Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy dokumentalne, które każdy powinien zobaczyć !


Gość Lili-ana

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mocny film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak społeczeństwo jest manipulowane:

"Zeitgeist"

http://video.google.com/videoplay?docid=-2147432141700087937#

Jest też druga część tego pt."Zeitgeist: Addendum"

http://www.youtube.com/view_play_list?gl=PL&hl=pl&p=8AD920068DCB9F95

 

2. Film przedstawiający poglądy naukowców, którzy opierając się o fizykę kwantową próbują znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania egzystencjalne typu: Czym są nasze myśli? Jaki jest cel naszego istnienia? Kim jest Bóg? Czy to, co widzimy jest prawdziwe?

„What the BLEEP Do We Know!?"

do ściągnięcia tu: http://peb.pl/filmy-dokumentalne/106094-rapidshare-what-bleep-do-we-know.html

 

3. "Nie szukaj na zewnątrz lecz zwróć się do samego siebie, bo prawda mieszka we wnętrzu człowieka" - Św. Augustyn Kolejny film twórców "Esoteric Agenda" starający się wyjaśnić naturę rzeczywistości - czym jest otaczający nas świat i w jaki sposób jest kształtowany, jak działa proces ewolucji świadomości i dlaczego społeczeństwo oddaje władzę nad sobą w ręce psychopatów i tyranów. Film omawia głębsze kwestie metafizyczne, łącząc umiejętnie antyczną mitologię i historię ze współczesną polityką. Postawiona zostaje teza, iż ludzkość jako zbiorowy organizm na skutek pewnych traumatycznych zdarzeń w zamierzchłej przeszłości zapadła na rodzaj choroby psychicznej przejawiającej się jako niezdolność do kierowania sobą samym, co w skali makro przejawia się obecnie jako rządy i zorganizowane religie... "Przestań obwiniać wszystkich i wszystko inne. Przestań obawiać się globalnej tyranii i katastrofy i ZWRÓĆ UWAGĘ na to, co pokazuje Ci świat. Dowiesz się wtedy dokładnie, co jest nie tak z Tobą i jak to naprawić"

"Kymatica" http://www.youtube.com/view_play_list?p=CE6838BBDCE1D8DA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film, który warto zobaczyć: "Zwalczaj Nowy Porządek Świata"

 

[Dodane po edycji:]

 

4 Minuty o truciznach które wszyscy zażywamy - David Icke:

 

Wezwanie Do Przebudzenia:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam serdecznie 911 IN PLANE SITE - dla tych którzy jeszcze nie do końca wiedza co stało się w WTC i Pentagonie pamiętnego dnia. Wart oglądnięcia:

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=2361717427531377078&ei=uwK-SrzDJIig2ALdnPjmBg&q=911+in+plane+site&hl=pl#

 

Ja gdy to zobaczyłam to byłam zszokowana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Freedom Road -David Icke:

http://www.youtube.com/watch?v=YjbHq6pCAyw&NR=1

 

a ja dziś siedzę w necie i szukam takich perełek:)

 

[Dodane po edycji:]

 

ten film Davida Icke koniecznie zobaczcie, teraz oglądam to i widzę odpowiedź na to skąd się biorą nerwice i depresje u ludzi - z niemożności wyrażania siebie, swojego prawdziwego ja, ze strachu przed potępieniem ze strony innych.

 

[Dodane po edycji:]

 

To mnie trochę zdołowało... :? O samolotach które latają nad nami i zostawiają smugi chmur - zastanawialiście się kiedykolwiek co to i po co to? Na pewno każdy z was takie zjawisko widział na niebie.

"Chemtrails - Chmury Śmierci" Bezczelność naszych tzw. 'liderów' przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Czymś się nas opryskuje, jakbyśmy byli stonką ziemniaczaną. Agencje rządowe odmawiają przyjęcia próbek powietrza do badań, a politycy wszyscy nagle stracili wzrok i niczego nie widzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Korea Północna - kraj cichej śmierci" i "dzieci złego państwa" to jedne z najlepszych dokumentów jakie oglądałem, oba traktuja o Korei Płn. i potrafią naprawdę wzruszyć.

Lubię też dokumenty o Tupacu, KSU i Dezerterze, ale nie każdemu mozna przecież to polecić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Story of Stuff - Opowieść o Rzeczach

 

Jak to się stało, że doprowadziliśmy do sytuacji, w której niszczymy środowisko naturalne i wyczerpujemy jego zasoby w tempie, dla którego utrzymania potrzebowalibyśmy kilku planet, a nie jednej?

Jak to możliwe, że ze wszystkich zasobów, które wydobywamy, wycinamy, przetwarzamy i transportujemy, po pół roku pozostaje nam w użyciu jedynie 1 procent?

