Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bóle mięsni , i kości.


ewaryst7

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś od rana mam cały dzień, a depresję mam także. Poleciałam oczywiście zrobić morfologię, czy to aby na pewno nie coś GROŹNEGO W KOŚCIACH, ale wyszło idealnie. Do tego dziś mnie zęby bolą.

Spoko... <ściana>

Wmawiam sobie każdą chorobę na świecie. I chyba mam ich wszystkich objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę... A Już myślalam , że tylko ja tak cierpię..Okropne to jest.Mnie bolą glownie mięsnie ud.Przypomina to zakwasy.A przecież nie uprawiam żadnego sportu.No może , prócz głowkowania NA CO JESTEM CHORA?:)Powiedzcie , jak długo to macie.I czy są to bole wędrujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja ma mnóstwo twarzy i może się manifestować różnymi dziwnymi dolegliwościami.

Studiuje na stomatologii i podczas praktyk na klinice po zrobieniu choćby jednego zęba, co normalnie dentyście zajmuje pół godzinie, a mnie - bo się dopiero uczę - nawet do 1,5 h, muszę odpocząć co najmniej 20 minut. Najchętniej bym się położył gdzieś na łóżku.

 

Mam tak obolałe mięśnie, wszystkie! Szczególnie bolą też lędzwia, plecy, kark, szyja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest to ewidentnie bol napięciowy.Ale u mnie pewnie też.Czy ten bol szybko mija?

 

U mnie jest to bardziej takie ciągłe zmęczenie przechodzące w ból w skrajności.

 

Jeżeli pytasz o chorobę stricte zwyrodnieniową no to jedynym badaniem jest prześwietlenie stawu plus rozpoznanie kliniczne po charakterystycznych objawach jakimi są ból podczas poruszania się, poranna sztywność w stawach i ograniczenie ruchowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwam to bardziej jako takie prawie bolesne zmęczenie, znużenie mięśni, stan taki jak w rekonwalescencji po grypie, albo innej wirusowej chorobie. Że mięśnie namacalnie nie bolą t.j. nie mogę wskazać palcem źródła bólu tylko jest takie tępawe uczucie dyskomfortu.

 

Tak samo jest ze stawami, często strzykają, ale to nie stan zapalny, bo wtedy jest uczucie jakby staw był za mały na kość albo widać zaczerwienienie lub przy dotknięciu robi się bolesny lub można wyczuć cieplejsze miejsca na stawie - wtedy wiadomo, że w środku jest zapalenie.

 

To jest u mnie ze stawami kolejny podobny problem męczliwości. Są one takie obolałe, ale nie jest to spunktualizowany ból, tylko taki ból jakby ze zmęczenia. Są one znużone, jakby przeciążone. Nie bolą przy chodzeniu, czy nie są sztywne, ale często jak zasiedzę się w jednej pozycji to, to tak jakbym się "zastał".

 

Zastanawiałem się co może być przyczyną takiego stanu i myślę, że przynajmniej część z nas mieć tak zwany zespół przewlekłego zmęczenia tzw. CFS.

 

Tzn. na uczelni różnie się mówi na jego temat, że to tak naprawdę worek dla wszelkich niewyjaśnionych schorzeń, które w sumie nie są bardzo obciążające, ale uprzykrzają życie. W książkach piszą, że dopada to ludzie szczególnie młodych i wcześniej aktywnych życiowo.

 

Ale ja wiesz nie przyjmuję wszystkiego tak jak mi podają, tylko tak czasem lubię sobie sam przemyśleć te różne wiadomości co nam na wykładach serwują, bo w medycyna to nie matematyka i tam nie zawsze 2+2=4.

 

To, co nauka wie, to to, że CFS nie ma ustalonej przyczyny tzw. etiologii i dlatego nie wiadomo jak to leczyć. Wiadomo tyle, że ustalono jakieś tam ramy najskuteczniejszych terapii i wśród nich jest stosowanie leków antydepresyjnych, psychoterapia, ćwiczenia, zdrowe żywienie itd. Dlatego CFS uważa się za zaburzenie psychosomatyczne.

 

Ale ja sobie myślę, że w sumie tak być nie musi. Bo nie można powiedzieć, że znamy wszystkie patogeny. A jest coś takiego jak choroba typu MUS czyli medically unexplained symptoms - czyli objawy niewytłumaczone medycznie. I to wcale nie znaczy, że choroba pochodzi z głowy, tylko tyle że na podstawie przeprowadzonych badań nie da się wysnuć nic nt. przyczyny choroby, choć taka może istnieć.

 

Czasami o różnych rzeczach się słyszy. Ja natomiast jestem pokorny wobec nauki i natury, bo tak naprawdę jaką część rzeczywistości znamy, jak niewiele procesów rozumiemy?

 

Np. w Rosji był taki przypadek, że faceta chciano leczyć na raka płuc, zrobiono biopsję "guza" na płucu i okazało się, że to ... gałązka sosny czy innego drzewa! Niemożliwe jest że wciągnął ją tak głęboko, więc musiała dostać się tam jako nasionko... Autentycznie widziałem zdjęcia tego materiału z biopsji. Choć niektórzy mówi, że to mistyfikacja.

 

Innym razem gość chodził po lekarzach, bo miał jakieś takie dziwne dolegliowości neurologiczne. Skarżył się nawet na zdziedzinnienie. No wszystko wychodziło OK. W końcy nuerolog chyba dla świętego spokoju zrobił test na kiłę... i wyszła kiła OUN, coś bardzo bardzo nieciekawego i niezwykle rzadkiego w dzisiejszych czasach, a jednak...

