Skocz do zawartości
Nerwica.com

Afirmacje


kamilo

Rekomendowane odpowiedzi

Doszłam do wniosku , że spróbuje - bo nie mam siły na nic innego. Nie mogę ciągle spadać w dół!

Ja mnóstwo czytam. i co nie przeczytam to złe, negatywne, pesymistyczne, dołujace! Więc jak mam się czuć?! właśnie tak się czuję! Takie mam życie jak się czuję po przeczytaniu tego słowa pisanego. Tak więc stwierdzam , że ma ono MOC! I to właśnie ta moc tak na nas działa! na forum równiez czytam: "nie mam ochoty na nic", "nikt mnie nie rozumie", " żle się czuję"......tak to wszystko PRAWDA! Ale ta prawda obniża nasze samopoczucie. Trzeba czytać dobre zdania, dobre, pozytywne treści. np: "jestem kochana przez moich rodziców", "jestem szanowana przez mojego syna, " " z dnia na dzień czuję się lepiej,,,,i lepiej". Te zdania też są PRAWDĄ, ale działąją na nas pozytywnie! Mają Moc!!!

Ja spróbuję. Ponieważ nie mam energii, siły do roboty to moją pierwszą afirmacją będzie: " Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej fizycznie, psychicznie i intelektualnie." zalecenie- powtarzać jak najczęściej z wiarą! i po dwóch tygodniach oczekiwać poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może mógłbym stosować afirmacje, domyślam się że mogą być skuteczne; ale staram się w ostatnim czasie unikać nadmiernego konceptualizowania, czy jest dobrze czy źle itd. Myślę, że afirmacje zaliczają się do podobnej dziedziny co hipnoza i autohipnoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afirmacje sa dobre, bo można pozytywnymi myślami wypierac negatywne. Kolejna sprawa to komentarz do każdej napisanej afirmacji, co w związku z nią odczuwam - to bardzo ważne i daje nam możliwość wglądu w nieuświadomione myśli, które mogą nas hamować w rozwoju.

Ja do każdej afirmacji dopisywałam tez : czuje się z tym bezpiecznie i niewinnie, bo ma problem z poczuciem bezpieczeństwa i winy.

Np : Ja, cudak, jestem zdrowa i czuję się z tym bezpiecznie i niewinnie.

No i w głowie już mi wywala komentarz do tej afirmacji: jak będziesz zdrowa, nikt nie będzie Cie kochał.... :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×