Co to za system, w którym na jeden kosz naszych śmieci, przypada po drodze 70 koszy odpadów przemysłowych, często trujących i toksycznych, często wyrzucanych prosto do otoczenia?

Jak to się stało, że wielu z nas nie ma czasu dla najbliższych, bo ciężko pracuje, żeby mieć pieniądze na kupowanie rzeczy, które mają wynagrodzić bliskim ich nieobecność i zmęczenie?

 

http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/81/story-of-stuff-opowiesc-o-rzeczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"teraz oglądam to i widzę odpowiedź na to skąd się biorą nerwice i depresje u ludzi - z niemożności wyrażania siebie, swojego prawdziwego ja, ze strachu przed potępieniem ze strony innych"

 

Lili-ana: To nie są prawdziwe dokumenty tylko śmieci dla naiwniaków. Wyraziłem siebie :) Mam nadzieję, że mnie nie potępisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Earthlings" - "Ziemianie"

 

Film traktujący o tym jak na 5 sposobów zwierzęta służą ludziom. Trafne porównanie nazizmu, rasizmu, seksizmu z gatunkowizmem. Przedstawia stan upadku rodzaju ludzkiego w aspekcie wykorzystywania zwierząt do zaspokajania swych płytkich, próżnych zachcianek kosztem ich cierpienia i życia. Apel o zrozumienie, ze jesteśmy równymi sobie mieszkańcami wspólnego Domu - naszej kochanej Ziemi. Jest to "lektura obowiązkowa" dla wegetarian z rodzaju etycznych. Film, nad którym nie można przejść do porządku dziennego bez głębszych przemyśleń i decyzji.

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-7105458742770657802#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"teraz oglądam to i widzę odpowiedź na to skąd się biorą nerwice i depresje u ludzi - z niemożności wyrażania siebie, swojego prawdziwego ja, ze strachu przed potępieniem ze strony innych"

 

Lili-ana: To nie są prawdziwe dokumenty tylko śmieci dla naiwniaków. Wyraziłem siebie :) Mam nadzieję, że mnie nie potępisz.

 

No cóż, będzie to niepopularne, ale ja się zgadzam. Na nerwicę natręctw zachorowałam, bo byłam jako dziecko dręczona fizycznie i psychicznie. Depresję dostałam w spadku po toksycznym związku.

 

A w Boga nie wierzę i w system tez nie :P

 

Wierzę w siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film, który warto zobaczyć: "Zwalczaj Nowy Porządek Świata"

 

 

To jest faktycznie warte obejrzenia.

Ogólnie co do takich filmików to są dobrymi manipulatorami,trzeba podchodzić do tego z dystansem.Nie mówię,że wszystko to ściema albo,że coś jest pewnikiem,poprostu zdrowy rozsądek musi się włączyć ;)

Co do wiary w Boga to ja mam mieszane uczucia,ale np.wiara uratowała życie mojemu ojcu,a przynajmniej on tak mówi.Generalnie dwa razy był już trupem a żyje i ma się dobrze,więc możę i dla niektórych jest naiwniakem,ale on wierzy,że żyje dzieki temu w co wierzy,a my jesteśmy szczęśliwi,że go nie straciliśmy.

Systemowi też nie wierze,nie temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy wierzy w co chce. Ale ja jestem zdania, że Twój ojciec po prostu bardzo chciał żyć i wierzył w to, że wyzdrowieje :smile: Potęga naszego umysłu jest ogromna.

 

"Stajemy się niemi - Codex Alimentarius"

Laureat międzynarodowych nagród, reżyser Kevin P. Miller z Well TV, nakręcił film dokumentalny o zagrożeniu wolności do wyboru metod leczenia.

„ STAJEMY SIĘ NIEMI: ostatnie dni wolności zdrowia ujawnia szczegóły dotyczące prób wielonarodowych koncernów farmaceutycznych i gigantycznych firm żywności - w porozumieniu ze Światową Organizacją Handlu WTO, WHO i innymi - w celu ograniczenia publicznego dostępu do ziół, witamin i innych terapii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spora część z Was słyszała o filmie, który chciałabym polecić. Myślę, że są też tacy, którzy go jeszcze nie widzieli. A mianowicie jest nim Into The Wild, znany także jako Wszystko za życie. Nie jest to może dokument, ale film oparty na faktach, taki biograficzno - przygodowy. Na mnie wywarł ogromne wrażenie. Nie będę opowiadać o czym jest, trzeba go po prostu obejrzeć. Daje sporo do myślenia. Całość osnuta klimatyczną muzyką Eddie'go Vedder'a, wokalisty Pearl Jam.