 

Ale z drugiej strony doceniam też siłę podświadomości. Na własnych oczy widziałem kobietę ok. 60, która ledwo chodziła, nie trzymała moczu. Niby nic niezwykłego w tym wieku, ale... żadne badania nie wskazywałyby na takie problemy. Była w klinice psychiatrycznej, tam jej dobrali leki psychotropowe i wszystko odeszło. Normalnie chodziła i się załatwiała!

 

Wiesz, mówi się też że jak dolegliwości są najintesywniejsze rano, a wieczorem przechodzą, to może takie wahanie wskazywać na podłoże depresyjne. Ja tak mam. Zwykle już koło 20.00 wszystko puszcza i czuję się prawie zdrowy. "Koszmar" powraca rano, a im dalej w dzień tym lepiej - chociaż to nie reguła, ale zwykle taka regularność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo podobne objawy do moich..Ja też ok 20 -tej jestem prawie zdrowa:) dlatego tak lubię wieczory.Zmęcznie... To jest to , czego najbardziej w depresjii nie lubię.Jestem mloda , i ciągle zmęczona.Ludzie pytają "czym?".A ja nie wiem co powiedzieć.Dziwne jest to zmęczenie.Często rozważam , czy nie mam przypadkiem Zespolu chronicznego zmęczenia..Powiedz , czy Twoja pamięc i koncentracja , jest tez wyrażnie oslabiona?czuję się otumaniona.Okropne uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pamięć i koncentracja jest osłabiona. Mam specjalnie zaordynowany Nootropil na poprawę ukrwienia naczyń krwionośnych w mózgu.

 

Nawet wczoraj zapomniałem o baaaaardzo ważnej rzeczy, która będzie miała dla mnie nieprzyjemne reperkusje, ale to już nie wiem, czy to wina pamięci, koncentracji czy upośledzonej zdolności kojarzenia faktów. Powróciłem do pisania karteczek z ważnymi sprawami do załatwienia en cito.

 

Ogólnie tym upośledzeniem umysłowym jestem przytłoczony, bo byłem naprawdę bardzo inteligentnym i odpowiedzialnym człowiekiem, a teraz... szkoda gadać. Czuję się jak debil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa, ile masz lat?

 

Choroba zwyrodnieniowa stawów ma tyle różnych podłoży, że książkami na ich temat można zapełnić cała bibliotekę. Jednak wydaje mi się, że masz to na podłożu reumatoidalnym, bo to dominująca przyczyna. Zresztą masz toczący się proces zapalny, skoro stawy są cieplejszy niż reszta skóry.

 

Pytam o wiek, bo zgaduje, że jesteś osobą młodą, a w okresie dojrzewania trafia się takie dziadostwo jak młodzieńcze zapalenie stawów i potem ono rzutuje na całe życie.

 

Kiedyś słyszałem jednak o takiej diecie, która może zahamować rozwój tej choroby, a nawet zdarzyły się przypadki jej wyleczenia. To jest dieta dr Dąbrowskiej, oparta tylko na warzywach i dosłownie na 3 owocach. Poszukaj na necie, jest chyba nawet topic na kafeterii o tej diecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mam no kobiet o wiek sie nie pyta :D ale masz racje nie naleze do typowych osób z tym schorzeniem u mnie rwę stwierdzono jak miałam 21 juz kilkanascia lat spedzamy razem tak ma to podłoze reumatyczne ale u mnie sama dieta niewiele da bo mam juz zniekształcone stawy a poza tym uwiezniety nerw miedzy kręgami i tak to własnie wyglada na chwile obecna nauczyłam sie zyc z bólem na ile to mozliwe choc czasem mam problem.gdybym mieskała w miescie to pewo jakas rechabilitacja mogłaby poprawic moj stan ale mieszkam na niewielkiej wsi co utrudnia sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałaś kiedykolwiek robiony tomograf kręgosłupa tzn. okolic lędźwiowych?

 

Bo rwa wcale nie musi Cię męczyć, dzisiaj można sobie z nią poradzić. Rehabilitacja nie zda się na wiele, może dałoby się ten kręgosłup nastawić?

 

Wiem, co mówię, bo dawno temu miałem wypadek samochodowy i po nim nie mogłem chodzić ze względu na ucisk na rdzeń, jeździłem do profesora kręgarza przez pół Polski i mnie wyleczył. Teraz prawie w ogóle nie narzekam na kręgosłup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody jesteś , to nie narzekasz:) Zobaczysz , ten uraz jeszcze da o sobie znac;) Ja mam też bóle kręgosłupa i , od tego podobno bolą mnie nogi , a ściśle mowiąc mięsnie nog.W poniedziałek sznuruję na prześwietlenie kręgoslupa.Zobaczymy.Pisze , że bierzesz Nootrpil na pamięć.Pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jestem tego świadom, że w przyszłości czeka mnie operacja, tylko że na dziś dzień udało się wycofać dokuczliwe objawy i odzyskać czucie w nogach, tak więc jest dla mnie to sukces.

 

Jeżeli podejrzewasz dyskopatię, to tylko tomograf może dać odpowiedź, który kręg ewentualnie się wysunął i uciska na nerw kulszowy. Tylko tak się zastanawiam, czy to by dawało ból mięśni? Bo taki ucisk to raczej charakterystyczne ciągnięcie przebiegające od pośladka, tyłem nogi aż po piętę lub ewentualnie dolegliwości w okolicy miednicy, uczucie jakby rozsadzania tak, że nie można spodniami się dopiąć w pasie gdy ucisk na nerwy korzeniowe.

 

Nootropil biorę od niecałego miesiąca i on działa dopiero po dłuższym okresie, więc nie mogę jeszcze się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×