Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nadczynność Tarczycy


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem wyniki badań TSH poniżej normy, a FT4 powyżej, co wskazuje na nadczynność. Z tego co wyczytałem nadczynność powoduje przyspieszone bicie serca, potliwość oraz nerwowość... Ciekawe ile z tego co mam to tarczyca a ile nerwica. Ma ktoś nadczynność przy nerwicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ft4 chyba nie tak bardzo ponad norme - 25.31 ( przy normie 12-22 ), ale mam niskie TSH - 0,040 ( przy normie 0,27-4,2 )

 

Bierzesz leki? W jakiej części te objawy Ci ustąpiły? Poczułeś jakąś ulgę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Jeśli to objawy nadczynności a nie nerwicy. Nadmierne pocenie, tachykardia, chudnięcie mimo jedzenia, ciągłe podenerwowanie. Jedno tylko nie pasuje do nadczynności, czyli moja zła tolerancja zimna. Chociaż upał też bardzo źle toleruje i potrafię dostać udaru od słońca, podczas gdy innym nic nie jest.

 

Nie wiem czy to od tarczycy ale mam duże problemy z cerą. Ciągłe wypryski, tłusta skóra, ciągłe zapalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to od tarczycy ale mam duże problemy z cerą. Ciągłe wypryski, tłusta skóra, ciągłe zapalenia
Owszem, nawet nie szukaj innej przyczyny, TSH 0,040 będzie zawsze powodowało zaburzenia psychiczne, tutaj szukaj środka ciężkości swoich problemów niekoniecznie w dopaminie. I nie rób niczego na własną rękę, bo wsparcia farmakologicznego będziesz potrzebował do końca życia, a z hormonami nie ma żartów. Zobaczymy, czy endokrynolog skieruje Cię na USG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie tylko to, że lekarze nawet nie skierowali mnie na badanie tarczycy, chociaż wielu z nich opowiadałem o moich objawach. Badanie zrobiłem sobie sam, prywatnie. Człowieku lecz się sam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×