 

Serdecznie polecam,

GreenEye :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA drastyczny film! I bardzo smutny :(

 

"Czy wiesz, co jesz? Mięso!"

Zwierzę nie jest rzeczą. Zwierzęta też mają uczucia i czują ból zarówno fizyczny jak i psychiczny. Tak, to przez apetyt na mięso muszą tak cierpieć przez całe swoje życie i umierać w męczarniach i agonii.

 

http://www.youtube.com/watch?v=FylrqeIbB8c

 

 

Ja zrezygnowałam już z mięsa, całkiem niedawno, w zeszłym miesiącu. Mięso jest dla ludzi niezdrowe i toksyczne, ludzie nie powinni jeść mięsa, są roślinożerni, a nie mięsożerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spora część z Was słyszała o filmie, który chciałabym polecić. Myślę, że są też tacy, którzy go jeszcze nie widzieli. A mianowicie jest nim Into The Wild, znany także jako Wszystko za życie. Nie jest to może dokument, ale film oparty na faktach, taki biograficzno - przygodowy. Na mnie wywarł ogromne wrażenie. Nie będę opowiadać o czym jest, trzeba go po prostu obejrzeć. Daje sporo do myślenia. Całość osnuta klimatyczną muzyką Eddie'go Vedder'a, wokalisty Pearl Jam.

 

Serdecznie polecam,

GreenEye :smile:

 

Warty polecenia. Chłopak dobrze zrobił, pozazdrościć odwagi. Koniec filmu jest jednak bardzo pesymistyczny... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lilianka, człowiek z natury jest mięsożerny, a od braku białka zwierzęcego robią się zmarszczki :P

BZDURA !!! Poczytaj sobie na ten temat. Człowiek właśnie jest roślinożerny. Jesli uważasz że jesteś mięsożerna to zaatakuj krowę, czy świnię, wbij się zębami w nią, pazurami, zabij i zjedz :smile:

 

[Dodane po edycji:]

 

Mięso jest ciężkostrawne i gnije w naszych jelitach i stąd się biorą nowotwory jelita grubego itp. To samo tyczy się mleka, również jest ciężkostrawne dla nas i gnije w bebechach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świnek nie jadam, bo są za tłuste :P

 

Za to codziennie wbijam się zębami, a czasami pazurami tez hehe, w jakąś żywinę i mam się dobrze.

 

Właśnie poczytałam sobie sporo na ten temat i oto wnioski: żelazo stymuluje dopaminę, dlatego dieta mięsna poprawia samopoczucie psycho- fizyczne.

Poza tym skutecznie odchudza, redukuje cellulit i wpływa znakomicie na cerę i mięśnie. Naturalnie trzeba do tego pic dużo płynów oraz spożywać substancje odkwaszające organizm np. siemię lniane i otręby owsiane.

 

Ale naturalnie do niczego cie nie namawiam i życzę powodzenia z zieleninką :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziekuję :D

odkąd zmieniłam dietę to zaczęłam czuć się lepiej, mam dużo energii, schudłam 1 kg, mam też jaśniejszy umysł, naprawdę czuję się dobrze. I nie mam zamiaru wracać do mięsa, bo niestety to co robią ze zwierzętami w rzeźni to jest koszmar, zwierzaki są zabijane w stresie więc produkują dużo adrenaliny i ludzie to jedzą potem, nie wspomnę o tym, że są faszerowane antybiotykami i hormonami, a także po zabiciu wstrzykują jakieś badziewie w celu powiększenia mięsa dwukrotnie - i ludzie to jedzą...

Ja teraz jak widzę mięso w sklepie to widzę trupy i padlinę, a nie żywność :?

 

Niestety nie masz racji Aniu, tzn masz swoją ;) ale ja uważam i wiem, że mięso powoduje również choroby psychiczne, poza tym raka i choroby serca... Kiedy poddajemy mięso obróbce, gotujemy, pieczemy to zabijamy większość witamin w tym i żelazo, w takim mięsie przetworzonym jest za dużo białka które nasz organizm nie przyswaja, jest go ponad 50%, a my dziennie potrzebujemy go około 10%

 

też czułam się w miarę dobrze na diecie mięsnej ale z tego co wiem, to jesli nawet teraz dobrze się czujesz to taka dieta może wyjść za 10 - 20 lat, bo to wszystko się odkłada w organiźmie. Człowiek powinien żyć około 120 lat, a w krajach tzw. cywilizowanych takie cuda zdarzają się bardzo rzadko. A na wschodzie, gdzie dieta jest bezmięsna właśnie, prócz może sushi czyli surowej ryby, ludzie dożywają spokojnie 100 lat, o wiele cześciej zdarza się też im dożywać 120 lat.

