Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W mojej przychodni zmienil sie lekarz i stwierdzil, ze kwetiapine xr ktora biore o 21:00 ( poprzedni lekarz mowil ze dwie godziny przed snem) biore za pozno. Że nawet producent podaje, ze powinno sie ja brac kolo 18. Nie moge nigdzie znalezc tej informacji. Slyszal ktos cos o porze brania kwetiapiny xr ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś muli jakaś wersja kwetiapiny o spowolnionym uwalnianiu to polecam poeksperymentować w firmami. Mnie Kvelux SR zamulał podwójnie, czyli szybko zamulał po wzięciu wieczornej tabletki i szybko zwiększał apetyt i po około 10-12 godzinach od wzięcia wieczornej dawki znów czułem się bardzo senny. Więc często po przespanej nocy znów musiałem iść zaraz spać na chociażby godzinę. A już Kventiax SR wchodził łagodniej i bardzo powoli czułem po przyjętej wieczornej dawce, że zaczyna się ten lek wchłaniać i dopiero po kilku godzinach apetyt rósł. A po 10-12 godzinach już nie było żadnej senności, ani zwiększonego apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś posiada jakieś informacje o leku o nazwie "ketrel"? Mój dziadek w marcu dowiedział się, że ma nowotwór płuc. W czerwcu dostał udaru i od tego czasu miewa ataki padaczki. Ostatnio spadł mu poziom krwinek czerwonych i trafił do szpitala. Po wyjściu z niego zapoznałam się z jego kartą i doczytałam się, że podawali mu lek na schizofrenię ketrel. Dodam, że żaden lekarz nie stwierdził u dziadka nawet depresji. Zastanawiam się czy nie trafił w ręce jakiejś niekompetentnej osoby. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę asertin 150mg i trittico 75mg na noc.Asertin bardzo długo się u mnie wkręca i wciąż mam poranne lęki.Czy ketrel ma działanie przeciwlękowe? Gdyby brać go np.tylko na noc mógłby dac pozytywne efekty rano?

 

Brałem 25-50mg. Nie pamiętam, może po godzinie czy po dwóch tak mnie ścinało z nóg, że musiałem pospać trochę. Senność bardzo intensywna i mocna. To samo w sobie troszkę uspokajało mnie. Ale co z tego, gdy później w dzień byłem bardzo spięty i miałem lęki. Kwetiapina wręcz działała na mnie lękorodnie Ale ja ogólnie jestem dziwny przypadek. Może na Ciebie inaczej zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie od trazodonu, a jezeli nie pomaga, to przechodzi sie na leki z grupy NaSSa (mirtazapina/mianseryna), te drugie maja kilka skutkow ubocznych (tycie, zamula), ale swietnie sie sprawdzaja w takich problemach. Powiedz lekarzowi, ze jest skonczonym idiota i pojdz do innego proponujac mu trazodon na poczatek.

 

Warto tez suplementowac sie magnezem, bo ulatwia zasypianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Za drugim razem sennosci na tritico już nie było. Lekarz wymyślił ketrel.

2. Czyli mówicie że to konował jeżeli wrzucił mnie na neuroleptyk? Cały dzień bylam pół przytomna.

3. Mianserna tuczy? Mogę ją wziąć dzień po 75mg ketrelu?

 

Nie dodają tego w nerwicy lekowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×