Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

łączę z sertaliną, wcześniej brałem olanzapinę z sertaliną, potem z fluoksetyną no a od roku kwetiapine z sertaliną, aa i jeszcze abilify się przewinęło, problem z bezsennością pojawił się po tym jak odstawiłem olanzapine na 2 mies, no i tak zostało.. wcześniej spałem do 12h bez problemu a teraz po kwetiapinie wyciskam max 4-5h :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syntex jeśli dobrze spałeś po olanzapinie to powinieneś dobrze zareagować na leki wymienione przez elfrida - mirtazapinę lub mianserynę, ew. trazodon. Wszystkie te leki poprawiają sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syntex, to bez neuroleptyków się nie obejdzie, a łączenie antydepresantów nie jest wskazana. Na pocieszenie - bierzesz i tak małą dawkę "tylko" 200mg?. Jeśli kwetiapina tak Cię muli może porozmawiaj z lekarzem o arypiprazolu lum amisulpirydzie. Z drugiej strony w zwykłej formie kwetiapiny, jeśli bierzesz w jednej dawce na noc, nie powinieneś odczuwać takich skutków przez cały następny dzień. Innym wyjściem jest przejście na formę kwetiapiny XR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wg was powoduję u mnie tak masakryczną bezsenność? 5 nad ranem a ja już chodzę po domu.. ogólnie kwetiapina pomaga mi zasnąć i tak z 3h trzyma lecz i tak mimo to nie raz się budzę kilka razy.. Coś tu jest nie tak, rozumiem gdybym miał z 70 lat ale ledwo trochę ponad 20 mam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano 100mg i 200mg na noc, arypiprazol brałem i nie mogę po tym zasnąć więc odpada, a czym różni się wersja xr (przedłużone uwalnianie) w praktyce od zwykłej? jak to odczuję?

 

przede wszystkim bierzesz jedną dawkę 300mg na noc - 3,4godziny przed snem. Nie ma porannej dawki, więc nie ma zmulenia i senności w dzień - jeśli już to znikoma. U mnie Symquel XR 300 mg sprawdził się świetnie, odczułem dużą różnicę po przejściu na kwetiapinę w formie o przedłużonym uwalnianiu. Działanie bardziej wyważone i zrównoważone. brainster też chwalił na forum.

Obecnie z kwetiapiną biorę z niewielką dawkę lamotryginy, ale powyższą różnicę odczułem jeszcze przed jej włączeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaotic, przypomnij swoją diagnozę.

Chętnie napisałbym kilka zdań o kwetiapinie, ale ilekroć coś pochwalę, potem się pierdzieli ;)

 

A co się pierdzieli? Może się pierdzieli, bo często zmieniasz antydepresanty? Jak już wjedziesz na stała dawkę wenli, która będzie działać przeciwlękowo, powinno być bez jakichś zmian.

Ja obecnie biorę 300 mg kwetiapiny i 50mg lamotryginy (uboki się zmniejszyły, trochę mnie zmotywowała) i jest pytę jeża :D Żadne sztucznie uspokajające benzo i sztucznie pobudzające antydepy nie powodują takiej równowagi i dobrego nastroju constans. :great::great::great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Po prostu nie lubię chwalić danego leku, żeby nie zapeszyć :P - chciałem pochwalić kwetiapinę, ale się powstrzymałem z tego właśnie powodu ;)

Jedyne co mogę, to podpisać się pod Twoimi dwoma ostatnimi zdaniami ;)

Na poniedziałek zamówioną mam w aptece wersję XR. Mam nadzieję, że zadziała jak trzeba, bo przy klasycznej wersji mam wrażenie, jakby popołudniu działanie leku słabło. A dzielić dawki na dwie nie mogę, bo najzwyczajniej w świecie po każdej dawce zasypiam.

Kwetiapiny i lamotryginy nie ruszam. 225mg wenli to najlepsza kombinacja dawki+leku, która na mnie działa przeciwlękowo. Za parę dni wskoczę na 150, tydzień później na 225 i na tych trzech lekach w stałej dawce pozostanę - mam nadzieję - jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra łykam wersję XR, zdam relację. Nie wiem dlaczego, ale w przeciągu ostatnich kilku dni gorzej mi się wstaje i śpię po 2 godziny dłużej niż zawsze, mimo że dawki nie zwiększałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka. Pijesz, pijesz i ch*j to daje. Mnie pomaga guma do żucia.

Kwetiapina rzeczywiście mogłaby się sprawdzać w depresjach jednobiegunowych, u osób które nie reagują na SSRI, tylko pytanie, ile kasy musiałaby taka osoba wyłożyć, by kupować nierefundowaną kwetę w dawce 200-300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Moja diagnoza to depresja z zaburzeniami lękowymi. Od ponad miesiąca biorę Trittico w dawce 150 mg przed snem. Lęk się trochę wyciszył ale cały czas non stop myślę, analizuje, wyszukuje sytuacji w których mój lęk może się wybić. A głównie boję się …Schizofrenii. Lekarka i psycholog mi powiedziały, że to nie schizofrenia ale ja doszukuje się w sobie kolejnych objawów (chyba za mocno naczytałem się o tej schizofrenii). No i dziś Pani Psychiatra kazała mi dołączyć Ketrel w dawce 25 mg na noc. Zgooglowałem i już lęk i panika, że to lek właśnie na schizofrenię. Proszę powiedzcie czy ktoś z Was bierze ten lek w podobnych zaburzeniach do moich?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×