 

Byłam mięsożerna, moja mama zawsze twierdziła, ze ludzie są mięsożerni ale teraz wiem że nie miała racji. Jadłam mięso codziennie, dzień bez mięsa uważałam za stracony, byłam od niego uzależniona. Skończyłam z tym z dnia na dzień i nic mnie do tego nie ciągnie i czuję się z tym bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no Lilianko, nie przesadzajmy, bo wszelka przesada jest szkodliwa, bardziej nawet niż spożywanie zestresowanych zwierzątek ;)

 

Jak udowodnisz, ze jedzenie mięsa wywołuje choroby psychiczne, to nagrodę Nobla masz gwarantowaną :D

 

Żeby strawić białko zwierzęce organizm zużywa więcej energii niż dostarczamy mu wraz z wysokobiałkowym pożywieniem. Stąd tak dobry efekt odchudzający- ja straciłam w ten sposób 12 kg. I nie tylko chude mięso wchodzi w skład mojej diety, lecz także podroby, odtłuszczony twaróg, mleko i jogurt, jajka, ryby, owoce morza (bo to tłuszcz i cukier odpowiedzialne są za większość chorób cywilizacyjnych, nie zaś białko) a także siemię lniane, drożdże i otręby. Jak na moje potrzeby jest to wszystko aż nazbyt zdrowe.

 

I gdzie wyczytałaś, ze obróbka cieplna mięsa ( z wyjątkiem wielogodzinnego gotowania, gdzie żelazo przenika do wywaru i wystarczy na nim zrobić zupę lub sos, aby je w pełni wykorzystać) niszczy ten cenny mikroelement w nim zawarty? Poproszę o link, bo taka informacja to dla mnie prawdziwa nowość ;)

 

Potrawy kwaśne (a tak właśnie przyrządzam wołowinę i inne mięsa) przyrządzane w naczyniach żeliwnych mogą znacznie zwiększyć zawartość przyswajalnego żelaza, a tym samym dopaminy w organizmie.

 

Mój cholesterol, morfologia i ciśnienie są wzorcowe, wiec choroby układu krążenia raczej mi nie grożą. Perystaltyka jelit jest aż za dobra dzięki otrębom i ziarnom lnu. Zaś ryby i owoce morza dostarczają mi cennych kwasów omega.

Nie jadam ani tłuszczu ani cukru pod żadną postacią, a dentysta stwierdził, ze wszystkim swoim pacjentom polecałby taką dietę. Zatem nie narzekam tylko z przyjemnością patrzę na znikający cellulit, czego życzę szczerze każdej dotkniętej tym problemem kobiecie.

 

[Dodane po edycji:]

 

"Dietę bogatobiałkową stosuje się w niektórych chorobach wewnętrznych i stanach pooperacyjnych. Największe zapotrzebowanie na białko występuje bezpośrednio po zabiegach operacyjnych, po zawale mięśnia sercowego, przy cukrzycy I i II typu, niedoczynności tarczycy, po wycięciu trzustki i jelita grubego, zapaleniu jelita grubego, marskości wątroby, przewlekłym zapaleniu wątroby, po oparzeniach, w stanach niedożywienia białkowego oraz chorobie nowotworowej. Niektóre z tych chorób wymagają stosowania ograniczeń lub wykluczeń pewnych składników pokarmowych, zwłaszcza tłuszczów i cukrów prostych, ograniczenia kaloryczności, lub uzupełnienia ilości wybranych składników mineralnych i witamin.

 

W diecie bogatobiałkowej ilość białka wynosi 1,5 do 2 gramów na kilogram masy ciała. Przynajmniej połowa tego białka powinna być białkiem o wysokiej wartości odżywczej. W celu dobrego przyswajania pokarmów dzienną rację należy podzielić na minimum pięć posiłków, rozkładając produkty białkowe na wszystkie posiłki. W diecie należy stosować produkty zawierające wartościowe białko jak, mleko i przetwory mleczne, białko jaj, chude mięsa, wędliny, drób i ryby oraz odżywki białkowe. Technologia przygotowania potraw powinna zapewniać lekkostrawność i dobrą przyswajalność pokarmów. Gotowanie, gotowanie na parze, duszenie lub pieczenie w folii jest najlepszym sposobem przygotowania lekkostrawnych posiłków."

 

[Dodane po edycji:]

 

Zapomniałam dodać, ze codziennie wypijam tez pól litra naturalnej maślanki, która jak wiadomo przeciwdziała zaparciom i hamuje rozwój bakterii gnilnych i fermentacyjnych w przewodzie pokarmowym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×