę i potem śpię przerywanym snem. Mam lęki w nocy . Do tej pory lek działał bardzo dobrze i niestety od czwartku mam problemy ze spaniem. A wy jakie macie doswiadczenia. Nie wiem czy zwykły ketrel nie byłby lepszy w porównaniu do kwetaplexu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że Kwetaplex XR 400 już nie dziala nasennie tak jak kiedyś. Macie może porównanie jak działa Tisercin w porównaniu do Kwetaplexu. Bo pewnie czeka mnie zmiana leku a nie chcę takiego po którym się tyje i nie wiem jakie macie doświadczenia z Tisercinem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę kwetaplex xr o godz 17. Usypiam dopiero o 24. Najgorsze jest to że wieczorem włączają mi się objawy somatyczne straszny niepokój bicie serca problemy z oddychaniem i dlatego nie umiem usnąć. Ratuję się hydroksyzyną i propranololem ale hydroksyzyna już powoli przestaje działać. Będę prosiła lekarza o zmianę leku na spanie tak abym usypiała godzinę po zażyciu leku. Zastanawiam się czy zwykły ketrel nie byłby lepszy czy ewentualnie tisercin. Nie godzę się na szpital tyg temu wyszłam stamtąd i dobrze się czułam

 

-- 29 gru 2017, 08:54 --

 

Biorę kwetaplex xr o godz 17. Usypiam dopiero o 24. Najgorsze jest to że wieczorem włączają mi się objawy somatyczne straszny niepokój bicie serca problemy z oddychaniem i dlatego nie umiem usnąć. Ratuję się hydroksyzyną i propranololem ale hydroksyzyna już powoli przestaje działać. Będę prosiła lekarza o zmianę leku na spanie tak abym usypiała godzinę po zażyciu leku. Zastanawiam się czy zwykły ketrel nie byłby lepszy czy ewentualnie tisercin. Nie godzę się na szpital tyg temu wyszłam stamtąd i dobrze się czułam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Uzależnia.

 

-- 23 gru 2017, 22:40 --

 

Ale ja brałam kosmiczne dawki. Nawet 1600mg

Ile najwięcej w jednej dawce brałaś? Jakie były efekty?

Mnie jednorazowa dawka 400mg powodowała jakieś gwałtowne zmiany ciśnienia, zawroty głowy, prawie omdlenia. Tak do 200 mg było w porządku, zasypiałem, powyżej było już nieprzyjemnie,

Poza tym po dawce 400mg mocno przytyłem i 80% czasu myślałem o jedzeniu, co znacznie obniża komfort funkcjonowania.

Jedynie 200mg SR działało w miarę przyjemnie na mnie, ale też trochę zamulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie do zwykłego Kwetaplexu a Kwetaplexu XR Jak brałam zwykły to po pół godz usypiałam a w dzień nie byłam zamulona. A biorąc XR o 18 wg zaleceń lekarza o 22 nogi robią mi się sztywne bezwładne i zasypiam o 1 w nocy i do popołudnia chodzę jak naćpana. Bo ja bym wolała zwykły tylko boję się czy lekarz przepisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie do zwykłego Kwetaplexu a Kwetaplexu XR Jak brałam zwykły to po pół godz usypiałam a w dzień nie byłam zamulona. A biorąc XR o 18 wg zaleceń lekarza o 22 nogi robią mi się sztywne bezwładne i zasypiam o 1 w nocy i do popołudnia chodzę jak naćpana. Bo ja bym wolała zwykły tylko boję się czy lekarz przepisze

ketrel, tani i po godzinie śpisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ketrelu/ ketilept czy powodował u kogoś głównie pytam panie nadmierne wypadanie włosów? Nie mogę znaleźć tej informacji czytając tyle stron a bardzo mi zależy na odpowiedzi bo od 3 miesięcy wypadają garściami i jedyne po wielu badaniach co mi przychodzi do głowy to ketilept brany na sen w ilości 100mg , mniej więcej z przepisaniem mi tego leku zaczęła się jazda z włosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi lekarka przepisala 25mg kwetiapiny na noc.Po przebudzeniu sie jakas masakra,chodzenie po scianach zamula caly dzien.Dobudzic sie nie moglem,kawa za kawa,a i tak spac mi sie chcialo.Po paru dniach odstawilem lek.Fakt ten zglosilem lekarzowi.Na co lekarz,ze ten lek na mnie tylko tak dziala.Innych to niby aktywizuje.Lecz jak tutaj czytam to okazuje sie,ze nie tylko ja tak mam.A raczej wiekszosc osob.Nie wiem skad lekarz ma takie inf.Albo po prostu nie muwia prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram brałam kiedyś ale nic się z włosami nie działo, już przerobilam trochę leków w swoim życiu i pierwszy raz coś takiego choć nie chce narazie zalać winy na ten lek bo może to sprawy hormonalne, choć wszystkie wyniki w normie, ale zaczynam o to podejrzewać ketilept i zostało mo tylko teraz samowolne odstawienie aby się przekonać. Czy ktoś się orientuje ile czasu zajmie wydalanie z organizmu kwetiapina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzki za odpowiedź to byłoby pięknie gdyby tylko ok 9 h pozostawal we krwi choć nie wiem czy to jest zależne od czasu i ilością brania leku. Ja jakieś 3/4 w dawce 100mg czasami 200 aleialo to być tylko na sen a ja od tych włosów ostanę kolejnego zala mania nerwoweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył ktoś z was po kwetaplex? mam wrażenie, że tyje po tym dziadostwie. Najchętniej bym odstawiła, ale dobrze mi robi z głową, więc będę musiała dostać coś w zamian jeżeli to od tego leku. Nie ma tragedii przytyłam tylko 3kg, ale nie chcę już tyć ani kg więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×