Skocz do zawartości
Nerwica.com

natręctwa związane z jedzeniem i oddychaniem


ewa73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nerwicowców,; moje natręctwa dotyczą jedzenia, ciągle pojawiają się myśli na temat tego, że jem albo , że nie jem; jak jem - to myśli że za dużo, jak nie jem, to że za mało i pojawia się myśl ,że coś ze mną nie tak, że jestem nienormalna, i lęk, paraliżujący lęk , że będę/jestem na coś chora. Na pewno mój problem wiąże się z trudnym dzieciństwem; po drugie moja mama ma chopla na punkcie jedzenia- tym wartościuje ludzi i tak mi zostało; chyba jej myśli zagnieździły się w mojej głowie, tylko jak się ich pozbyć?

- Do tego dochodzi kontrola oddychania. czy ktoś ma podobne objawy? o co chodzi z tym oddychaniem, ktoś to rozumie? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , nie duszności, po prostu kontroluje wdechy i wydechy, zatrzymuje w sobie powietrze, nie wiem jak to opisać, momentami dochodzi do hiperwentylacji, paranoja!!! + straszne napięcie mięśniowe, różne bóle i od razu odczytywanie tego jako BARDZO POWAZNA CHOROBE; i tak w kółko..., aż do wyczerpania; ale są momenty, że tego nie ma i to mnie jakoś trzyma przy życiu;)

kiedyś przeczytałam określenie - nerwica oddechowa i pewnie właśnie to mam, ale tego jeszcze nie rozumiem;

powoli rozpracowuje te moje wewnętrzne walki; obsesje i kompulsje na punkcie jedzenia wydaje mi się że rozumiem, ale to oddychanie - nie; dzięki za zainteresowanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj więc w klubie :), generalnie wkurza mnie ta nerwica , mam jej dość , coś trzeba z tym zrobić!!!

może otworze jakiś nowy wątek optymistyczny na forum... pisanie pomaga:), a teraz spróbuję bez poczucia winy pojechać na basen... i popływać, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×