Skocz do zawartości
Nerwica.com

Melatonia


Szaman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie odnośnie melatoniny, od okolo roku stosuje melatonine w duzych dawkach do 30mg na sen, fakt pomaga mi w tych konskich mg ale ostatnio zauwazylem ze coraz slabiej i mimo wszystko wystepują problemy ze snem. Wiem ze jest to naturalny hormon itd. niby nie uzalezniający itp. Mam 25 lat i zastanawiam sie jak zejsc z tej dawki spokojnie zeby przywrocic jej naturalną produkcje, kazdy kto ma podobne problemy prosze o jakis odzew. PS. oczywiscie wiadomo ze skuteczniejsze są wszystkie benzo ale w to juz sie kiedys w ladowalem przez glupote i niechcem powtorzyc tego bledu. Pozdrawiam wszystkich i proszę jak ktos tez to bral lub bierze w podobnych ilościach napiszcie jak wasze odczucia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez cierpie na bezsennosc ale nie probowalam melatoniny. To jest slaby preparat a poza tym sa inne jeszcze leki nieuzalezniajace ktore moga pomoc w problemach ze snem:ja bralam male dawki neuroleptykow lub lekow przeciwdepresyjnych, i nigdy nie pojawil sie problem wzrastania tolerancji na lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaman: odnośnie Melatoniny- ten hormon jest produkowany głównie w dzień pod wpływem światła słonecznego, więc sądzę, że powinieneś stopniowo schodzić z dawki, ale więcej czasu przebywać na powietrzu, na słońcu. Teraz to będzie utrudnione, bo lato się skończyło... ale cóż... Polecam też dużo ruchu na świeżym powietrzu np. bieganie, nordic walking itp. Może pomoże na sen...

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jem 2,5mg od prawie półtora roku i działa już znacznie słabiej, ale po takim czasie, to muszę przyznać, że tolerancja wytwarza się i tak bardzo wolno. Że słaba na sen? - Zależy dla kogo. Dla mnie lepsza od alkoholu, benzosów i innych g**ien, które mają opinię "mocnych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem od melatoniny jest się trudno uzależnić.

 

Brałem melatoninę grubo ponad pół roku w dawkach 1,5 -3 mg. Jak się skończyło opakowanie tylko pierwszy tydzień był z lekka ciężki ( podczas tego tygodnia ratowałem się stilnoxami w małych dawkach), a potem już bez melatoniny sen twardy i w miarę dobry. Tak więc ogólnie uważam ,że melatonina NIE UZALEŻNIA, przynajmniej mnie. Inna sprawa ,że specyfik ten ma bardzo nierówne działanie ,czasami 3mg nie dawały kompletnie żadnego efektu ,a czasami 1mg potrafił o wiele mocniej sennie "powalić".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×