Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak udowodnic za granicą(odprawa celna) że leki są moje?


Gość vanderlei

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam pytanie: niedługo wyjezdżam za granice do pracy na kilka miesięcy,wezmę ze sobą jakieś benzo w razie czego i w zwiazku z tym jak przy kontroli osobistej gdzie dochodzi jeszcze bariera językowa(np we francji czy belgii) udowodnic ze leki są moje i że nie przemycam nic? co mam wziąsc kwitki z apteki lub wizytówke mojego psychiatry z numerem :D czy to jest jakos komputerowo sprawdzane gdzie było wykupione i na czyje nazwisko? skoro psychotropy są umieszczone w tym samym paragrafie co narkotyki w polskim prawie. to nie pusza mnie jak z aspiryną. spotkał się ktos z czyms takim przy wyjezdzie?jak wygląda procedura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałm się nad tym hmmm a sama pojutrze wylatuję do Hiszpanii, achyba nie powinno być problemu z jednym listkiem fluoksetyny :roll:

Ponadto oczywiście pewnie będę miała całe torbiszcze leków typu: przeciwbólowe, na biegunkę itd, ale chyba leki które sprzedawane są bez recepty można sobie przewozić, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat już był jeśli chodzi o "psychokropki" to sie pilnujcie maja wykazy substancji nie dozwolonych do przewozu ,a lekarstwem na ten zakaz jest kserokopia recepty na własne imię ale kto was teraz sprawdza w europie wybiórczo może, no chyba że cala torba lekarstw to się mogą przyczepić .te linka656, lecisz na handel czy na wakacje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×