Skocz do zawartości
Nerwica.com

STRONA PROTESTU


adelkowska

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jesteś przeciwna(y) wprowadzeniu od 2010 roku przymusowych badań intymnych dla kobiet pod groźbą braku pozwolenia na pracę zarobkową dołącz do protestu. Stworzyliśmy stronę protestu oraz forum gdzie dyskutujemy co zrobić aby nie dopuścić do wprowadzenia tego absurdu.

 

http://powiedz-nie.c0.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi protest, wiele kobiet nie wykonuje tych badań (cytologia i mammografia) a powinny. Te badania mają służyć temu żeby te kobiety wyleczyć w porę, a nie jak będzie za późno! To się nazywa prewencja i jestem za. Może nie jest to przyjemne iść z przymusu do ginekologa, ale chyba to lepsze niż umierać na raka, kurcze.

 

Te badania i tak każda rozsądna kobieta wykonuje, a przepis jest po to aby zobligować te które ich nie robią, bo potem się okazuje że mają ostatnie stadium raka! I jest za późno, i umierają, tego chcecie?

 

Poza tym wizyta u ginekologa nie boli i to badanie nie boli, a jak się nie chce iść do faceta to można iść do lekarza kobiety.

 

 

Proszę bardzo, a to jest fragment ze strony protestu - wycinek prasowy:

Jednak wciąż zgłasza się na te badania niewiele kobiet. W ubiegłym roku mammografię wykonało 15,7 proc. pań do tego uprawnionych, a tylko 7,8 proc. cytologię.

– Jestem zwolennikiem pomysłu wprowadzenia obowiązku badań cytologicznych i mammograficznych dla kobiet. W Polsce rak szyjki macicy i piersi jest wciąż diagnozowany zbyt późno. A to wciąż jedna z głównych przyczyn umieralności kobiet – zauważa dr Janusz Meder, szef Polskiej Unii Onkologii.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w takim razie z badaniami prostaty u mężczyzn w celu wykrycia raka?? Może nie jest on tak częsty jak te u kobiet ale jednak jest ryzyko, też powinni np co 5 lat przymusowo takie badanie wykonać

w tym przepisie chodzi o to, że za to bedzie pracodawca płacił i to jest niefajne, a jak kobieta nie daj boże sie nie zgodzi to wyleci z pracy. To jest dyskryminacja.

 

Każda świadoma i dbająca o swoje zdrowie kobieta takie badanie co jakiś czas będzie robić dla wlasnego dobra. Chodzi tu o to, że może być tak, że np jakaś kobieta nie chce wiedzieć że ma nowotwór i nie chce się leczyć - ma do tego prawo! Znam osobiście kobietę, która ma guza w piersi ale nie chce tego zdiagnozować bo się boi - no i ma rację, bo jest po 50tce i jakby zaczęła się leczyć, stosować chemioterapię to pewnie szybciej by z tego świata zeszła dzięki temu "leczeniu" niż bez tego...

Moja przyjaciółka zmarła własnie na raka piersi, choć go wykryła i poddała się leczeniu - nic to nie dało. Większość ludzi umiera na raka i wydaje mi się że to z powodu wyczerpania organizmu lekami i ciężką chemioterapią. Starszy człowiek tego nie przeżyje, więc lepiej żyć z nowotworem, bo dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w takim razie z badaniami prostaty u mężczyzn w celu wykrycia raka?? Może nie jest on tak częsty jak te u kobiet ale jednak jest ryzyko, też powinni np co 5 lat przymusowo takie badanie wykonać

w tym przepisie chodzi o to, że za to bedzie pracodawca płacił i to jest niefajne, a jak kobieta nie daj boże sie nie zgodzi to wyleci z pracy. To jest dyskryminacja.

 

Zgadzam się w 100%. Nie łudźcie się, że przepis został wymyślony po to, by mniej osób chorowało na raka. Chodzi tylko i wyłącznie o to, by więcej kasy zostawić w budżecie, w którym zawsze brakuje pieniędzy. Każda rozsądna kobieta pilnuje swoich badań, nie potrzebny jest przymus, który byłby moim zdaniem jawną dyskryminacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja nie widzę nic zlego w tym by sie badać. Ale absurd to widzę w tym, że jak chcę iść i się zbadać to się nie da. A potem wprowadzają nakaz. To takie typowe w Polsce. Albo zakazane albo nakazane. Zamiast powiedzieć, że każdy może przyjść i się zbadać to się zmusza.

 

Myślę, że badania zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn powinni być. Ale powinny być dostępne a nie obowiązkowe. Bo tak to tylko będzie jakaś akcja pseudobadan i podbijania papierkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×